THK Rulman ve Türkiye’deki İthalatçısı

THK Rulman, teknolojisi ve üretim üstünlüğü sayesinde yaratıcı fikirleri ve benzersiz ürünleri üreten şirkettir. Hareket kızağı mekanizması ve rulman çeşitleri ile dünya çapındaki öncülerden biridir. LM kızak ve rulmanları, birçok sanayi kolunda mekanik ve elektronik sistemlerin ayrılmaz bir bileşeni olmuştur. THK, dünya çapında, tüm müşterilerine sunmak için ürettiği bilyalı freze, vidalı bilyeler ve bağlantı bilyeleri ile de benzersiz bir mekanik destek sağlamıştır. Türkiye’de THK rulman İstanbul bayileri çok sayıda bulunmaktadır.

THK; körük işleyişi, merkezi yağlama, hassas redüktörler, spindle, motor, kremayer-dişlileri, servo sürücü ve konveyör ekipmanları, gres yağı gibi destek ya da ana ürünlerin dağıtıcılığını geniş bir alana yayılan ek servis elemanları ile yapmaktadır. Makine elemanları, teknik malzemeler ile mekatronik ve robotik sistemlerin, profesyonel anlamda, pazarlama ve satışını da üstlenmektedir. Proje danışmanlığı ile makine ya da mekatronik mühendislik hizmetlerini de Akar Rulman gibi THK rulman İstanbul bayileri ile vermektedir.

 

THK Bünyesinde Sunulan Rulmanlar

Vidalı mil, lineer rulman, lineer ray, kızak ve tüm lineer hareket sistemleri üretim yapan ve dünyaya pazarlayan THK rulmancılık kaliteli ürün gamı sunuyor. Mekanik ya da elektronik rulmanlar üreten ve birçok distribütör ile çalışan dünya devi ülkemizde de bayilik usulü hizmet sunmaktadır.
THK bünyesinde bulunan lineer rulmanlar, silindirik bir raya uygun olarak üretilir. Özel mekanizma ile çalışan ve sektörde yaygın kullanılan ekonomik bir üründür. Masura ile rayın arasında iki temas noktası ile çalışır. Bu nedenle temas işlevi gören makineler için uygundur.
Masuralar ise diğerlerine göre, çift sıra bilyelidir. Rulmanlı iç yapısında bulunan kalın bileziği ile dıştan gelen ağır yüklere dirençli bir ortam oluşturur. Masuralar üretim olarak yüksek kalitede THK lineer rulman çeliği ile yapılmaktadır. Bu sebeple dayanıklılık ve direnç olarak kaliteli ısıl işleme tabi tutularak üretilir.

 

THK Rulman Çeşitlerinin Tercih Edilme Nedeni

Rulmanlar, farklı kullanım alanları için özel işçilik barındırır. Masuralar; metal kapak, ya da kauçuk kapak ile kullanılacağı yere göre üretilir. Sürtünme hızı düşüren direnci artıran özelliği ile uzun kullanım ömrü sağlar. Ülkemizde özellikle sanayi bölgelerinde olmak üzere THK rulman İstanbul bayiliği ve dağıtıcı firmaları bulunmaktadır. Bu ürünlerin en fazla tercih edilme sebepleri ise montaj kolaylığı sağlaması ve birçok ana ya da yardımcı makineye uyum sağlamasıdır. Ayrıca herhangi bir sorun oluşması durumunda iletişim kurulabilecek geniş bir ağa sahiptir. THK rulman İstanbul başta olmak üzere birçok büyük şehirde ana bayilik olarak konuşlanmış dağıtım merkezlerine sahiptir. THK lineer rulman çeşitlerini akarrulman.com.tr adresinden ve bayiliklerden sipariş verebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *