AMD Radeon Ekran kartları, Adrenalin Sürümü yeni özellik listesi

AMD Radeon Ekran kartları Adrenalin Sürümü

AMD Radeon Ekran kartları ve daha kısa bir isimle, daha uzun bir özellik listesi içeren ayrı chipler için sürücü paketini yeniledi.

Artık Radeon Software Adrenalin Edition olarak adlandırılıyor ve zaten sevdiğiniz özelliklerin güncellemelerini ve yenilerini daha da sevebileceğinizi göreceksiniz. Yeni paket Windows 10 ve Windows 7 ile uyumludur ve Windows 7 sürümü aracılığıyla Windows 8.1’de gayri resmi olarak desteklenmektedir.

Yayın öncesindeki basınla yapılan bir konferans çağrısında AMD’nin Terry Makedon, Adrenalin Sürümünün son raporlara rağmen büyük bir performans güncellemesi getirmeyeceğini söyledi. Şirket, “performans” sürücülerini yıllık olarak dağıtmamakta, bunun yerine her sürücü sürümü ile performansı artırmaktadır.

Örneğin, Prey performansı geçen yıl bu yıl yayınlanan Radeon Software Crimson ReLive Edition’ın ve yeni Adrenalin Edition’ın ilk sürümü arasında yüzde 19’luk bir iyileşme gördü. Aşırı Gözlem, aynı dönemde yüzde 14’lük bir iyileşme gördü ve Mass Effect: Andromeda’da yüzde 10’luk bir iyileşme yaşandı. Makedon, AMD’nin büyük bir performans sürücüsü sürümü için “performansı geri tutma” planının olmadığını söyledi.

Ancak gecikme, AMD’nin bu Adrenalin destekli sürüm için ince ayar yapmış bir yönü idi. Şirket, bir fare düğmesini tıklatıp ekrandaki eylemi görme arasındaki zamandan bahsediyor. AMD ve Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.11.1’in piyasaya sürülmesi arasında AMD, Titanfall 2 için tepki süresini önceki sürücüyle birlikte 28 milisaniyeye karşı 23 milisaniye (ms) hızlandırdı. Playerunknown kalite Gecikmeleri için şimdi ReLive Sürüm’ün 50ms’ine karşılık gelen gecikme 41ms.

Hesap Profili artık katıştırılmış bir özelliktir. Bu, birkaç hafta önce bir düzeltme sürücüsünde (İsteğe bağlı Güncelleme) tanıtıldı ve GPU iş yükleri için iki farklı ayar sağladı: Grafik ve Hesaplama. Açıkçası, en sevdiğiniz oyunları oynarken “Grafikler” i seçmek isteyeceksiniz. “Hesapla” profili, artan karma hızlar için optimize edilmiş kriptokrasi madenciliği profili içindir. Örneğin, bu profil Ethereum karmasını 22 megahash’dan 25 megahash’a çıkarabilir.

Bu sadece Adrenalin Sürümünün başlangıcı. Güncelleme büyüktür, bu yüzden her şeyi bölümlere ayırdık, böylece sonuna gelmeden önce bir iki nefes alabilirsin.

Güncellenmiş özellikler

Radeon WattMan

AMD’nin güç yönetim aracı ile artık kendi profillerinizi bir XML formatında kaydedebilir ve yükleyebilirsiniz. Bu özel profilleri paylaşabilir ve / veya topluluk tarafından oluşturulan ve yüklenen profilleri kullanabilirsiniz. Makedon, bunun Radeon yazılımı aracılığıyla kullanıcıların en çok oy kullandığı üçüncü özellik olduğunu açıkça dile getirdi.

Radeon Chill

Daha önce olduğu gibi Chill’in arkasındaki fikir gücü kurtarmaktır. Hareket göre dinamik olarak çerçeveler ayarlar, böylece bir keskin nişancı tüfeği ile rakibin kafasına kurşun sıkmak için bekleyen bir ağacın içinde oturuyorsanız, Radeon Chill, kare hızını düşürecektir. Bu azalma güç tasarrufu yapabilir: Warframe’de Radeon grafik yongası tarafından tüketilen güç, tam güçle 302 watt’a karşı 69 watt düşebilir.

Makedon, Çin’de çoğunlukla kira ve elektrik ödemeyi düşünen internet kafeleri (iCafe) gibi elektrik kullanımının kritik olduğu pazarlar bulunduğunu söyledi. AMD, sadece bu kuruluşlar için özel bir sürücü oluşturuyor ve Chill, isteğe bağlı olarak varsayılan olarak etkinleştirilmiştir. Ana cephede, Chill varsayılan olarak etkinleştirilmez.

Chill artık sadece belirli bir toplu iş değil tüm oyunlarda da çalışıyor. Daha önce, AMD, Chill’in iyi çalışıp çalışmadığını görmek için oyunları test edecek ve daha sonra uçan renklerle geçtiyseler “beyaz listeye” ekleyecektir. Ama şimdi algoritma, AMD’nin şimdi “kara liste” kullandığı noktasına ilerlemiş durumda.

Şu anda AMD’nin kara listesinde bir oyun yok, ancak AMD, sorunun nedenini belirleyene ve düzeltme uygulayana kadar zahmetli bir oyun için desteği devre dışı bırakacak. Makedon, Chill’in Radeon yazılımı aracılığıyla kullanıcıların en çok oy kullandıklarını söyledi.

 

Geliştirilmiş Senkronizasyon

FreeSync olmayan monitörde FreeSync tarzı framerate kontrolü sağlar. Burada büyük bir haber şu ki, Enhanced Sync artık tüm Radeon kartlarında ve GCN mimarisine dayalı ayrık fişlerde destekleniyor. Ayrıca şimdi Vulkan birden çok GPU yapılandırmalarını ve Eyefinity çoklu gösterim teknolojisini kullanan oyunları da destekliyor. Oyuncular tarafından en çok oy alan özellik olarak sunuluyor; şimdi de dizüstü bilgisayarlarda bulunuyor.

Radeon Birinci Partiyi Yeniden Canlandır

Bu, meatiest güncellemesinin yürürlüğe girdiği ve ReLive sekmesinin yanında bulunan yeni bir özellikle başlar: Connect. Bu yeni alan üç sekmeye ayrılmıştır: Galeri Hesapları ve Kaynak Merkezi.

Galeri

Bu, aslında ReLive galeriniz için bir merkezdir, böylece organize yönetebilir ve kaydedilen oyun ve ekran görüntülerini yükleyebilirsiniz. Video çekimlerinizi ve resimlerinizi görüntüleyebilir ve düzeltebilir ve bu anları sosyal paylaşım ağlarında paylaşabilirsiniz. Gerekirse video yüklemelerini birden çok platformda da sıralayabilirsiniz.

Hesaplar

Akış ve yükleme amaçlı olarak tüm sosyal hesapları yönettiğiniz bir kontrol merkezi. Desteklenen ağlar Facebook, YouTube, Twitch, Mikser, StageTen, Twitter, Sina Weibo ve daha fazlasını içerir.

Toronto merkezli StageTen, ReLive yayın listesine eklenen en yeni servis olup, AMD’nin “temel” ReLive özellikleri karşısında “prim” düzenleme ve yayın aracı olarak hizmet ediyor. Makedon’a göre, bu yeni ortak, birden fazla kanalda akış yapmak istiyorsanız canlı düzenleme yapmak, gelişmiş filtreler kullanmak ve nakit para yüklemek istiyorsanız ideal bir çözümdür.

Kaynak Merkezi

Makedon, bu bölümün reklamlar için kullanılmayacağını söylüyor. Bunun yerine “gerçek zamanlı Radeon güncellemeleri ve bilgilendirme amaçlı makaleler” bulacaksınız.

 

Radeon ReLive Bölüm 2

Şimdi ReLive prime’e geldik. Değişiklikler ve güncellemeler çoktur, dolayısıyla onları kolay tüketim için parçaladık.

Oyun içi sohbet entegrasyonu

Akıştan kaynaklanan tüm yorumları görmek için ikinci bir ekrana ya da bilgisayara ihtiyaç duymak yerine, ekranda oyunda görünürler. Bu özellik, Twitch, Facebook, Karıştırıcı ve YouTube’u destekler. Facebook aslında AMD’nin Radeon ReLive’a Facebook Live chat’i getirmesine yardımcı oldu.

Geliştirilmiş oyun performansı

Örnekler arasında Roket Ligi’nde 0.69 performans, Crimson ReLive Edition 17.11.1 ile% 1.86, GeForce Experience 3.10.0.95 ile% 4.26 gibi performanslar yer alıyor. Battlefield 1, şimdiye kadar yüzde 3.15’lik bir performans düşüşüne karşın yüzde 2.13’lük bir performans etkisi yaşıyor.

Vulkan desteği

Oyunlara DOOM Wolfenstein II: The New Colossus, DOTA 2 ve Talos İlkesi dahildir.

Kenarlıksız Bölge Yakalama Desteği

Şimdiye dek ReLive yalnızca tüm ekranı yakaladı. Ancak Adrenalin Sürümü ile oyuncular şimdi bir pencerenin tamamı veya ekranın belirli bir bölgesi gibi istediklerini yakalayabilir.

Chroma Anahtarı Desteği

Bu, web kamerası özet akışınızdaki belirli bir rengi engelleyen bir özelliktir. Tipik olarak flamalar, arkalarındaki duvarda yeşil veya mavi bir arka plaka örtüyor ve akışlı yazılım, bu katı rengi bir şeffaflığa dönüştürebiliyor, bu nedenle tüm oyuncular gördüğünüz güzel yüzünüzün bir kaplamada olduğunu görüyor. ReLive artık bu kabiliyeti içeriyor ve tüm katı RGB arka planlarını kaldıracak. Arka planınızdaki istenmeyen katlamaları filtrelemeye yardımcı olmak için şeffaflığı renk kaldırma gücü önayarlarıyla ince ayar yapabilirsiniz.

AMD Eyefinity Teknolojisi Desteği

Birden çok monitöre yayılan oyunu oyna.

Ayrı Ses Parçaları

ReLive artık oyunculara daha iyi düzenleme için iki ayrı parçaya mikrofon ve oyun sesi kaydedebiliyorlar.

 

Ve bunun gibi

Nihayet, Adrenalin Baskısı tarafından sağlanan iki yanlış düzeltme vardır. Öncelikle, önceki global ayarlara karşı oyun başına Radeon FreeSync’i etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Radeon Settings’i güzelleştirmek için ayrıca üç yeni temalar var.

 

Yeni özellikler

Birden fazla GPU kurulumu için kenarsız Pencere Modu

Bu yeni özellik kendiliğinden konuşuyor: Bilgisayarınıza birden fazla Radeon kartı takılıyorsa, artık Sınırsız Pencere Modunda oyunlar çalıştırabilirsiniz.

Vulkan için Kare Hızı Hedef Kontrolü

Vulkan tabanlı işleme kullanan oyunlarda çerçeveleyiciyi kapatarak gücü düşürebilirsiniz.

Radeon Yerleşimi

Bu muhtemelen Adrenalin Sürümü ile tanıtılan en havalı yeni özelliktir. “Daha fazla seçenek ve daha az tıklama” ile ReLive, Chill, Frame Rate Hedef Kontrol FreeSync ve Renk’te hızlı düzenlemeler yapmak için oyununuza bir kaplama sağlar. Ayrıca bilgisayarınızın oyun performansını izlemek / kaydetmek için kullanılabilir ve sistem bilgisi. Bu yer paylaşımı, DirectX 9, 11, 12 ve Vulkan’ı destekleyen oyunlarda çalışır. Varsayılan olarak ALT + R tuşlarına basarak bu katmanı etkinleştirin ancak komutu herhangi bir tuş kombinasyonuna atayabilirsiniz.

Fazlası var

Makedon, yeni Adrenalin Edition paketinin getirdiği tüm eklemeleri ve iyileştirmeyi ortaya koymanın yanı sıra üç ilgili konu hakkında da konuştu. IOS ve Android tabanlı cihazlar için AMD’nin ilk mobil uygulamasıyla başlayacağız.

AMD Link mobil uygulaması

Yeni başlayanlar için, mobil aygıtınız PC’nizle aynı ağda olmalıdır. Teknik açıdan aynı sıcak noktayı kullanan bir akıllı telefon ve bir PC’ye sahip olmak Makedon’a göre çalışmalıdır, ancak AMD’nin ek testler gerçekleştirene kadar bu tür bir bağlantı resmi olarak desteklenmemektedir.

Bir bağlantı kurmak için PC’deki Radeon Ayarları, iki cihazı birbirine bağlayan akıllı telefon veya tablet (ve uygulama) tarafından taranan bir QR kodu üretecektir. Uygulamaya da birden fazla PC ekleyebilir ve yalnızca görüntülemek istediğiniz masaüstü veya dizüstü bilgisayarı seçebilirsiniz.

Bir kez bağlantılı AMD’nin uygulaması, Kaynak Merkezine erişim sağlayan ekranın altında bir Gezinti çubuğu görüntüler, Performans İzleme, Radeon ReLive, Haber Besleme Bildirilerini kontrol eder ve uygulamanın ayarlar menüsünü kontrol eder. Bunların çoğu açıklayıcıdır: uyarılar yeni sürücü indirmelerini ve özelliklerini bildirir, ReLive yayınınızın ve ekran görüntüsü yeteneğinizin harici kontrolünü sağlar ve Performans İzleme geçerli FPS GPU hızını görüntüler vb. Uygulama, iOS 10 ve daha yenisini ve Android 5.0 ve daha yeni sürümlerini destekliyor.

Linux için Radeon Yazılımı

AMD, Linux oyuncuları için ayrı bir takım tedarik ediyor. AMD’nin web sitesinden dağıtılan açık ve kapalı kaynaklı yazılım yığını sağlayan tek bir paket. Müşterilerin açık ve kapalı kaynaklı yazılım bileşenlerini karıştırıp eşleştirmesini sağlayan ana akım (AMDGPU) ve iş istasyonu (AMDGPU-PRO) sürücülerini içerir.

Vulkan

Nihayetinde adrenalin yakıtlı anons trenindeki kabineye ulaştık. AMD, açık kaynaklı bir AMD Vulkan sürücüsü üzerinde çalışıyor, buna rağmen RADV adı verilen bir tane var. Makedon, AMD’nin Vulkan’ın yeni donanımında daha hızlı destek sağlaması ve Radeon GPU Profiler araç setinin doğrudan entegrasyonu için daha ellerdeki bir yaklaşım istediğini söyledi. Üçüncü taraf geliştiriciler AMD’nin Vulkan projesine de katkıda bulunabilirler.

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express, Link 6686 bet, Link 6686 me, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link rakhoi, Link caheo, Link mitom, Link saoke, Link vaoroi, Link cakhiatv, Link 90phut, Link socolive, Link xoivotv, Link cakhia, Link vebo, Link xoilac, Link xoilactv, Link xoilac tv, Link xôi lạc tv, Link xoi lac tv, Link xem bóng đá, Link trực tiếp bóng đá, Link xem bong da, Link truc tiep bong da hom nay, Link truc tiep bong da, Link xem bóng đá trực tiếp, trang cá độ bóng đá, trang cá cược bóng đá, trang ca do bong da, trực tiếp bóng đá, xoilac tv, rakhoi tv, xem trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, mitom tv, truc tiep bong da, xem trực tiếp bóng đá, trực tiếp bóng đá hôm nay, 90phut trực tiếp bóng đá, trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, vaoroitv, xôi lạc, saoke tv, top 10 nhà cái uy tín, nhà cái uy tín, nha cai uy tin, xem trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, truc tiep bong da, xem bong da, caheo, socolive, xem bong da, xem bóng đá trực tuyến,