Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Dünyayı Değiştirecek Yeni Teknolojiler

tshort

teknoloji

Dünyayı Değiştirecek Yeni Teknolojiler

Dünyayı Değiştirecek Yeni Teknolojiler

Dünyayı Değiştirecek Yeni Teknolojiler

Yeni Teknolojiler İnsanlık tarihi yeni geliştirdiği teknolojiler sayesinde bugün rahat ve müreffeh bir yaşam sürüyor.

Hiç durmadan ilerleyen teknolojik gelişmeler baş döndürücü bir hızla kendini yenilemeye devam ediyor. Makalemizde sizlere gelecekte nelerle karşılaşacağınızı ve hangi yeniliklerle karşılacağınızı anlatmaya çalışacağız.

Tişörtünüz Elektrik Üretecek

Yeni Teknolojiler

Yeni Teknolojiler Öncelikle insanlığın en önemli ihtiyaçlarının başında gelen ve nüfus artışına paralel olarak her geçen gün artan oranda enerji ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanan aynı zamanda çalışmaları devam eden nano teknoloji ürünü enerji üretebilen iplikler sayesinde hareketli her obje elektrik üretebilecek. Buna insan vücudu da dahil olmak üzere birçok örnekleme eklememiz mümkün. Örneğin bu iplikle üretilen bir tişört rahatlıkla telefonunuzu şarj edebilir. İnsan saçına göre 10.000 kat daha ince ipliklerin birleştirilmesi elde edilen bu iplikler süper kondansatör işlevini yerine getiriyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Koreli bilim adamları tarafından geliştirilen bu teknoloji sayesinde enerji ihtiyacı önemli ölçüde karşılanabilir hale geliyor. Üstelik bu elektriği aero dinamik yapısı ile insanın vücut hareketleri ile üretebilmesi büyük bir avantajı beraberinde getiriyor.

İdrardan Plastik Üretiliyor

Yeni Teknolojiler

Yeni Teknolojiler NASA araştırmalarında geliştirilen uzay yaşamını en ekonomik şekilde geri dönüştürülebilir olmasını sağlayacak yepyeni bir icat sayesinde insanlık gelecek dönemlerde idrardan plastik üretebilecek. Uzayda koloniler kurmayı hedefleyen insanoğlu açısından devrim sayılabilecek bu gelişme hayal dünyasını zorlayacak nitelikte. Mars yüzeyine inildiğinde gerekli ham madde ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilen buluş 3D yazıcılar kullanılarak plastik üretmeyi hedefliyor. İşlenmemiş idrar içerisinde bulunan azotun değerlendirildiği bu teknoloji gelecekte insan atıklarından da faydalanılabileceğini göstermesi bakımında müthiş bir gelişme olduğu söylenebilir.

Aksesuar Olarak Yapılan Dövmeler Sağlığınızı Kontrol Altında Tutacak

Yeni Teknolojiler

Yeni Teknolojiler Bilim insanlarının devrim niteliğinde sayılacak buluşları arasında özel bir yere sahip olan vücudun çeşitli bölgelerine aksesuar amacıyla yapılan dövmeleri genel sağlığınızı takip eden bir bilgisayar programına dönüştürüyor.
İşte müthiş buluşun ayrıntıları;

Japon bilim adamları tarafından geliştirilen geçici dövme nanokroset maddesi olarak bilinen teknoloji ile hayata geçiyor. Kına tarzında hissedilecek olan dövmenin hiçbir yan etkisinin gözlenmemiş olması bu yeni buluşu herkesin kullanabileceği çok daha ileri boyutlara taşıyacak gibi gözüküyor. Deri altına işlenen teknoloji sayesinde hem aksesuar olarak kullanabileceğiniz bir dövmeniz hem kalp damar basıncı ile gelecekte hamilelik, protez kol ve bacak gibi uzuvlardan alınacak sinyallerle vücut sıcaklığı başta olmak üzere birçok sağlık sorununuzu belirli bir merkeze iletiyor. Dolayısıyla siz farkına varmasanız bile anormal bir şekilde gelişebilecek durumu anında ilgili birimlere aktaran bu dövme birçok hayat kurtaracak. Ayrıca anti alerjen yapısı nedeniyle hiçbir reaksiyona sebep olmaması da çocuklarda bile kullanım alanı bulabileceğinin önemli bir işareti.

Radyo Sinyallerini Yakalayıp Enerjiye Dönüştüren Bataryasız Telefon

Yeni Teknolojiler

Yeni Teknolojiler Amerikalı bilim insanları tarafından geliştirilen radyo frekanslarını toplayarak enerjiye dönüştüren telefon yapıldı. Özellikle cep telefonlarından İnternet kullanımının masa üstü uygulamalara göre çok daha fazla kullanılması cep telefonlarının şarjının çok çabuk tükenmesine neden oluyor. Bu teknolojinin bir an önce hayata geçmesi internet bağlantısı yapabilen 6 milyar cep telefonunun sınırsız enerji ile şarj edilebileceği anlamını taşıyor.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

7 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 27,793.451.12%
ethereumEthereum
$ 1,897.870.67%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000881.11%
En üste