Tavuk çiftliğinden dev Microsoft Redmond kampüsüne..

Redmond kampüsü ve yeni genişlemeler

Redmond kampüsü, Microsoft kendi şirket blogunda mükemmel Redmond kampüsünde (47.000 çalışana) iddialı yeni bir yenileme gerçekleştirdiğini duyurmuştu. Şirket Tarihindeki en büyük yeniden geliştirme projesi ve tamamlanması beş ila yedi yıl sürecektir.

Microsoft’un Brad Smith yıllık hissedar toplantısında “Yeni nesil bir çalışanımız var. Dolayısıyla sadece bu yeni nesil çalışanların, en iyi işlerini yapabilecekleri bu yeni nesil çalışma alanına sahip olmalarının büyük önemi var” dedi.

Redmond

Microsoft Redmond Google Earth

Tavuk çiftliğinden dev kampüse..

Başlangıçta bir tavuk çiftliği olan site, daha sonra somutlaşmamış ve 1980’lerde Microsoft tarafından bir alışveriş merkezi projesi için satın alınmıştı. “Lake Bill” i çevreleyen dört katlı ikonik “X kanadı” binalarıyla “88 Acres” olarak adlandırılan bu şirket. ilk Windows işletim sistemini piyasaya sürdükten sonra bir kaç yıl önce kamuoyuna açılmadan birkaç hafta önce 1986’da açıldı.

[wpcc-iframe loading=”lazy” width=”1000″ height=”563″ src=”https://www.youtube.com/embed/WCUxNoPX-fY?feature=oembed” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen]

Bu dört bina, 8 yeni işyeri binası için yer açmak için sekiz başkasıyla birlikte gelecek ve ek 8.000 işçi için yer açacak.

Smith, “Yaratıcılık, takım çalışması ve kayıtdışılığı destekleyen bir çalışma ortamı ve insanların birbirleriyle iletişim kurup birbirimizden öğrenme ve müşterilerimizle bağlantı kurma becerisi” olacağını söyledi.

Yeni tasarım, çok yakındaki otoyol üzerinde bir geçit ve yer altı yerine taşınan parkurla yaya olarak ve bisikletle dost olacak. Yeni futbol ve kriket sahaları eklenecek ve merkezi bir meydan, yapılacak. 8000 ila 12.000 kişinin açık havada sunum toplantıları veya hatta müzik performansları için toplanmasına izin verecektir.

Microsoft’un planlarının da merkezinde. Seattle’dan Redmond’a olan hafif raylı sistemin planlanan uzantısı ile toplu taşıma araçlarının bulunması, yolculuk süresini 30 dakikaya indiriyor. Microsoft, hafif raylı sistem istasyonu ve yeni trafiğe kapalı köprü inşaatı için. Sound Transit ile 33,3 milyon dolar tutarında bir finansman sözleşmesi imzaladı.

Bu açıklama, yakın zamanda Cupertino’da açılan ve Google için yeni bir kampüsün açıldığı Apple’ın yeni “uzay gemisi” karargahının hemen sonrasında geliyor. Expedia merkezindeki başka bir teknoloji devi Seattle’ın kıyısında göz alıcı bir yeni karargah planlıyor. Yeni gelişme, ek yeşil alan ve sürdürülebilirlik odaklı Microsoft’un kırsal köklerini kucaklıyor.

İlginizi çekebilir: Microsoft şimdi, 600 Milyon cihazda Windows 10 çalıştırıyor
Smith, Redmond kampüsü’nde “Bence bu, dünyadaki herhangi bir şirkete uygun bir servise bakabilecek herhangi bir şirket bulmak zorundaydı. Microsoft’un en büyük mücevherlerinden biri olduğunu düşündüğümüz şey, Puget Sound’un taç mücevherlerinden biridir” dedi.

“Açıkçası, artık bir tavuk çiftliği değil” diye ekledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *