Android telefonda aramalar nasıl kaydedilir

Bazen bir telefon görüşmesinin kaydını tutabilmek iyidir. İster bir şeyi söyleyip sonra başka bir şeyi yapma eğiliminde olan kuruluşlarla veya bireylerle ilgileniyor olun, ister arkadaşlarınız ve meslektaşlarınızla bir fikir oturumunu muhafaza edin, bir telefon görüşmesini kaydetme yeteneği çok faydalı olabilir.

Bir iPhone’da aramaların nasıl kaydedileceğini zaten yazmıştık , ancak bunu bir Android telefonda yapmanız gerekiyorsa, işte böyle yapılır.

Telefon görüşmelerini kaydetmek yasal mı?

Bir sohbeti kaydetmeyi düşündüğünüzde bu kesinlikle önemli bir sorudur. Gerçek şu ki, nerede olduğunuza bağlı olarak değişir. Birleşik Krallık’ta, kural, kendi kayıtlarınız için telefon görüşmelerini kaydetmenize izin verilmesidir, ancak kayıtları paylaşmak, diğer kişinin izni olmadan yasa dışıdır.

Dünyanın diğer yerlerinde, konuşmanın başlangıcındaki kişiye kayıt yapacağınızı veya herhangi bir uyarı vermeniz gerekmeyeceğini söylemeniz gerekebilir. Biz hukuk uzmanı değiliz ve rekoru kırmadan önce bölgenizdeki yasaları kontrol etmenizi öneriyoruz, çünkü karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorun için sorumluluk almıyoruz. Kanunları öğrenin ve onlara uyun, başınız belaya girmez.

Android’de aramaları kaydetmek için bir uygulamaya ihtiyacım var mı?

Cihazınızda telefon görüşmelerini kaydetmenin iki ana yöntemi vardır: uygulamalar veya harici donanım. Mikrofonlarla vb. Uğraşmak istemiyorsanız, uygulama rotası basittir ve nerede olursanız olun herhangi bir aramayı kaydetmeyi mümkün kılar.

Cihazınızı hoparlör moduna getirmenin basit yaklaşımını tercih ediyorsanız, bir diktafon, sesli not uygulamasına sahip ikinci bir telefon veya hatta bir mikrofonu olduğu sürece dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda kayıt yapabilen birçok cihaz vardır. .

Güvenilir kayıtlar istiyorsanız, bu cihazlar gibi harici bir kayıt cihazını kullanmak daha güvenli bir seçenektir, çünkü uygulama rotası Google Android’i güncellediğinde sıklıkla sorunlarla karşılaşabilir, bazen görüşmedeki diğer kişiyi sessiz hale getirebilir, bu da istediğiniz şeyin tam tersidir. .

Elbette, eller serbest modlarını kullanmak insanlara aramayı kaydediyor olabileceğinizi işaret edebilir, bundan bahsetmiyorum bile, daha genel ortamlarda hassas bilgilerin tartışılmasını zorlaştırır.

Android’de telefon görüşmelerini kaydetmek için bir uygulama nasıl kullanılır

Play Store bu departmanda epeyce uygulamaya ev sahipliği yaptığı için Android’de Çağrı Kaydedici’yi aramak şaşırtıcı sayıda seçenek ortaya çıkaracaktır. Android güncellemeleri bu uygulamalardan bazılarını bozma alışkanlığına sahip olduğundan, geliştiricilerin bunları düzeltmek için çabalamaları gerektiğinden incelemeleri kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Telefonunuzun şu anda hangi sürümü kullandığından emin değilseniz, hangi Android sürümüne sahip olduğunuzu nasıl öğreneceğinize hızlıca göz atın ve birkaç saniye içinde çalıştırabileceksiniz.

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus, bu uygulamaların çoğunun yüklenmesi için gereken izinlerdir. Açıkçası, aramalara, mikrofonlara ve yerel depolamaya erişim izni vermeniz gerekecek, ancak bazıları bunun ötesine geçerek, sisteminize bu kadar kapsamlı erişim talep etmek için hangi olası nedenleri olabileceğini sorguladığımız noktaya varıyor. Açıklamaları okuduğunuzdan emin olun, böylece neye bulaştığınızı bilirsiniz.

Yazma sırasında, Play mağazasındaki en popüler arama kaydetme uygulamalarından bazıları şunlardır:

  • Call Recorder – Cube ACR
  • Automatic Call Recorder
  • Call Recorder – Automatic Call Recorder – callX

Ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başkası var. Bu eğitim için Cube ACR kullanacağız, ancak yöntemler genel olarak aynı olmalıdır.

Kayıt cihazınızı indirip kurduktan sonra, kayıt özelliklerini kurma zamanı gelmiştir. Gerekli çeşitli izinleri verdikten sonra, Cube ACR’nin bize, Google’ın tüm çağrı kaydı uygulamaları için çağrı günlüğüne vakaları yasaklaması nedeniyle, uygulamanın çalışması için Cube ACR Uygulama Bağlayıcısı’nı etkinleştirmemiz gerektiğini bildirdiği bir sayfayla karşılaştık. App Connector’ı Etkinleştir düğmesine ve ardından Yüklü hizmetler listesindeki Cube ACR App Connector seçeneğine dokunarak Açık yazmasını sağlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,