Windows 10 artık Samsung telefonlara kablosuz dosya aktarımlarını destekliyor

Yeni Windows 10 ve Android arasında kablosuz sürükle bırak teknolojisi.. Bilgisayarınızdan telefonunuza fotoğraf veya dosya almak bir USB kablosuna ve e-posta karışılığına dönüşebilir. Ancak Microsoft ve Samsung’un artık daha iyi bir yolu var. En yeni Windows 10 Insider yapısı, dosyaları WiFi üzerinden SamMobile tarafından tespit edilen Galaxy S10 veya S20 gibi desteklenen herhangi bir Samsung akıllı telefona sürükleyip bırakmanıza izin veriyor.

Microsoft, Android/Samsung cihazları ve PC’ler arasında çalışmayı kolaylaştırmaya başladı. Geçen ay, Windows 10’dan Samsung telefonlarına kopyalama yapıştırma özelliğini tanıttı ve herhangi bir Android telefondan bildirim almanıza ve hatta aramaları cevaplamanıza izin veriyor. Üçüncü taraf uygulamaları yıllarca benzer özellikleri destekledi (ve Microsoft’un Windows Mobile için ActiveSync’i de unutmayalım), ancak bu genel kullanıcılar için daha kolay olacaktır.

Tek ihtiyacınız olan Microsoft’un Telefon uygulaması ve Samsung’un Windows Bağlantısı. Telefonunuzdan taşımak istediğiniz dosyalara veya fotoğraflara uzun süre basabilir, ardından PC’nize aktarmak istediğiniz tüm dosyaları seçebilirsiniz. Dosyaları bilgisayardan telefona aktarmak için dosyaları Telefonunuz penceresine sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Birkaç uyarı var. Dosya boyutu 512 MB ile sınırlıdır, bu nedenle örneğin bilgisayarınızdan telefonunuza daha büyük HD filmler almak işe yaramaz. Aktarımlar da 100 dosya ile sınırlıdır. Bu nedenle telefonunuzdan büyük bir grup fotoğrafın PC’ye gönderilmesi de tamamen sorunsuz olmaz. Son olarak, telefonunuzun ve bilgisayarınızın aynı WiFi ağında olması gerekir ve hizmet için Samsung’un tüm Galaxy cihazlarında desteklenmeyen Windows 1.5 Bağlantısı gerekir.

Yine de, Galaxy S10 ve Windows PC’ye sahip olduğum göz önüne alındığında, bu özelliğin hayatımı daha az zorlaştıracak düzinelerce yolu düşünebilirim. Belirtildiği gibi, bu özellik şimdilik sadece en son Windows 10 Insider derlemesinde yer alıyor. Ancak bir sonraki genel sürümde herkese sunulması gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *