Flakka İnsanı Zombiye Dönüştüren Yeni Tehlike

Flakka Uyuşturucusu Nedir 

Flakka Dünya’ da ve eş zamanlı ülkemizde bonzai ile mücadele sonuç vermeye başlamışken.

Bonzai den çok daha güçlü ve etkili olan flakka ülkemizde yavaş yavaş yayılmaya başlamıştır. İnsan üzerinde yarattığı etkilerden ve kullanan kişinin davranışlarından yola çıkarak ABD halkı tarafından ”Zombi Uyuşturucu” olarak anılmaya başlamıştır.

Gösterdiği etkilerden dolayı sadece ülkemizde değil tüm Dünya gündemini bir anda meşgul etmeye başlamış ve hemen bu uyuşturucu türü ile ilgili mücadele başlatılmıştır.

Özellikle internetten yayınlanan birkaç videodan sonra bu uyuşturucunun ne kadar etkili olduğu ortaya çıkmıştır.

Uyarı: Video Korku ve Şiddet içerir

[wpcc-iframe loading=”lazy” width=”1000″ height=”563″ src=”https://www.youtube.com/embed/valsAbmT8wI?feature=oembed” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen]


Ortaya Çıkışı

Flakka, uyuşturucusu ilk olarak Rusya’ da üretilmeye ve pazarlanmaya başlandığı bilinmektedir. Fakat ilk olarak ABD’ de etkileri görülmüştür. ABD’ de ilk kez yayınlanan bir videoda bu uyuşturucuyu kullanan kişinin çok fazla kendinden geçtiği ve adeta filmlerdeki gibi zombi-yamyam gibi davranışlar sergilediği görülmüştür.

Dahasonra ise Brezilya’ da yayılmaya başlayan uyuşturucuya bir videoda Brezilya’ dan geldikten sonra Dünya alarma geçmiştir fakat önüne geçilemeden çok fazla ülkeye yayılmıştır. Ülkemizede girdiği ve birçok gencin bu uyuşturucudan kullandığı saptanmıştır.


Etkileri Nelerdir? 

Flakka, uyuşturucusunun halk arasında zombi uyuşturucusu olarak anılmasının yegane sebebi insan davranışlarındaki gözle görülür etkileridir. Kullanan insanların tıpkı filmlerde ki zombiler gibi davranışlar sergiledikleri, etrafındaki insanlara saldırdıkları ve insan eti yemeye çalıştıkları gözlemlenmiştir.

İnsanlara saldırmalarından dolayı ise insanlarda korkuya yol açmaktadır. ABD’ deki birkaç vakada bu uyuşturucuyu kullanan kişilerin hiç tanımadıkları insanlara saldırıp yüzlerini ve vücudundaki etleri parçalayıp yedikleri görülmüştür. Sentetik bir uyuşturucudur ve bonzai gibi ucuz olmasından dolayı gençler tarafından rağbet görmeye başlamıştır.

Bu uyuşturucuyu kullanan kişiler genellikle ölüyor. Ölmeyenlerde ise beyinlerinde kalıcı bir hasar meydana geliyor.


İçeriği Nedir? 

Flakka, denen uyuşturucu hapın içeriğinde amfetamin gibi bir kimyasal sentetik uyuşturucu bulunur. Bu uyuşturucu piyasadaki diğer çok daha etkili uyuşturuculara ikame olarak üretilsede etkileri diğer uyuşturuculara göre bir hayli farklıdır.

Bu uyuşturucuyu kullananlar aşırı halüsinasyonlar görmeye başlıyor, kalp atışları aşırı hızlanıyor. Duyguları ise ani ve hızlı bir şekilde değişime uğruyor. Kullanan kişilerde kalp krizi ihtimali hat safhada bulunuyor.

Uyuşturucu Maddeler, Vücuda nüfuz ettiği zaman sinir sistemi çöker ve DNA a bozulmalara sebeb verir. Uyuşturucu nun her türlüsü, kemik erimesine sebebiyet verir. 

 

Alo 191 Uyuşturucu İle Mücadele Hattı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *