Thor Ragnarok için Weta Atölyesi soğuk silahlar ve zırhlar oluşturuyor

Thor Ragnarok Weta Atölyesi

Thor Ragnarok’un Muhtemelen en renkli projesi olan Yeni Zelanda’nın Weta Atölyesi’ndeki sihirbazların son Marvel süper kahramanı filmi Thor Ragnarok için ikonik silahlar ve kostümler yaptığını görün.

[wpcc-iframe loading=”lazy” width=”1000″ height=”563″ src=”https://www.youtube.com/embed/U33tPkZ3I_Q?feature=oembed” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen]

Weta Atölyesi sihirbazları etkileyici bir soyağacına sahipler. Blade Runner 2049’dan Lord of the Rings filmlerine kadar her şey için kostümler ve sahne hazırladılar. Fakat son projeleri için daha renkli bir yaklaşım benimsemek zorundaydılar.

Film kostümleri

Thor Ragnarok, Chris Hemsworth’un oynadığı üçüncü Marvel filmi. Açılış haftasonu gişelerde kayıtları parçalayıp, şimdiye kadar yapılmış en iyi süper kahraman filmlerinden biri olduğu ortaya çıktı. Jack Kirby’nin orijinal çizgi romanlarının çok üretilmiş ve yoğun eserlerine sadık kalınarak, film kostümleri ve setleri boyunca canlı ana renklerle doludur. Aslında, Jeff Goldblum’un tuhaf Grandmaster’ı tarafından yönetilen Sakaar’ın tüm gezegeni tasarımı  Kirby’ye bir övgüdür.

Thor Ragnarok

New Zeland’ın meşhur Weta Atölyesi, filmin kostümleri ve sahne aksesuarları üzerine çalışmaya başladığında. Cesur ve parlak renklerle zırhlı kıyafetler tasarlama ihtimaline karşı özel efektler vs. Proje Süpervizörü Lans Hansen Weta Atölyesi sitesindeki bir yazıda “Filmin genel görünümü inanılmaz” dedi. “Çok benzersiz bir görünüm.”

Grandmaster Guard için onaltı takım elbise sarı, kırmızı, yeşil ve mor olarak üretilmiştir. Üretim Müdürü Danielle Prestidge, “muhtemelen bir kostüm işinde kullandığımız en fazla renk bunlardı” dedi.

Gladyatör kaskları için daha büyük her zaman daha iyiydi. The Hulk’ın (Mark Ruffalo) muazzam kuklası için yeterince büyük bir kask oluşturmak için bir 3B yazıcı kullandılar.

Yeni Zelanda yerli Karl Urban, kostümünü modellemek için Weta Atölyesi tarafından geldi. Mavi metal gladyatör tarzı zırhı Skurge rolü için. Tasarımcılar, yönetmen Taika Waititi için filmde bir taş gibi görünen bir kostüm hazırlamıştı.

Film, bir süper kahraman aksiyon filmi için oldukça eğlenceli ve yönetmen, çizgilerin yüzde 80’inin doğaçlamaya hazırlandığını söylüyor. Bu tür önlemlerin alınması muhtemelen o sırada riskli bir girişim gibi görünüyordu, ancak Marvel Comic Universe’de şaşırtıcı derecede taze bir görüntü elde edildi.

İlginizi çekebilir: 2018 de vizyona girecek filmlerin fragmanları

Ve Weta Atölyesinde çalışmak dünyanın en havalı işlerinden biri gibi görünüyor, öyle değil mi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *