Android veya iPhone telefon internet paylaşımı

Hareket halindeyken dizüstü bilgisayarınızı Wi-Fi ağına bağlamak ister misiniz? Android veya iPhone telefon internet paylaşımı nasıl yapılır. Ya da sosyal uzaklıklar varken evden çalışıyorsunuzdur ve internet bağlantınız daha azdır. Öyleyse, genel ağlara güvenmenize gerek yoktur; interneti mobil verilerinizi kullanarak diğer cihazlarla paylaşmak için akıllı telefonunuzun mobil erişim noktasını kullanın.

 

Mobil hotspot nedir?

Mobil hotspot, akıllı telefonunuzun ağ bağlantısını diğer mobil cihazlarınızla paylaşmanıza olanak tanır, böylece mobil servisinizin olduğu her yerde internete de bağlanabilirler. Samsung Galaxy ve iPhone dahil olmak üzere çoğu akıllı telefon, Ayarlar veya Uygulama menüsünden bir Wi-Fi etkin noktasını hızlı bir şekilde açmanızı sağlayan yerleşik özelliklere sahiptir.

Elbette, artık kafelerden parklara kadar her yerde ücretsiz Wi-Fi bulunabilir. Ancak halka açık Wi-Fi kullanımı her zaman belirli güvenlik riskleri taşır ve hizmeti kullanmak için e-posta adresiniz gibi kişisel bilgileri vermenizi gerektirir. Akıllı telefonunuzun mobil etkin noktasını kullanmak, sizi ve özel bilgilerinizi korumaya yardımcı olmak için ek güvenlik önlemleri almanıza olanak tanır.

 

İPhone telefon internet paylaşımı

  1. Ayarlar’a ve ardından Kişisel Erişim Noktası’na dokunun.
  2. Kişisel Erişim Noktasını aç / kapat. Ardından, paylaşılan ağınızın şifresini değiştirmek için Wi-Fi Şifresi’ne dokunun.
  3. Bilgisayarınızı telefonunuzun internetine bağlayın. Aşağıdan bağlantı kurmak için tercih ettiğiniz şekilde dokunun.

Android telefon internet paylaşımı

  1. Ayarlar’ı ve ardından Bağlantılar’ı tıklayın.
  2. Ardından Mobil Erişim Noktası ve İnternet paylaşımı’nı tıklayın.
  3. Mobil Erişim Noktası’nı Açık olarak değiştirin.
  4. Geçiş yaptıktan sonra Mobil Erişim Noktası’nı tekrar tıklayın ve Şifre’ye gidin. Burada şifreyi, istenmeyen misafirlerin katılmasına engel olacak kadar zor bir şeye değiştirebilirsiniz.

Başkalarının mobil etkin noktanızı kullanmasını engelleme

Başkalarının kişisel telefon internet paylaşımı etkin noktanızı kullanmasını engellemenin en kolay yolu, güçlü ve karmaşık bir parola ile korumaktır. En az 8 karakter uzunluğunda bir şifre oluşturma için büyük ve küçük harflerin yanı sıra, sayı ve $, @ ve # gibi özel karakterleri birleştirin. Yıldönümü veya evcil hayvanınızın adı gibi kişisel bilgileri kullanmayın ve tekrarlayan karakterler kullanmaktan kaçının.

Birisinin mobil etkin noktanızı izniniz olmadan kullandığından şüpheleniyorsanız, telefonunuzun Ayarlar’daki Hotspot bölümüne gidip Bağlı Cihazlar’a bakmak için aşağıya doğru bakabilirsiniz. Üzerinde olmak istemediğiniz biri varsa, mobil etkin noktanızın bağlantısını tamamen kesin ve tamamen farklı bir parola kullanarak yeniden etkinleştirin. Bazı cihazlar ayrıca Bağlı Cihazlar altında kullanıcıyı tıklayıp Engelle’yi seçmenizi sağlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *