AOMEI Backupper 5.0 – En İyi Yedekleme Yazılımı

AOMEI Backupper 5.0 Yedekleme Yazılımı

AOMEI Backupper 5.0 tüm dosya ve klasörlerinizi, sabit disk ve ayrıca sistem bölümünüzü yedeklemenize yardımcı olan ücretsiz yedekleme yazılımı dır.

Ayrıca hem Windows sunucusunda hem de Windows PC’de sistemin güvenliğini ve verilerini sağlamak için gelişmiş özellikler sunar. İlk kez kullanan bir kullanıcı iseniz, arayüzün anlaşılmasının çok kolay olduğunu ve aynı zamanda etkili olduğunu anlarsınız.

Ana menü

Temel özellikler:

  • Yedekleme
  • Kopyalama
  • Klonlama
  • Geri Yükleme

Yedekleme sürecinde yalnızca birkaç adım olduğunu bilmeniz daha iyi olacaktır.

 

Yedekleme

Yedekleme

AOMIE Backupper yedekleme yazılımı, sistem çökmeleri ve diğerleri gibi acil durumlar için tüm önemli dosyalarınızı geri yükleyip kurtarmanıza yardımcı olabilir. Geri yükleme işlemi çok daha hızlıdır ve 500 MB yedek için yalnızca 5-10 saniye sürer. Sistem yedeklemesinin orijinal klasöre geri yüklenmesi 15 dakika sürer.

Yedekle bölümünde birkaç seçeneğimiz var:

  • İşletim Sistem Yedekleme: işletim sisteminin kurulu olduğu bölümün tamamını yedekleyin (genellikle C diskinde).
  • Tam Disk Yedekleme: Bilgisayarınızdaki bir sabit diskin yedeğini alın; bu durumda, yalnızca sistem diskini yedeklemekle sınırlı değildir. Ancak herhangi bir sabit diskin yedeğini alabilirsiniz (bir diskte birden fazla bölüm varsa, hepsini yedekleyin).
  • Disk Bölümlerini Ayrı Ayrı Yedekleme: Disk yedeklemesine benzer, ancak tüm diski kaydetmek yerine, yalnızca belirli bir bölüm yedeğini kaydeder.
  • Dosya ve Klasör Yedekleme: En basit yedekleme türüdür, kaydetmek için bir klasör belirleyin ve kaydetmek için devam edin.
  • Dosya Eşitleme: Bu yedekleme öncekilerden farklı şekilde çalışır, yazılım tarafından geri yüklenmek üzere bir görüntü dosyası oluşturulur. Ancak 2 klasörü senkronize tutar. (Klasör 1’de herhangi bir değişiklik yapılır, ayrıca klasör 2’ye kopyalanır. Böylece her zaman ilk klasörle aynı olur).

 

Kopyalama – Klonlama

Kopyalama

AOMEI Backupper tarafından sağlanan farklı işlevler, en iyilerden biri kesinlikle klonlamadır.  Söz konusu işlevsellik, veri aktarımına ve bir diğerinin aynısını kopyalamak için bir depolama biriminin ayarlanmasına izin verir. Açıkçası, bütün bir mekanik sabit diski aynı türden veya bir SSD’de güvenli bir şekilde klonlamak mümkündür. Bilgisayarınızın genel performansını artırmak için sahip olduğunuz sabit diski bir ssd ile değiştirmeyi düşünüyorsanız. Yapabileceğiniz en iyi seçimdir, yalnızca diski klonlamanız ve daha basit bir şey değiştirmeniz gerekmez.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *