Windows 10 Home Windows 10 Pro’ya Ücretsiz Nasıl Yükseltilir

Windows 10 Home dan Windows 10 Pro’ya Ücretsiz Olarak Yükselme

Windows 10 Home dan Windows 10 Pro’ya Ücretsiz Geçiş Nasıl Yapılır.

Windows 10 Home ve Pro sürümlerinin her ikisinin de kendi özellikleri ve avantajları vardır.

Bir Windows Home edition’un temel değişken olduğunu anlamak için dahi olmaya gerek yok. Batarya Tasarrufu, Cortana, Şirket’in Biyometrik Güvenlik Windows Merhaba, Sanal Masaüstleri, Yardımcı Yardım özelliği, Süreklilik ve çok daha fazlası gibi önemli özelliklerle doludur.

Öte yandan, Windows 10 Pro, Home sürümünün tüm özellikleri ile birlikte gelir ve ayrıca gelişmiş gizlilik ve bağlantı araçları sunar.

 

Windows 10 Home VS Windows 10 Pro

Windows 10 Pro sürümü kesinlikle Home kullanıcılarından bir şey eksiltmez. Bunun yerine daha gelişmiş ve rafine işlevselliklerden oluşan ek bir paket sunar.

Her şey, bir kullanıcı için gidilecek kullanıcıların ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine bağlıdır. İşte Windows 10 Pro sürümüyle birlikte gelen ancak Windows Home sürümü kullanıcıları için olmayan tüm avantajları listeleyen bir tablo:

Windows 10 Pro

 

Windows 10 Pro’ya Yükseltmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Sisteminizi en son Windows Home sürümüyle güncellediğinizden emin olun.
  • Sisteminizdeki C sürücüsünün yeni Windows 10 Pro yükseltme dosyalarını indirmek için yeterli alana sahip olduğundan emin olun.
  • C Sürücüsündeki verilerinizi ve uygulamalarınızı yedeklemeyi unutmayın; çünkü bazı şeylerin silinme olasılığı olabilir.
  • Bu nedenle, herhangi bir yanlışlık oluşmadan önce verilerinizi dikkatlice yedekleyin.
  • Güncelleme hatalarını önlemek için bozuk kesimleri / dosya sistemi hatalarını düzeltin.

 

Windows 10 Homedan Pro Sürümü Nasıl Yükseltilir?

Zaten bir Windows 10 Pro Ürün anahtarına sahipseniz, Profesyonel sürüme yükseltme yapmak hiç zor olmaz.

Adım 1: Sadece Windows Mağazası> ‘nı açın, Microsoft Hesabınızla kaydolun. Hesap simgesine tıkla> İndir ve Güncelle.

Adım 2: Mağaza> Güncelle üzerine tıklayın. Sabrınızı koruyun ve Windows Mağazası güncelleme işleminin tamamlanmasına izin verin.

Adım 3: Windows 10’u arama kutusunda arayın.

Adım 4: Windows Home’dan Pro’ya yükseltmek için Kur’a tıklayın.

Adım 5: Yükseltme işlemine devam etmek için Evet, tuşuna basalım. İşlem tamamlandıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Adım 6: Sisteminizi yeniden başlattıktan sonra, Ayarlar> ilerlemesine devam et Güncelle ve Güvenlik> Etkinleştir tuşuna basın. Etkinleştirme işlemini tamamlamak için Windows 10 Pro Ürün anahtarını girin.

 

Windows Pro’ya Ücretsiz Olarak Nasıl Yükseltilir?

Etkinleştirme işlemini izlemeden Windows 10 Pro’ya yükseltmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Pro sürümüne yükseltmenize izin verecek sihirli bir anahtar yoktur. Windows 7 veya 8 gibi önceki Windows sürümlerinin Pro sürümleri için bir ürün anahtarınız varsa.

Home edition’dan Windows 10 Pro’ya yükseltmek için aynı anahtarı kullanabilirsiniz.

Nasıl çalıştığını görmek için adımları izleyin:

  • Sadece Ayarlar> Güncelle ve Güvenlik> Etkinleştirme> Ürün Anahtarını Değiştir’i açın. Aşağıdaki anahtarı girin: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
    (Birkaç yıl önce Microsoft tarafından paylaşılan ortak varsayılan anahtar.)
  • Bu, sistemi etkinleştirmez, ancak önceki sürümler Pro anahtarını kullanarak Professional sürümünü aktive edebileceğiniz Pro Edition’a yönlendirilirsiniz.

Bu işlem muhtemelen sisteminizi Home’dan Pro’ya yükseltme sürecine götürmelidir.

Windows Home sürümü, yalnızca web’de gezinmek, basit işlemler yapmak ve medya dosyalarını yönetmek isteyen kullanıcıların çoğunluğuna yetiyor.

Ancak, Windows 10 Pro sürümü, çoğu ev kullanıcısının kullanmadığı güvenlik, daha iyi uyumluluk ve diğer gelişmiş özellikler sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,