Google Gelen Kutusu, Akıllı yanıtlama özelliği geliyor

Google Gelen Kutusu yeni özellik

Google Gelen Kutusu, Çoğu insan gibi Gmail hesaplarımız da kaydolmayı hatırlamadığımız promosyonlarla doludur, ancak şans eseri Google’ın şimdi bunun bir düzeltmesi vardır.

AndroidPolice, Google’ın en az bir ayda kontrol etmediğiniz tanıtım e-postalarından çıkmayı kolaylaştıran yeni bir özellik sunduğunu bildirdi.

Web istemcisi ve mobil uygulama ile çalışan yeni özellik, belirli bir gönderenin e-postalarından çıkmak isteyip istemediğinizi soracak yeni bir “Gelen Kutusu İpucu” kartından oluşur. Kart, kartın aboneliğini iptal etme veya yok sayma seçeneklerine sahiptir.

 

Akıllı yanıtlama özelliği

Bu yeni özellik henüz tüm kullanıcılar tarafından kullanılamıyor gibi görünüyor. Ve bu özellik, Apple’ın işletim sistemi OS’deki yeriyle ilgili hiçbir şey doğrulamasa da, iOS uygulamasında kullanılabileceğine dair hiçbir rapor görmedik. Google’ın bu özelliği tüm kullanıcılara ne zaman yaymayı planladığı belli değil. Ancak, Gmail’e aşırı karmaşık bir ek olarak görünmediği için oldukça yakında geleceklerini hayal ediyoruz.

Sınırlı kullanımdan başka, bu özelliğin diğer önemli kısıtlaması, yalnızca Google’ın promosyonlar olarak işaretleyebileceği e-postalar üzerinde çalıştığı gözüktüğü için gelen kutunuza da göz kulak olmalısınız.

Bu, yalnızca Google’ın e-posta hizmetine eklenecek en yeni özelliktir. Yakın zamanda Google, otomatik olarak e-posta yanıtları üreten. Akıllı yanıtlama özelliğinin, mobil uygulama yoluyla gönderilen tüm e-postaların yaklaşık yüzde 10’unda kullanıldığını açıkladı.

Google’ın Jeff Dean, “Gelen bir e-posta mesajı almak ve ardından e-posta mesajının metni verildiğinde, vermek istediğin muhtemel cevapları tahmin etmeye çalışıyor” dedi. “Artık, Gelen Kutusu ürünündeki e-postadaki mobil yanıtların yüzde 10’u bu Akıllı Yanıtlama özelliğiyle üretiliyor. Bu nedenle insanlara çok fazla zaman tasarrufu sağlıyor.”

Akıllı yanıtlar ve gelen kutusu izleme, Google’ın kullanıcıların zamandan tasarruf etmesi için çalışmasının tek yolu değildir. Eylül ayında şirket, Gmail’in otomatik olarak telefon numaralarını ve e-posta adreslerini otomatik köprüler haline dönüştürmesine izin veren, ve kullanıcıların kopyalama ve yapıştırma sorunlarını ortadan kaldıran bir güncelleme yayınladı.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *