Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook Messenger’daki İşletmeler toplu sohbet mesajlarını yayınlayabilir

Facebook Messenger

internet

Facebook Messenger’daki İşletmeler toplu sohbet mesajlarını yayınlayabilir

Facebook Messenger’daki İşletmeler toplu sohbet mesajlarını yayınlayabilir

Facebook Messenger

Facebook Messenger kullanarak İşletmeler kısa bir süre içinde, seri mesajlar gönderebilir.

İlk olarak The Next Web’de Matt Navarra tarafından keşfedildi. Facebook, geçtiğimiz günlerde işletmelerin toplu mesaj göndermesine izin verecek bir platform olan Messenger Broadcast’i özel olarak test ettiğini doğruladı. Ancak yalnızca daha önce bir görüşme başlatan Messenger kullanıcılarına özel.

Messenger Broadcast, veya en azından şu anda test edilen sistemin prototip sürümü. İşletmelerin metin, video veya resim içeren hoş geldiniz mesajı ile birlikte önerilen yanıtları hazırlamasına olanak tanır. Karşılama mesajı daha sonra bir Messenger bot benzeri bir sohbeti isteyebilir. Bir botun aksine, Messenger Broadcast, işletmelerin önce bir soru sormadan mesaj göndermelerine olanak tanır. Yalnızca şirketle geçmişte konuşma başlatan kullanıcılara rağmen olanak tanır.

Ekran görüntülerine göre, kullanıcılar, araçtan ücretsiz olarak yararlanabilmek için aracı kullanabilir. Ancak, paylaşılan ekran görüntüsünde, yedi kullanıcı tarafından görülebileceği tahmin edilmektedir. Facebook, henüz piyasaya sürülmeyen özelliklerle ilgili yorum yapmıyor. Bu nedenle işletmelerin bu özelliği artırıp iyileştirmeyeceğini ve daha fazla kullanıcıya erişebileceklerini düşünmüyoruz.

Fakat sosyal medya platformu, kullanıcıların özel bir mesaja izin vermeden önce bir işletmeyle iletişim kurmalarını isteyen politikalarının halen duracağını ve böylece kullanıcıların büyük miktarda spam mesajı alamayacağını söyledi.

Test edilmiş bir özellik olan Messenger Broadcast hiçbir zaman kamuya açıklanmayabilir.

Ancak şirketin prototipleri, şirketin üzerinde çalışabilecekleri ve gelecekte potansiyel olarak geniş bir yayın görebilecekleri konusunda bir fikir vermektedir. Messenger Broadcast, aracın genel beta testi olmaksızın yalnızca bu noktada dahili olarak test edilmiştir.

Messenger’ın son zamanlardaki genişlemelerinin birçoğu, yaklaşık bir yıldır etrafında olan platform hakkındaki bilgilere erişmek için botların kullanımını geliştiriyor. Bir araç, işletmelerin konuşmanın başlangıcında tüm bot seçeneklerini görüntülemesine olanak tanıyor. Ve kullanıcıların yalnızca, botun soruyu anlamadığını söylemek için bir mesaj göndermek yazmak yerine bir dizi seçeneğe dokunmasına izin veriyor.

İlginizi çekebilir: İş yönetimi programları

Yaz boyunca yapılan bir başka güncelleme, chatbot seçenekli şirketleri görmek için Messenger’da bir “Keşfet” bölümü ekleyerek kullanıcıların yararlı chatbot bulmalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 17,115.090.88%
ethereumEthereum
$ 1,281.372.45%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001771.6%
En üste