Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Kendi kendine sürüş tekniği

sürüş

Bilim

Kendi kendine sürüş tekniği

Kendi kendine sürüş tekniği

Kendi kendine sürüş tekniği

intel kendi kendine sürüş teknolojisi Yıllardır Bilgisayar sistemlerinde gördüğümüz ve kullandığımız intel işlemcisi bulunduğu Pazarın kapsamını genişletmek için yönünü Otomotiv sektörüne çevirdi.

intel Yeni dönemde otomobil sürüş sensörü ve bilgisayar şirketi olan israil firması Mobileye‘yi aldığı andan itibaren otonom sürüş teknolojisi çabalarını hızlandırmaya devam ediyor. Bu yılın ilerleyen zamanlarında yollara çıkan ilk SAE Seviye 4 (tamamen kendi kendine sürüş) sistemi ile 100’den fazla test aracını filosuna ekledi.

Test filosu, Intel ve Mobileye‘nin, çeşitli uygulama ve kullanım alanları için bir endüstri tedarikçisi olarak sunmayı umduğu yeni yazılım sistemini tanıtmak üzere tasarlandı. Test filosu buna göre farklı araç markalarını ve tiplerini içerecek.

 

intel

Intelin test filosu, şirket için potansiyel ortaklıklar ve müşteriler için bir satış aracı olacak, ancak şirket, güvenlik doğrultusunda ve düzenleyici kuruluşlarla ulaşım kuralı gereksinimlerini karşılamak ve çalışmak için de kullanılacağını belirtiyor.

Kendi kendine sürüş teknolojisini ileri seviyelere çıkarmak için Veri merkezi kuran intel, bu teknolojiyle Otomotiv sekteröne yeni teknolojiler getireceği açıkladı. 

intel

Test filosunda ki araçlar Dünyanın çeşitli ülkelerinde başta ABD olmak üzere bütün avrupa da testler yapılacağını belirtti. Waymo ve GM’s Cruise gibi diğer şirketler de intelin bu yeni teknolojisi için bünyesinde değişik araçlar için test filolarını elinde bulunduruyor Şirket Mayıs ayında San Jose’de bir Sürüş Garajı açtı ve bu muhtemelen bu yeni araç filosunu yönetmek için önemli bir operasyon merkezi San Jose olabilir. 

Görünen o ki artık filmlerde ki kendi giden arabalar bir hayal değil gerçeğe dönüşüyor, şuanda intelin 4. Seviye de olan test sürüşleri ne karşılık Hyundai firmasıda bu konuda Kore hükümeti ile bir çalışma başlattığı haberini okudum onuda kısaca belirtiyim; 2018 Olimpiyatlarına hazırlık yapan Hyundai firması Kendi kendine sürüş teknoloji için daha fazla çaba harcıyor ve bu konuda tek destekçisi Kore hükümeti! 2018 yılının sonuna doğru Bütün avrupaya yayılması beklenen kendi kendine sürüş teknolojisi Trafik kazalarında yaşanan ölümlere bir nebze çare olabilir. Bu konuya ilave olarak intel yapay zeka kullanacak yapay zeka konusunda burda ki yazımızı okuyabilirsiniz.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

4 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Bilim

bitcoinBitcoin
$ 23,133.201.22%
ethereumEthereum
$ 1,645.482.02%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001827.72%
En üste