Gmail Hesabı Kurtarma Nasıl Yapılır

Bu makale, şifrenizi ve güvenlikle ilgili sorularınızı unuttuğunuzda veya saldırıya uğramış bir hesabın kurbanı olduğunuzda, Gmail hesabı kurtarma nasıl yapılır çeşitli yollarını gösterecektir.

gmail gelen sunucu ayarları

 

Gmail Şifremi Unuttum

Gmail hesabınızın şifresini unuttuysanız, Gmail’in web şifre kurtarma sitesine gidip formu doldurarak hesabınızı kurtarabilirsiniz. Açılan pencerede bir dizi sorular vardır. En üstte bulunan şifremi unuttum kısmını seçin.

hesap kurtarma

E-Posta adresinizi veya kayıtlı telefon numaranızı yazın. Şifrenizi bilmediğiniz için Farklı bir soru deneyin’i tıklayın. Bu süreçte, gizli sorunuzun cevabı veya alternatif e-posta veya telefon numaranız istenebilir.

Alternatif Kurtarma Seçeneklerinizi Kaydetmediniz

Maalesef, hesabı oluşturduğunuzda, hatırladığınız gizli bir soruyu veya sıfırlama kodu almak için erişiminiz olan alternatif bir kurtarma e-posta adresini veya telefon numarasını kaydetmediyseniz. Hesabın yasal sahibi olduğunuzu kanıtlayamazsınız. Bu nedenle Gmail hesabı kurtarma işlemi kesinlikle imkansızdır ve bunun etrafında bir yol yoktur.

 

Cep Telefonu Numaran Değiştirildi

Cep telefonu numaranızı değiştirdiyseniz, hesabınızı ancak şifrenizi hatırlarsanız kurtarabilirsiniz. Hesabınızı kurtarmak için bu bağlantıya gidin. Alternatif kurtarma adresinize veya telefonunuza bir sıfırlama kodu gönderilir. Sizden şifreniz istenecektir.

Gmail Hesabınız Saldırıya Uğradı

Birisi kurtarma telefon numaranız veya kurtarma e-postanız gibi hesap bilgilerinizi değiştirdiyse, birisi hesabınızı sildiyse veya başka bir nedenle oturum açamıyorsanız Gmail adım adım kurtarma işlemi sunar. İlk olarak, Gmail hesabı kurtarma sayfasına erişmek için bu bağlantıyı tıklayın:

E-postanızı veya telefon numaranızı yazın ve İleri‘yi tıklayın. E-posta adresinizi girdikten sonra, Gmail sizden en son kullandığınız şifreyi soracak ve ardından sıfırlama kodunun size nereye gönderilmesini istediğinizi soracaktır.

Sıfırlama kodu alabileceğiniz bir cep telefonu numaranız veya e-posta adresiniz yoksa bir tane oluşturmanız gerekir. Kurtarma işlemi sırasında cevabı bilmiyorsanız Farklı bir soru dene‘yi tıklayın; daha sonra kodu almak için alternatif bir e-posta adresi veya cep telefonu numarası girebilmeniz gerekir.

Hemen size bir sıfırlama kodu gönderilecektir. Bir sonraki sayfada, altı haneli sıfırlama kodunu girmeniz istenecek ve hesabınıza erişebileceksiniz. Kısa mesajlarınızı veya e-postanızı kod için kontrol edin.

Gmail Hesabına 9 Ay Boyunca Erişilmedi

Gmail hesabınıza yaklaşık 9 ay boyunca erişmediyseniz, Gmail sunucusundan silinmiştir. Silinen hesapları ve içinde saklanan verileri kurtarmak imkansızdır. Ne yazık ki, bu sizin için geçerliyse, şifrenizi ve güvenlik sorularınızı güvenli bir yere not etmeye dikkat ederek yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *