Oynanmanız gereken en iyi 25 iPhone oyunları

En iyi iPhone oyunları

iPhone oyunları, Oynamanız gereken en iyi 25 Oyun listesi. Apple en iyi iPhone oyunları’nı oynamak için App Store’u harika bir platform haline getiriyor.

Bir milyondan fazla uygulamanın bulunduğu iPhone oyunları seçenekleri neredeyse sınırsızdır. Ancak en iyi iPhone oyunları’nı bulmak her zaman kolay değildir.

Apple’ın kitlesel kütüphanesinde oynanan her oyunda 1 dolarlık bir değer ya da zamanınız olmaz. Size en iyi iPhone oyunları’ndan bazılarını tanıtmak için başlıklar halinde en iyi Oyunları sıraladık. Bu oyunları App Store da bulabilirsiniz, binlerce oyun arasından seçim yapmak elbette zordur. Bu yüzden sizin yerinize binlerce oyun arasından en iyi iPhone oyunları nı seçtik. Linkler App Store dan direk indirme yapabilmeniz için ayarlandı.

Dragon Hills 2

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

En iyi iPhone oyunları arasında olan Dragon Hills 2’de, mekanik bir ejderha üzerinde zombi kıyametine karşı savaşın. Tepeler arasında kayarken ve yolunuzdaki her şeyi yok ederken, ejderha, devler, zombiler ve daha fazlasıyla dolu toprakları keşfedin.

 

Marvel: Contest of Champions 

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Şaşırtıcı Marvel: Şampiyonlar Yarışması’nda, en sevdiğiniz süper kahramanlar ve kötü adamlar nihai gösterişten uzak duruyor. Bir ittifak oluşturmak için kendi ekibinizi kurabilir veya arkadaşlarınızla birlikte bir ekip oluşturabilirsiniz. Oyun boyunca karakter havuzunuzu genişletme, seviyeleme ve sinerji bonusları alma şansın var.

 

Limbo

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Müthiş, dokunmatik kontrollü bir platform oyunu olan Limbo, uğursuz bir endüstriyel ormanda dolaşan bir çocuğun çarpıcı bir destanı. Hiçbir açıklama yok, diyalog yok ve korkunç sürprizlerle dolu sıkıntı yok. Bir şey tıklama ve aniden cevap ne kadar basit olduğunu anlayıncaya kadar sizi saatlerce kasıp kavuran iPhone oyunları’nın en iyi türüdür.

 

Ocmo

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Ocmo, farklı ortamlarda Ocmo’yu kontrol ettiğinizde, karanlık tarafta biraz ragdoll tavşan öldürmekle görevli bir oyun. Oyun boyunca, Ocmo’yu kendiniz öldürmeksizin tavşanlara doğru gelmeye çalışırken engeller daha da zorlaşır. 80 seviyeleri ve on saatlik oyun süresiyle, küçük canlıyı tanımak ve her seviyeyi başarıyla tamamlamak için bol miktarda zaman geçireceksiniz.

 

Vikings

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Viking: Bir Okçu karakterini, Viking tanrıları tarafından Yeryüzü Dünyasına gönderilen bir Valkyrie olan Nott’u kontrol ediyorsunuz. Yol boyunca karşılaştığınız düşmanları yenmek için keskin okçuluk becerilerinizi kullanmalısınız.

 

Moon

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Ay’a ilk olarak PC’de girildi, ancak yakın zamanda iPhone oyunları’na aktarıldı. Ölen bir hastanın anılarına daldıktan ve son dileğine ulaşmasına yardımcı olmak için iki bilim insanının etrafında toplanan, hafıza, yaşam ve pişmanlık duymayan güzel bir hikaye. Oyun Mana Secret’ına benzeyen bir RPG gibi görünse de, aslında bir macera ünvanıyla daha fazla ortak noktası var.

 

Old Man’s Journey

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Yaşlı Adam Yolculuğu, yaşam ve seçtiklerimiz hakkında (ya da yapmadığımız) çok özel bir hikayeyi anlatan bir oyundur. Eski Adam’ı ülkenin her yerine doğru ilerledikçe izliyorsunuz, önündeki tepeleri ve manzaraları değiştirerek ve karşılaştığı nesnelerle ve insanlarla etkileşimde bulunarak yol boyunca ona yardım ediyorsunuz. Elle çizilen resim ve animasyonlar ile hayata geçirilen muhteşem yerler. Dikkatinizin asla söylenilen öyküyü yönlendirmemesini sağlayacaktır. Kısa, basit ve bu yıl piyasaya çıkan diğer iPhone oyunları’ndan memnuniyetle değişen bir yenilik olabilir.

 

Yapboz oyunları

 

Frost

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Frost, canlı renkler ve güçlü arka plan müziği ile dolu görsel olarak çarpıcı bir bulmaca oyunudur. Her seviye içinde, diğer renklerden oluşan bir küre ile birlikte belirli bir renkte bir küre sunuluyor. Kürenin rengi ne olursa, işiniz kundak içindeki aynı rengi küreye doğru yönlendirmektir. Oyun, ne yapmanız gerektiği konusunda spesifik olmadığından, bir kısmı, seviyeden seviyeye ilerledikçe konsepti bulmaktır.

 

hocus

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Grafik sanatçısı M.C. Escher çizimlerine dayanarakyapılan hocus, çözecek 100 seviyesine sahiptir. Her bulmaca, küp veya çizgiler şeklinde minimalist 3D şekillerden oluşur. Ek olarak, arka planda oynayan rahatlatıcı müzik ve sesler var.

 

Poly Bridge

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Köprü komik bir şekilde çökmeden bir köprü tasarımı yapmak, inşa etmek, diğer tarafa araba göndermek konusunda tatmin edici bir şey var. Tabii ki, aynı zamanda, çökmelerinizin ne kadar gülünç olabileceğini ve köprü tasarımlarınızın ne kadar absürd olabileceğini görmek de eğlenceli. Neyse ki, Poly Bridge, tüm bunları başarmanıza ve köprülerinizi ve kazanımlarınızı dünya genelindeki diğer oyuncularla karşılaştırabilmenizi sağlar, çünkü kesinlikle birisi sizden daha iyi (veya daha kötü) bir şeyler yaptı.

 

Deus Ex Go

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Hitman Go ve Lara Croft’un Yapımcıları, Go serisini Deus Ex Go ile çevirerek, önceki iki oyun mekaniğini çözen sıra tabanlı ve karmaşık bulmacayı Deus Ex dünyasına getiren bir üçleme haline getirin. Doğal olarak, siz de Adam Jensen olarak oynuyorsunuz ve komplonun ortaya çıkması için ya da sadece en büyük gizli ajan olmak için gizlice, kesmek ve ara sıra 50 zorlu seviyede yolunuzu atlamanız gerekir. Ve bunu bir kere yaptıktan sonra, diğer Go oyuncularını ne kadar iyi geçebileceğinizi görmek için kendi seviyenizi oluşturmaya çalışın.

TypeShift

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Parça kelime arama, kısmen bir bulmaca, bir anagram, TypeShift kelime hazinenizi zorlar ve karışık harflerle kelimeleri tanıma becerinizi ortaya çıkarır. Üç ve yedi karakter uzunluğundaki kelimeleri oluşturmak için yukarı ve aşağı “kaydırılabilir” satır ve sütunlar sunar. Oyunun geleneksel modunda, ilerlemeden önce tüm harflerin en az bir kez kullanılması gerekiyor, oysa daha zor olan İpucu Bulmacaları, doğru cevapları bulmanıza yardımcı olacak ipuçlarının bulmaca tarzı bir listesini sunuyor. Bulmacalar, kelime aramaları veya sadece yeni kelimeleri keşfetmek için hayranlığınız varsa TypeShift, kontrol etmeniz gereken bir oyundur.

 

Monument Valley 2

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

2014 Monument Valley’in devamı olan Monument Valley 2, Bir sonraki oyunu izlemek için ilk oyunu oynamak zorunda kalmazsınız, ki sizi büyülemek, şaşırtmak ve sizi saatlerce şaşkına çevirecek bir oyun.

 

Linelight

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Linelight, çok hızlı bir şekilde karmaşıklaşabilen çok minimalist bir bulmaca oyunudur. Çizgilerden yapılmış bir dünyada basit bir çizgiyi kontrol ediyorsunuz. Ve sorun çözme becerilerinizi zorlayacak bir dizi bulmacada gezinmek size kalmış. Oyunun rahatlatıcı müziği sizi sakin ve rahat hissettirecek. Dünyadaki ince ipuçları ve diğer nesneler ilerlemenin yapılması için ne yapılması gerektiğini öğretmeye çalışıyor. Linelight çocuklar ve yetişkinler tarafından oynanabilir ve 200’ün üzerinde bulmaca ile zihninizi dolu tutacak çok şey bulacaksınız.

 

The Witness

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Tanık, 500’den fazla bulmacanın bulunduğu, tek kişilik bir oyun. Çarpıcı grafikler ve etkileyici ses efektleri var. Bu oyun Issız bir adada yalnız uyanarak başlar ve oraya nasıl dair bir şey hatırlamaya çalışarak devam eder. Eve döndüğünüz yolu bulmak için, ipuçlarını keşfetmek ve tüm farklı bulmacaları çözmek zorundasınız.

 

İlginizi çekebilir: 2017 yılının en iyi iPhone Uygulamarı (ücretsiz)

 

Prune

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Parmağınızı sallayarak, kendi ağacınızı güneş ışığı altında büyütğr ve zamanla büyüdükçe bakım yaparsız. Dalları kırpıp çiçeklerin çiçek açmasını izleyeceksiniz, aynı zamanda zehri de koruyorsunuz. Oyun boyunca mükemmelleştiğiniz de, tozlaşma ve daha fazla ağaç yetiştirebileceksiniz. Seviyelerin daha yoğun hale gelmesiyle birlikte, dalları bükülmeye ve iç içe geçmeye, ve ağaçlar daha büyük boyutlara ulaşmaya başlar.

 

San Giorli

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

San Giorli şehrinde kurulmuş olan görev eskiden olduğu siberpunk atmosferi geri getirmektir. 23 fizik tabanlı bulmaca serisi aracılığıyla, oyuncular uzay aracında yörüngede kalır, ve engelleri kaldırır. Devreleri analiz eder. Eşsiz ve canlı grafiklere, aynı zamanda, hikayeyi tamamlamak için müzik kompozisyonu da eşlik ediyor.

 

Diğer Oyunlar

 

Stranger Things

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Zoraki Stranger Things taraftarları, maceranın son bölümle bitmediğini bilmekten mutluluk duyacaktır. Mobil oyunda, Hawkins’i keşfetmek, yumurtalar toplamak ve daha önce görmediğiniz alanları açmak zorunda kalacaksınız.

 

Fire Emblem Heroes

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Uzun süredir devam etmekte olan Nintendo serisi, Fire Emblem Heroes ile iOS cihazlarına açılıyor. Oyun, yeni ve eski karakterleri bir araya getiren yeni bir hikayeyle buluşuyor. Fan favorileri Marth, Lucina, Camilla, Lyn ve diğerleri bu rol yapım unvanıyla mücadeleye katılabilir. Ancak serinin bilinen ana kayıtlarının aksine, karakterleri kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bir savaşın ortasında zor bir seçim. Efsanevi summoner olarak, Askr Krallığı’nı kurtarmak için gereken gücü aramaya çalışırken şanınızı denemelisiniz.

 

Platform oyunları

 

Animal Crossing

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Nintendo geçişi’nin mobil bir sürümünü resmi olarak yayınladı, ancak geçmiş sürümlerden biraz farklı. Hayvan Geçişi: Pocket Kampı ile, kamp yöneticisi için belediye başkanlığı ticaretini yapacaksınız. Kampınızı dekore etmenize yardımcı olmak için sizi para ve işçilik malzemeleri ile ödüllendiren hayvanlar için görevleri tamamlamanız gerekir.

 

Super Mario

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

IOS için Nintendo’nun ilk resmi sürümü, maksimum hızdaki seviyelerden uçarak yeni bir rolde görünür. Ücretsiz sürüm biraz eksik, ancak bir kerelik 10 dolarlık olan oyun ücreti var. Hızlı sürüş keyfi için tüm Mantar Krallığı’nın kilidini açıyor.

 

Robot Unicorn Attack 2

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Robot Unicorn Attack’in ikinci versiyonu, yalnızca güncellenmiş görsellerden daha fazla hareket var. Yeni zorluklar ve özelleştirme, oyuna derinlik katarken Erasure her zamana ayarlanıyor.

 

Strateji Oyunları

 

Hearthstone

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Fantastik kart oyunları hiç stil dışı kalmayacak ve Hearthstone’un varlığı ve popülaritesi kanıtlıyor. Blizzard’ın Hearthstone ile yaptığı şey, öğrenmesi ve toplaması kolaydır. Ancak ustalığı zor olan kart oyununu (CCG) oluşturmaktatır. Oyun özelliği, çeşitli kahramanlara ve yeteneklerine kolayca ulaşmanızı sağlar ve bunu yaptıktan sonra kendi kişisel güvertelerinizi oluşturmaya başlayabilir.

Ve yeni kart kombinasyonlarını ve stratejilerini keşfedebilirsiniz. En iyisi, iPhone’unuzda oluşturduğunuz koleksiyon, iPad’inize veya diğer cihazlara kolayca taşır. Hearthstone bütün koleksiyonu destekler ve hepsi dijitaltir.

İlginizi çekebilir: Hergün bedava 6 iPhone Uygulaması

 

The Elder Scrolls: Legends – Heroes of Skyrim

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Hearthstone, Gwent ve şimdi The Elder Scrolls: Legends’ın beğenisine göre fantezi tahsil kart oyunlarının kıtlığı yok. Bethesda’nın The Elder Scrolls serisine, özellikle de Skyrim’e aşina değilseniz, dünyayı dolduran ejderlerin ve karakterlerin çoğunu tanıyacaksınız. Oyunda arkadaşlarınızla veya yabancılarla oynarken, onlara benzersiz kart kombinasyonlarını kendinizin oluşturmasına imkan sunuyor.

 

Clash of Clans

iPhone oyunları

Şimdi indir
ITUNES

Yerleşiminizi oluşturun, savunmalarınızı planlayın, bir ordu oluşturun ve kabilenizi düşmanlar veya diğer klan liderlerine karşı zafer kazanmaya yönlendirin. Yavaş planlamanın ve hızlı, kaotik savaşların iyi bir kombinasyonudur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *