USB Kısayol Virüsü Temizleme Yazılımı ve CMD

USB Kısayol Virüsü Temizleme

USB kısayol virüsü temizleme programı ve CMD komutu USB Kısayol virüsü Flash diskin içine görmeyi engelleyen virüsleri temizler.

USB File Resc, kısayol virüsleri çıkarılabilir ve diğer USB Flash Disklere bulaşmış kötü amaçlı yazılımları kaldırıp dezenfekte etmek için kullanılan freeware bir programdır.

Flash diski temizlemeyle etmekle kalmaz aynı zamanda bilgisayarınızıda temizler ve kısayolları üreten bu kötü işlemleri tamamen durdurur.

USB Kısayol virüsü temizleme indir

Download

Programlamayı bilmenize gerek yok, ekipmanınızı dezenfekte etmek için kullanılan kodlar, birkaç tıklama ile program her şeyi yapar.

Yazılım her ne kadar flash disk ürünleri içinde olsa bilgisayardan virüs temizleme konusunda etkisi vardır.

Kullanımı basittir.

Sadece yönetici olarak açın, taranacak sürücünün harfini seçin (Örnek F:) ve saniyeler içinde her şey temiz olacak şekilde USB diskiniz hazır.

Aynı zamanda bilgisayar diskleriyle de çalışır. Ancak bu dosyalarınızı etkilemez, onu Windows’un yüklü olduğu diskte ve diğer depolama sürücülerinde çalıştırabilirsiniz. Şüpheniz varsa, bir geri yükleme noktası oluşturabilirsiniz.

 

CMD Komutu

CMD’yi kullanarak USB flash sürücü / kalem sürücüsünden kısayol virüsünü kaldırma adımları.

Not:CMD – komut satırını kullanırken lütfen dikkatli olun.

[wpcc-iframe loading=”lazy” width=”1000″ height=”563″ src=”https://www.youtube.com/embed/cjg-ecNq2IU?start=3&feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen]

 

  1. Başlat’ı  sağ tıklatın ve Komut İstemi’ni (Yönetici) seçin.
    Sistem sorarsa, Yönetici hesabınızla ve şifrenizle oturum açın. Veya  arama kısmına “Komut istemi” yazın çıkan sonucu Yönetici olarak çalıştırın.
  2. F: yazın ve Enter tuşuna basın. (F: virüs dosyalarının bulunduğu sürücü harfiyle değiştirin.)
  3. attrib -h -r -s /s /d *.* Yazın ve Enter tuşuna basın.
  4. Gizli olan bütün dosyalar açığa çıkar.
  5. İster del autorun.inf yazarak silin, ister USB diskinizin içine girip silin.

* .ink veya * .exe gibi sırayla bu şüpheli dosyaları silmek için diğer virüs extenstion ile autorun.inf i değiştirin.

Yukarıdaki tüm adımları tamamladıktan sonra. Kısayol virüsünü USB flash sürücü, kalem sürücü veya SD karttan CMD’yi kullanarak başarıyla kaldırabilir ve kısayol dosyasını orijinal dosyaya dönüştürebilirsiniz. Biçimlendirme işlemi gerçekleştirilmediğinden çoğu zaman, verileriniz silinmez veya zarar görmez.

Ancak, CMD komut satırını kullandıktan sonra verilerinizi kaybederseniz lütfen endişelenmeyin! EaseUS dosya kurtarma yazılımı yardımcı olabilir.

 

EaseUS Dosya kurtarma indir

Download

 

Silinen dosyalarınızı geniş çaplı olarak tekrar kurtarmak için Veri kurtarma yazılımlarına gözatın.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,