Gmail Gelen ve Giden Sunucu Ayarları

Gmail Gelen ve Giden Sunucu Ayarları Çoğu kişi Gmail’lerini doğrudan tarayıcıları veya telefonlarındaki uygulama aracılığıyla kontrol eder. Ancak Google, Gmail’i Outlook, iMail veya Windows Live Mail gibi üçüncü taraf harici bir programla kullanmayı da mümkün kılar. Güvenlik nedeniyle, e-posta sunucusu bir POP3 protokolü kullanır, bu nedenle gelen ve giden sunucuların kurulumuna devam etmeden önce e-posta programınızın şifrelenmiş bir SSL bağlantısını desteklediğinden emin olun. Gmail gelen ve giden sunucu bilgisi aşağıda belirtilmiştir.

gmail gelen sunucu ayarları

Gmail için Gelen ve Giden Sunucular

Gmail‘i bir posta istemcisinde kurmak için aşağıdaki gelen (IMAP) ve giden (SMTP) posta sunucuları gerekir:

  1. Gmail’in Gelen Posta Sunucusu (POP3): pop.gmail.com (SSL etkin, bağlantı noktası 995).
  2. Gmail’in Giden Posta Sunucusu, yerel ISS’niz tarafından sağlanan SMTP posta sunucusu adresini kullanır. Ayrıca smtp.gmail.com (SSL etkin, bağlantı noktası 465) kullanabilirsiniz.

Gmail gelen sunucu ayarları için yukarıdaki bağlantı noktalarını eklemeniz yeterlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,