Hotmail Hesabı Oluşturma (Outlook.com)

Hotmail (Outlook.com) hesabı oluşturma nasıl yapılır. Eskiden Hotmail olarak bilinen Outlook, her yerden erişilebilen ücretsiz bir e-posta adresi almanın basit bir yoludur. Hotmail, hızlı olmak, nadiren hizmet dışı olmak gibi bazı harika özelliklere sahiptir, kanıtlanmış bir anti-spam sistemi ve kimlik avı koruması ve sağlam bir antivirüs özelliği vardır. Ayrıca, Windows Live ID’niz Skype, Xbox Live veya bir Microsoft (ağ NET Passport Network) hesabı tarafından sunulan herhangi bir çevrimiçi hizmete erişmek için kullanılabilir. Bu makalede, bir Hotmail (Outlook) hesabına nasıl başlayacağınız gösterilecektir.

email

 

Hotmail’in sonu

Hotmail e-postalarına ne olduğunu merak ediyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. Şubat 2013 itibariyle, Microsoft hesapları yeni Outlook arabirimine yükseltildi. Tüm Hotmail hesaplarına artık https://login.live.com/ adresinden erişilebilir.

 

Hotmail Hesabı Oluşturma (Outlook.com)

Microsoft hesabı kayıt sayfasına gidin ve Hesabınız yoksa bir tane oluşturun:

bir tane oluştur

Microsoft, kaydolmayı tamamlamak için bazı kişisel bilgiler isteyecektir. Ancak kişisel verilerinizin gizli kalmasını tercih ediyorsanız, tüm bilgi alanlarını doldurmanız gerekmez. Bununla birlikte, şifrenizi unutursanız veya hesabınıza erişiminizi kaybederseniz, bu tür bilgiler şifrenizi kurtarmak için yararlı olabilir.

Servise şu şekilde erişmeyi tercih ediyorsanız Bunun yerine e-postanızı kullanın seçeneğine geçin:

Bunun yerine e-postanızı kullanın

Tamamen yeni bir adres oluşturmak için Yeni bir e-posta adresi alın‘ı seçin:

Yeni bir e-posta adresi alın

Veya telefon numaranızı kullanarak kaydolmak için Bunun yerine bir telefon numarası kullanın seçeneğini kullanın:

Bunun yerine bir telefon numarası kullanın

Değişikliklerinizi kaydetmek için İleri‘yi tıklayın:

ileri

 

Hotmail (Outlook.com) Şifrenizi Seçme

Şifrenizi oluştururken, hatırlamanız için kolay, ancak bir yabancının tahmin etmesi zor olan bir şifre seçmenizi öneririz. Büyük ve küçük harfler, rakamlar ve özel karakterlerin (! @ # $) Bir kombinasyonunu öneririz. Güvenli bir şifre oluşturma hakkında daha fazla ipucu için, lütfen şifrelerinizi yönetme ve güvenlik altına alma makalemize bakın.

Hotmail Kimliği

Hotmail hesabınız oluşturulduktan sonra, Live ana sayfaya gidip yeni kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaparak girişinizi test edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *