Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Telefon Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Basit bir şekilde Telefon ekranını bilgisayara yansıtma nasıl yapılır.

Bilgisayar başında çalışırken, telefonunuza gelen bildirim dikkat dağıtıcı olabilir.

Bir mesaj gelirse, telefonunuzu almanız, kilidini açmanız. Sonra da dokunmatik ekran klavyesiyle yanıt vermeniz gerekir. Tüm bunları Telefon ekranını bilgisayara yansıtma yaparak çözebilirsiniz.

Telefonunuzu Windows bilgisayara bağladığınızda, programın her yönünü, telefonunuzun ekranını yansıtan özel bir pencereyle kontrol edebileceksiniz. Hatta fare ve klavye girişini bile kabul ediyor. Bu yüzden artık telefonunuz ve bilgisayarınız hiç olmadığı kadar entegre olacak.

Aşağıdaki adımları uygulayarak Telefon ekranını bilgisayara yansıtın.

Gereksinimler

  • Windows işletim sistemine sahip bilgisayar
  • Android cihaz
  • USB veri kablosu

 

USB hata ayıklamasını etkinleştirin

Öncelikle, Android cihazınızda gizli “Geliştirici seçenekleri” menüsünü etkinleştirmeniz gerekir. Böylece “USB hata ayıklama” özelliğini açabilirsiniz.

 

Özellikleri

Program sayesinde telefonunuza dokunmadan herşeyi kablo bağlantısı veya Wifi bağlantısıyla yapabilirsiniz. İster mesaj gönderin, ister tweet atın veya siz bilgisayar başındayken telefonu kamera olarak kullanın ve bilgisayardan izleyin.

Programı Bilgisayarınız’da Android ekran kaydedici olarakta kullanabilirsiniz.

mirrorgotweet gönder

 

Yazılımı Bilgisayarınıza Yükleyin

Bilgisayarınıza Windows için MirrorGo uygulamasını indirin. Yükleyici dosyasını indirdikten sonra, basitçe başlatın ve yazılımı yüklemek için istemleri takip edin.

Detaylı kurulum ve indirme işlemi için YouTube‘da bulunan videonun açıklamasına bakın. Orada nasıl yapıldığına dair bilgi alabilirsiniz.. Programı buradan indirin.

Programı kurduktan sonra diğer programı kurmak için interneti ve Antivirüsü geçici olarak kapatın. Eğer Defender kullanıyorsanız, Windows Defender Kapatma nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

Kurulumlar bittikten sonra interneti açabilir ve programı sorunsuzca kullanabilirsiniz.

 

Bildirim Yansıtmayı Etkinleştirin

Bu noktada, Telefonunuza gelen bildirimleri doğrudan Windows masaüstünüzde görüntüleyen bir özellik olan bildirim yansıtmayı etkinleştirin. Bunu açmak isterseniz, istendiğinde “Şimdi etkinleştir” seçeneğini tıklayın.

Program konusunda sorun yaşarsanız aşağıya mesaj yazabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *