Android Wear hatası ve çözümleri

Android Wear Sorunları ve Çözümler

Android Wear Kaprisli bir başlangıç ​​sonrasında artık adımını atmaya başlıyor. Smartwatches her yinelemeyle birlikte gelişiyor ve Google, yazılımın ilk çıkmasından bu yana Android Wear 2.0’da bir dizi hoş geldiniz geliştirmesi sundu. Yine de doğru yönde ilerlemesine rağmen henüz pek bir şey görmedi.

Android Wear sorunlarıyla karşılaştıysanız, çaresiz değilsiniz. Android Wear kullanıcılarını rahatsız eden en yaygın sorunların yanı sıra onlarla nasıl başa çıkılacağına ilişkin tavsiyeleri bir araya getirdik.

 

Acil Durum: Telefonda hızlı pil bitmesi

Google ürün forumların daki bir çok kullanıcı, bağlı akıllı telefonların daki pilin gerekenden daha hızlı boşalmasıyla ilgili şikayet ediyor. Bu, muhtemelen insanların Android Wear ile karşılaştıkları en yaygın şekilde bildirilen sorundur.

Telefonunuzdaki Ayarlar> Pil kısmına bir göz atın ve sorunun nerede olduğunu görebilirsiniz. Çeşitli olası nedenleri vardır.

Geçici Çözümler:

 • Aşırı pil boşaltmasına neden olan sorunlu uygulamaları arayın ve bunları kaldırmayı düşünün.
 • Bazı insanlar Google Asistan’ı kapattıktan sonra pil tüketiminde belirgin bir düşüş olduğunu bildirmektedir. Bunu yapmak için Ayarlar> Hesaplar> Google> Aramaya gidin ve en alttaki Asistan  seçeneğine dokunun ve ardından kapatın.
 • Ekran parlaklığını düşürmek batarya tüketimini azaltacaktır. Ekranın üst kısmından aşağı kaydırın ve Ayarlar> Ekran> Parlaklığı ayarla‘ya dokunun.
 • Akıllı gözleminizde gerek duymadığınız bildirimleri kapatmak iyi bir fikirdir. Telefonunuzdaki Android Wear uygulamasını açın ve Ayarlar ardından Uygulama bildirimlerini engelle için dişli simgesine hafifçe dokunun.

Potansiyel çözümler:

 • Android Wear uygulamasının Android veya iOS’a karşılık gelen en yeni sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun.
 • Saatinizi fabrika ayarlarına sıfırlamayı ve sıfırdan eşleştirmeyi deneyin. Unutmayın, saatteki tüm verileri kaybedebilirsiniz, bu nedenle önce senkronize edin. Hazır olduğunuzda, saatinizdeki Ayarlar> Cihaz sıfırlama bölümüne gidin. Android Wear uygulamasını akıllı telefonunuzdan kaldırmayı ve yeniden yüklemeyi deneyin. Şimdi saatinizi akıllı telefonunuzla tekrar eşleştirmeyi deneyin.
 • Bir Wi-Fi ağının soruna neden olması mümkündür. Bazı insanlar, belirli Wi-Fi şebekelerine bağlandığında pil boşalım sorununu keşfetti. Telefon, hücresel veri ağınıza bağlandığında sorunun oluşup oluşmadığını sınayın. Boşaltma, Wi-Fi bağlandığınızda gerçekleşirse, giden bağlantıları sınırlandırıp azaltmadıklarını BT’ye sorun; uygulamanın sürekli olarak engellenen bir bağlantı noktasına bağlanmaya çalıştığı düşünülür. Ya BT’yi bunları açmaya ya da kısıtlamaları atlamak için bir VPN istemcisi kullanabilirsiniz.

 

Sorun: Saat telefona bağlanmıyor

Bu 489 yazı dizisi, Android Wear cihazını akıllı telefonlarına bağlanmak için sorun yaşayan kişilerin hepsi ile doludur. Telefonunuzun kesinlikle uyumlu olduğundan emin olmanız için telefonunuzda buraya tıklayarak bağlı olan linke gidin.

Potansiyel çözümler:

 • Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.
 • Saatinizi ve telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.
 • Google Play Store uygulamasını açın, sol üstteki menüye dokunun ve Uygulamalarım‘ı seçin. Google Play Hizmetleri, Google Arama ve Android Wear‘ın güncel olduğundan emin olmak istersiniz. Bunları  Güncellemeler listesinde görün ve güncelleyin veya en üstteki Tümünü güncelle‘ye dokunun.
 • Cihazınız daha önce bağlandıysa, telefonunuzdaki Android Wear uygulamasını açın ve Menü> Bağlantı kesme‘ye ve ardından Menü> Bağlantı‘ya dokunun.
 • Git Ayarlar> Uygulamalar ve telefonunuzda Android Wear uygulamasını bulup dokunun.
 • Saatinizdeki Ayarlar> Sistem> Bağlantıyı kes ve sıfırlama‘yı kullanarak saatinizi fabrika ayarlarına sıfırlamayı da deneyebilirsiniz.

Acil Durum: Bildirimler gelmiyor

Birkaç Android Wear kullanıcısı tutarsız bildirimlerle ilgili sorun yaşıyor. Saat, bağlandığını söylese de bildirimleri rasgele olarak almaz. Bu, günde birçok kez olabilir. Bazen kendini görünüşte çözecek, başka zaman da geçmeyecek.

Çözüm:

 • Saatin yeniden başlatılması, çoğu insan için kısa vadede işe yarıyor gibi görünse de, sorun bazen oldukça hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir.

Potansiyel çözümler:

 • Birkaç kişi, Google Play Hizmetleri’ndeki tüm verileri sildikten sonra başarı elde etti. Bunu yapmak için, Ayarlar> Daha fazla> Uygulama yöneticisi‘ne dokunun, ardından Tüm bölümüne doğru hızlıca kaydırın ve Google Play Hizmetleri> Önbelleği temizle‘ye veya Verileri temizle‘ye dokunun.
 • Telefonunuz Android 7.0 Nougat’ı çalıştırıyorsa, Ayarlar> Bildirimler> Ayarlar> Kilit ekranında gidinTüm bildirim içeriğini göster seçeneği etkinleştirilmiş olup olmadığını kontrol edin.
 • Android telefonunuzdaki öncelik ayarlarını kontrol etmek
  • Ses’e gidin > Rahatsız etmeyin> Öncelik yalnızca izin verir. Bu sayfada, Alarmlar, Hatırlatıcılar, Etkinlikler, Mesajlar ve Çağrıları içeren öncelik bildirimlerinizi ayarlayabilirsiniz.
  • Öncelikli Mod’un açık olup olmadığını kontrol edin. Hızlı Ayarlar bölümünde, rahatsız etmeyin> yalnızca önceliğe dokunun öğesine dokunun. Buradan, Öncelik Modunu belirli bir süre boyunca veya manuel olarak kapatana kadar sürecek şekilde ayarlayabilirsiniz.
 • Bildirim ayarlarınızı yapmak için iPhone’da Ayarlar> Bildirimler bölümüne gidin veya özelliğin etkin olup olmadığını görmek için Ayarlar> Rahatsız Etmeyin‘e gidin.
 • Hiçbir şeyin telefonunuzdaki Android Wear uygulamasında Ayarlar> Uygulama bildirimlerini engelle‘nin altındaki sessizleştirildiğinden emin olun.
 • Kontrol bildirim göster kutusunu yoluyla söz konusu uygulama için işaretli olan tüm> Ayarlar> Uygulamalar telefonunuzda veya tabletinizde.
 • Telefonunuzdaki Ayarlar> Bluetooth aracılığıyla eski Bluetooth profillerinden kurtulun. Eğer altında listelenen diğer cihazlarınız varsa Eşli cihazlar ardından sağ taraftaki dişli çark simgesine dokunun.
 • Saatin bağlantısını kesmeyi deneyin ve telefonunuzdaki Bluetooth bağlantısını unutun. Telefonunuzdaki Android Wear uygulamasını kaldırın. Saatinizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için Ayarlar> Sistem> Bağlantı kes ve sıfırla. Telefonunuzu yeniden başlatın ve Android Wear’ı yeniden yükleyin ve ardından bağlantıyı yeniden kurun.
 • Hâlâ sorun yaşıyorsanız, desteğe başvurmanız gerekebilir.

 

Android Wear sürekli kilitleniyor

Birçok Android Wear kullanıcısı, bazen “Maalesef Android Wear durdu” mesajıyla rasgele çökmeler yaşıyor. Bunlar, belirgin bir nedeni olmaksızın sık veya kesintili olabilir.

Denebileceğiniz birkaç farklı şey var:

Geçici çözüm :

 • Bazı insanlar Microsoft Exchange ActiveSync hesaplarını kaldırarak başarıya ulaştı. Ayrıca, takviminizdeki tekrarlayan bir randevuyla veya Exchange hesabınızdaki güvenlik politikalarıyla ilişkili olabilir. Maalesef, bununla ilgili olarak yapabileceğiniz pek çok şey, tekrar eden randevuyu kaldırmanın ötesinde ya da işe yaramazsa hesabı kaldırmak değil.
 • Bir iPhone kullanıyorsanız önerilen bir başka geçici çözüm, Android Wear uygulamasını başlatmadan önce Uçak Modu’nu açmak / Wi-Fi’yi kapatmak ve Bluetooth’u etkinleştirmektir. Bununla birlikte, Kablosuz özelliği açmak uygulamanın kilitlenmesine neden olabilir.

Olası çözümler :

 • Google Play Store’u açıp sol üstteki menü simgesine, ardından Uygulamalarım‘a dokunarak Android Wear uygulamasının telefonunuzda güncel olduğundan emin olun .
 • Ayarlar> Hakkında> Sistem Güncellemeleri bölümünde Google’dan en son güncellemelere sahip olduğunuzdan emin olun .
 • Ayarlar> Uygulamalar bölümüne gitmeyi deneyin, Tümü sekmesine dokunun ve Android Wear‘ı bulun. Önbelleğe DokununVerileri temizle ve daha sonra tekrar deneyin.
 • Bağlantıyı silmeyi, Android Wear uygulamasını kaldırmayı, yeniden yüklemeyi ve ardından bağlantıyı yeniden kurmayı deneyin.

Sorun: Wi-Fi’ye bağlanılamıyor

Birkaç kişinin doğrudan Android Wear cihazında Wi-Fi’ye bağlanma sorunları vardı. Her Android Wear aygıtı aslında Wi-Fi’yi desteklemez, bu nedenle üreticinize danışın.

Resmi çözüm:

 • 2 Şubat tarihinde, Google Ürünler forumları için bir topluluk yöneticisi, Wi-Fi sorununun Android Wear uygulamasına yönelik yeni bir güncellemeyle çözüldüğünü belirtti. Etkilenenler Android Wear uygulamasını Android veya iOS cihazları için güncellemelidir.

Olası çözümler :

 • Cihazınızın Wi-Fi’yi desteklediğinden eminseniz, telefonunuzdaki Android Wear uygulamasını açın ve Ayarlar> Gizlilik ve Kişisel Veriler> Bulut senkronizasyon‘a dokunun ve açık olduğundan emin olun.  Ardından,  saatiniz deki Ayarlar> Bağlantı> Kablosuz bağlantısına gidin ve Otomatik olarak ayarlandığından emin olun. Kayıtlı şebekeleri buradan kontrol edebilir ve yenilerini ekleyebilirsiniz.
 • Saatinizin yönlendiricinizin ayarladığı kanalı desteklememesi mümkündür. Bazı LG Watch Urbane sahipleri için bu bir sorundu, çünkü saat sadece kanal 11’e kadar yükselebilirdi, ancak bir yazılım güncellemesi ile düzeltilmesi gerekiyordu. En son OS sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için Ayarlar> Sistem> Hakkında> Sistem Güncellemeleri‘ne göz atın. Yönlendiricideki kanalı daha düşük bir kanala da değiştirebilirsiniz.

 

Hata: Saat yüzünde görünen “OK Google”

Bazı Android Wear kullanıcıları, ekran geldiğinde “OK Google” ifadesinin saat yüzünde bulunduğunu tespit ettiler. Neyse ki bu sorundan kurtulmak kolaydır.

Çözüm :

 • Üç veya dört kez “Tamam Google” deyin ve yok olacak.

 

Sorun: Sesli komutlar, arama yerine aramayı tetikledi

Birkaç Android Wear kullanıcısı, sesli komutlarda bir sorunla karşılaştı. Bir uygulamayla ilişkili olmasını bekleyen bir komut verirler, ancak aslında sadece bir Google araması döndürür. Bu, bir hatırlatma, alarm veya belirli bir uygulamayı başlatmaya çalışırken olabilir.

Potansiyel çözüm :

 • Telefonunuzu Google’ı açın ve Ayarlar> Arama dili’ne gidin . İngilizce (ABD) olarakayarlamayı deneyin ve çalışıp çalışmadığına bakın. Belli komutların başka dillerde çalışmadığı görülüyor. İşte kullanmanız gereken seslikomutların bir listesi.
 • Eğer ettiyseniz beta testine Google uygulamasını kaydolmuş, sorunun beta sürümü sebebi olabilir. Uygulamanın kararlı bir yapı kurması, sorunu hafiflettiği söylendi.

 

Sorun: Android Wear 2.0’da kullanılamaz veya güncellenemez

Android Wear 2.0’ın Android smartwatch’lara gelmesi için uygulamanın en son sürümü olmasına rağmen, bazı kullanıcılar güncellemeyi kullanamaz veya yükleyemez. Güncellemeyi indirdiklerini söyleyen bazı kişiler var, ancak saatler yanlış sürüm numaralarını göstermeye devam ediyor. Diğerleri, 2.0 güncellemesini alamadıktan sonra, saatin uyumluluğundan merak ediyorlar. Her iki durumda da, çok basit açıklamalar vardır.

Resmi çözümler:

 • Android Wear 2.0, akıllı telefonlar için kullanılabilir ancak bu güncelleme, önümüzdeki aylarda smartwatch’lara gelmek üzere ayarlanan yeni özellikleri içermiyor. Google, 2.0 güncellemesinin desteklenen donanım için “önümüzdeki haftalarda” ulaşacağını belirtti ancak kesin tarih donanım üreticinize bağlı.
 • Gelecekteki Uyumluluğa gelince, Android Wear 2.0 önceden yüklenmiş olarak ilerleyen yeni akıllı ekranlar gelecektir. Güncelleme, LG G Watch, Samsung Gear Live, Moto 360 V1, Sony Smartwatch 3 ve Asus ZenWatch V1 için kaydedilen daha eski bazı modelleri destekleyecek.
 • Ayrıca, akıllı gözlemcinizin şarj cihazında olduğundan, akıllı telefonunuzla eşleştirildiğin den ve Wi-Fi’ye bağlı olduğundan emin olun. Aksi takdirde, güncelleme geldiğinde onu indiremezsiniz.

 

Sorun: Google Play Müzik uygulaması kurulamıyor

LG Watch Sport kullanıcılarının, Android 2.0 cihazında Google Play Müzik uygulamasını bulamadığı veya yükleyemediği bildirildi. Saatin Google Play Store sürümünde uygulama ararken müzik uygulaması görünmez.

Çözümler:

 • Telefonunuzdaki Android Wear uygulamasını açın. Ayarlar> Akıllı gözlem> Uygulamaları yeniden senkronize et‘e dokunun.
 • Yakın zamanda Google Play Müzik’i telefonunuzda veya daha önceki bir saatte kullandıysanız, saatinizde Google Play Store’u açın ve kullandığınız Apps’a gidinBurada, Google Play Müzik uygulamasını bulabilir ve yükleyebilirsiniz.

 

Uygulamalar ve güncellemeler indirilemiyor

Bazı kullanıcılar Android Wear akıllı gözlemindeki Play Store’dan uygulama veya uygulama güncellemeleri indirirken sorun yaşıyor. İndirme, Google destek forumundaki ve Reddit’deki yayınlara göre “bir indirme beklemede” mesajıyla çözülecek.

Çözüm:

 • Bazı insanlar için işe yaradığından, Smartwatch cihazınızdaki Wi-Fi’yi kapatmayı deneyin. Gidin  Ayarlar> Bağlantı> Wi-Fi ve kapatın.

Muhtemel çözümler:

 • Telefonunuzdaki Android Wear uygulamasını açın ve Ayarlar için dişli çark simgesine, ardından örneğin akıllı gezinme isminize hafifçe dokunun ve Uygulamaları yeniden senkronize et‘e dokunun.
 • Telefonunuzda Ayarlar> Uygulamalar bölümüne gidip Google Play Store’u bulun ve Saklama alanı> Önbellek temizle ve Verileri temizle‘ye dokunun. İşlemi Google Play hizmetleri ve Android Wear için Ayarlar> Uygulamalar listesinde tekrarlayın.
 • Bu işe yaramazsa, fabrika ayarlarının sıfırlama zamanı. Saatinizde,  Ayarlar> Sistem> Bağlantıyı kes ve sıfırla‘ya gidin. Telefonunuzdaki Android Wear uygulamasını kaldırın. Ayarlar> Bluetooth telefonunuza ve altında SmartWatch bulmak  Eşleştirilmiş cihazlar ardından sağ taraftaki dişli çark simgesine dokunun ve seçili Eşleştirme‘yi kaldırın. Yukarıdaki olası en son çözümte açıklandığı gibi Google Play Store ve Google Play Hizmetleri için önbellek ve verileri silmeyi tekrar deneyin. Play Store’u telefonunuzda açın, sol üstteki üç yatay çizgiye dokunun ve Uygulamalarım ve oyunlar‘a, ardından da Tümünü güncelle‘ye dokunun. Ve tamamlanmasını bekleyin. Bunu yaptıktan sonra Android Wear’ı telefonunuza yeniden yükleyin ve akıllı gözleminizi yeni gibi ayarlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,