Bilgisayar internete bağlanmıyor çözümü Windows 10

Bilgisayar internete bağlanmıyor çözümü

Bilgisayar internete bağlanmıyor çözümü için aşağıdaki adımları uygulayın.

Bilgisayarın WiFi bağdaştırıcısını kapatmaya başlamasına neden olan. Bir sistem yükseltmesi ve bu nedenle, her kapatma veya yeniden başlatma işleminden sonra uyandırılmasını gerektirebilir.

Sorun, LAN’ın takılı olması nedeniyle de kaynaklanabilir. Bu yüzden eğer fişi taktıysanız, çıkarın ve yeniden test etmek için yeniden başlatın.

Aşağıda Bilgisayar internete bağlanmıyor çözümleri otomatik olarak hatırladığı WiFi ağlarına LAN ağına bağlanamayan. Windows 10 bilgisayar’ı düzeltmek için kullanılabilecek en etkili çözümdür.

Not: Wifi bağlantınız olduğu halde Bilgisayar internete bağlanmıyor çözümü için. Windows 10 Wifi Sorunu ve Çözümleri sayfasına bakabilirsiniz.

Bozuk Sistem Dosyalarını Onarın

Dosyaların bozuk ve eksik olduğu tespit etmek ve onarmak için Reimage Plus‘ı indirip çalıştırın. Sisteminizi otomatik olarak WiFi’ye bağlayıp bağlamadığını görün. Ardından aşağıda önerilen diğer adımları deneyin.

 

WiFi ağınızı unutun ve yeniden bağlanın

Basit bir aksaklık veya hata, bilgisayarınızın otomatik olarak kaydedilmiş bir WiFi ağına bağlanmamasına neden oluyorsa. Aşağıdakiler sizin için çalışacaktır:

 • Görev çubuğundaki WiFi simgesini tıklayın.
 • Ağ Ayarlarına tıklayın.

Kablosuz Ağ Bağlantısı bölümünün altında, Wi-Fi Ayarlarını Yönet’i seçin. Sonra Bilinen Ağları Yönet altında, Kablosuz ağınızın adını tıklayın ve Unut’u seçin.

Bilgisayarı yeniden başlatın. Görev çubuğundaki WiFi simgesini tıklayın ve mevcut ağlar listesinden WiFi ağınızı tıklayın.

Ağın şifresini girin, şifreyi bilmiyorsanız, Bilgisayarda kayıtlı Wifi şifresini öğrenmek için burayı kontrol edin. Bilgisayarınız ağa bağlandığında, belleği yenilenmeli ve kapatıldıktan sonra bile otomatik olarak ağa bağlanmalıdır.

 

Güç tasarrufu için bilgisayarınızı WiFi’yi kapatma

Wifi ağında otomatik olarak bilgisayar internete bağlanmıyor çözümü için. Bir sistem Windows 10’a ya da herhangi bir yapısına yükseltildikten sonra hatırlarsa, aşağıdakileri denemeniz daha iyi olur:

 • Başlat düğmesine sağ tıklayın ve açılan menüde Aygıt yöneticisi tıklayın.
 • Genişletmek için Ağ bağdaştırıcıları bölümüne çift tıklayın.

Görünen listede bulunan bağdaştırıcıların hangisinin bilgisayarınızın WiFi bağdaştırıcı olduğunu belirleyin ve ardından sağ tıklayın. Sağ tıklama menüsünden, Özellikler’i tıklayın.

Görünen iletişim kutusunda, ona gitmek için Güç yönetimi sekmesini tıklayın. Güç tasarrufu yapmak için Bu bilgisayarı bu cihazı kapatmak için İzin ver seçeneğinin işaretini kaldırın. Tamam’a tıklayın.

 

Kayıt Defteri ile Grup İlkesi Düzenleme veya Oluşturma

Windows Tuşu ve R tuşuna basın. Çalıştır iletişim kutusuna regedit yazın ve Tamam’a tıklayın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nde aşağıdaki anahtarı girin.

HKLMSoftwarePoliciesMicrosoftWindowsWcmSvc

GroupPolicy alt anahtarı yoksa, WcmSvc ve Yeni Seç > Anahtar’ı sağ tıklayıp GroupPolicy adını verin. Sonra GroupPolicy’i ve ardından sağ bölmeyi tıklayın.

Yeni > DWORD’u seçin. 32-bit değer oluşturun, MinimizeConnections olarak adlandırın ve Tamam’a tıklayın. Şimdi yeniden başlat ve test et. Bu ilke, bir LAN takılıyken bile Windows 7 / 8.1 ve 10’da otomatik olarak kablosuz ağa bağlanmanızı sağlar.

 

Ağ Sorun Gidericisini Çalıştırma

Ağ sorun gidericisini Bilgisayar internete bağlanmıyor çözümü için çalıştırmayı denemelisiniz. Windows Sorun Giderici, Wi-Fi donanımınızı analiz etmenin yanı sıra Microsoft’un sunucularına erişerek internete bağlanabilirliği kontrol eder. Bazı tutarsızlıklar varsa, sizi bilgilendirir ve otomatik olarak düzeltmeye çalışır. Çoğu durumda, bu, kullanıcıların bilgisayarı başlattıklarında internete bağlanamadıkları yerlerde çalıştı.

 • Wi-Fi simgesine sağ tıklayın ve “Sorunları gider” seçeneğini seçin.

sorunları gider

 • Windows, sorun gidermeyi deneyecek. Bekleyin ve süreci tamamlayın.

 

Microsoft Wi-Fi Direct Sanal Bağdaştırıcısını Devre Dışı Bırakma

Bu işlev, internet bağlantınızın paylaşımını desteklemek için sisteminizde tasarlanmış ve kurulmuştur. Güncellemeden sonra, bu özellik desteklenmeyen cihazlarda bile otomatik olarak kullanılabilir hale geldi. Bu işlevi devre dışı bırakmayı deneyebilir ve sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edebiliriz.

 • Çalıştır uygulamasını başlatmak için Windows + R tuşlarına basın.
 • Diyalog kutusuna “devmgmt.msc” yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Aygıt yöneticisinde “Görünüm” ye tıklayın ve “Gizli aygıtları göster” e tıklayın.
 • “Ağ bağdaştırıcıları” kategorisini genişletin. “Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter”” girişine göz atın. Sağ tıklayın ve “Cihazı kaldır” seçeneğini seçin.

cihazı kaldır

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Bu geçici çözüm, çoğu durumda özellikle bu aygıtın etkinleştirildiği eski aygıtlarla birlikte çalışmalı. Bu aygıtı devre dışı bırakmanın varsayılan olarak. Windows 10’da bulunan mobil hotspot özelliğini kullanmanıza izin vermeyebileceğini unutmayın. Bu sizin için sorunu çözmezse, cihazı her zaman aynı adımları kullanarak tekrar etkinleştirebilirsiniz.

 

Bilgisayarın Wi-Fi’yi Uyku moduna geçmesini sağlama

Birçok kullanıcı için çalışan başka bir geçici çözüm, Bilgisayar’ın Wi-Fi cihazını güç tasarrufu için uyku moduna geçirmesine izin veren seçeneği etkinleştirmekti. Bu, çoğu cihazda çalışmayacak olsa da, yine de bir çekim yapmaya değer.

 • Çalıştır uygulamasını başlatmak için Windows + R tuşlarına basın. Diyalog kutusuna “devmgmt.msc” yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Cihaz yöneticisine bir kez “Ağ bağdaştırıcıları” kategorisini genişletin. Wi-Fi cihazınızı seçin ve “Özellikler” seçeneğini seçin.

güç yönetimi

 • Güç Yönetimi sekmesine gidin ve “Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın.” Seçeneğinin işaretleyin.

Değişiklikleri kaydedin, çıkın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *