Mavi Balina – Çocuklarınızı Bu Oyundan Uzak Tutun

Tehlikeli Oyun Mavi Balina

Mavi Balina her ne kadar sempatik bir isim olsada tam bir vahşet.

Son zamanlarda tüm anne babaların korkulu rüyası olan katil oyun ismiyle de adlandırılan, Mavi Balina oyunu ülkemizde de dahil olmak üzere pek çok ülkede yasaklandı.

Mavi Balina

Özellikle ergenlik çağında olan gençleri hedef alıp. Çeşitli görevlerle kendilerine zarar vermesine sebep olan bu oyun şuana kadar yaklaşık olarak 130 gencin canına kıymasına neden oldu. Mavi Balina görsel efektleri, ürkütücü müzikleri ve kasvetli atmosferiyle gençlere 50 gün boyunca süren 50 görev veriyor. Bu görevlerde kendilerine bileklerini kesici aletlere kesmeleri. Bir yerden atlamaları vs gibi görevler veriliyor ve sonunda ‘Öl, nasıl olsa yeniden doğacaksın’ telkini ile intihara sürüklüyor.

Mavi Balina ilk olarak Rusya’da ortaya çıktı. Almanya’da da bir Türk gencinin ölümüne sebep oldu. Furkan Şen isimli bu gencin ölü bedeni trajik bir şekilde odasındaki dolabına asılı olarak bulundu. Yapılan araştırmalarda intihar etmeden önce Mavi Balina oyununu oynamış olduğu anlaşıldı.

Oyunun 50 gün süren 50 görevi olduğunu belirtmiştik.

Peki bu görevler neler:

Geriye kalan görevlerde oyun kurucusunun size gönderdiği korkunç videoları ve müzikleri dinlemeniz gerekiyor. Sonunda ise yüksek bir yerden atlayarak intihar etmeniz isteniyor ve görev tamamlanıyor.

Çocukların ve gençlerin teknoloji ile iç içe olurken sadece fayda sağlayacak yanlarını kullanıp onlara zarar verecek yanlarından uzak durmasını sağlamak ise ebeveynlere düşüyor.

Son olarak Mavi Balina oyununu yapan kişi Rusya da yakalandı ve 3 yıl hapis Cezasına çarptırıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *