Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Microsoft, 600 milyon cihazda şimdi Windows 10 çalıştırıyor

microsoft

Windows

Microsoft, 600 milyon cihazda şimdi Windows 10 çalıştırıyor

Microsoft, 600 milyon cihazda şimdi Windows 10 çalıştırıyor

Microsoft, Windows 10 istatistiklerini açıkladı

Microsoft, bu yıl 600 milyon cihazın şirketin en yeni işletim sistemini çalıştırdığını duyuran ikinci Windows 10 istatistik güncelleştirmesini sunuyor.

Bu sayı, PC’lerin, tablet, Xbox One konsolları, HoloLens kulaklıklar ve hatta Surface Hub cihazları ve telefonlarını içeriyor. GeekWire, Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın şirketin bugünkü yıllık genel kurul toplantısında en yeni rakamları açıkladığını bildirdi.

Microsoft

Microsoft CEO’su Satya Nadella

Microsoftun başlangıçta Windows 10’u 2018 yılına kadar 1 milyar cihazda çalıştırmayı planladı. Yazılım devi geçen yıl bu iddialı hedefi bıraktı ve 1 milyar hedefi vurmanın daha uzun süreceğini itiraf etti. Microsoft’un ücretsiz Windows 10 yükseltme teklifini geri çekmesinden bu yana büyüme durdukça bütün cihazlarda 1 milyar Windows 10 çalıştırmanın hedefi ne kadar uzun süre belli değil.

Hedef 1 milyar

Microsoft, bu yılın başında 500 milyonluk rakamını açıkladı ve şirket son zamanlarda Windows Phone’dan vazgeçtiğini doğruladı. Telefonların, Windows 10 çalıştıran milyarlarca cihazın büyük bir amaca yönelik katkıda bulunacağı konusunda ufak bir umut var.

Microsoft yine de gözden geçirilmiş kilometre taşı rakamlarını vurmak için hedef üzerinde görünüyor. Kaynaklar bu yılın başlarında Microsoft’un 550 milyon aktif Windows 10 aygıtını Haziran ayı sonuna kadar hedeflediğini ve Eylül ayının sonuna kadar 575 milyon kullanıcısını hedeflediğini söyledi. Aralık ayı sonuna kadar 600 milyona yaklaşmak bu yeni plana uyuyor ancak büyük milyar hedefinin ne zaman yerine getirileceği belli değil.

Henüz, çoğu bilgisayarda aktik olmayan Windows 10 işletim sistemini de hesaba katarsak. Dünya genelinde Microsoftun belirlediği 1 milyar cihazda Windows 10 çalıştırmak hiçte zor değil. Windows 10 işletim sistemi için bilgisayar da belirli bir alt yapı olması gerekiyor.

Bu teknik olarak, işlemci ve belleklerin değişmesi anlamına geliyor. Şirket her ne kadar İşletim sistemi ücretini serbest bıraksada çoğu kullanıcı ortaya çıkan sistem hatalarından dolayı, eski işletim sistemine geri dönüyor. Buna karşılık Şirket, yeni güncelleştirmelerini sürekli Otomatik olarak sunuyor.

İlginizi çekebilir: Windows 10 Update kapatma

Microsoftun bu 1 milyar cihazda Windows 10 işletim sistemi çalıştırma hedefini galiba, 2018’in ortalarına hatta sonlarına doğru isabet ettirebilir. Şu anda Şirketin, en büyük rakibi Google’nin Chrome OS olduğu görünüyor. Google’nin üretmiş olduğu yeni Chromebook‘lar Avrupa’da en tutulan cihazlar arasında olmayı başardı. Bakalım bu teknoloji savaşında kim daha iyi bir konumda olacak.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Windows

bitcoinBitcoin
$ 26,674.151.47%
ethereumEthereum
$ 1,854.171.06%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001019.75%
En üste