Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

ZCash Nedir – Linux’ta ZCash Nasıl Yapılır

ZCash

Linux

ZCash Nedir – Linux’ta ZCash Nasıl Yapılır

Linux’ta ZCash Nasıl Yapılır

Zcash nedir ve Zcash nasıl yapılır detaylı anlatım.

Kripto para birimi daha net hale geldikçe, farklı ve uçucu kripto dünyasını araştırmak.

Yeni alternatiflerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Kripto dünyasında Bitcoin ve Ethereum gibi büyük oyunculardan çok daha fazla coin var.

Bunların çoğu ya tasarımlarında yenilik yapıyor ya da eşsiz bir rol oynuyor. Z cash, her ikisini de yapan bir kripto para biriminin örneğidir.

Z cash, nakitten bir dijital olmayı hedefleyen tasarımla daha anonimdir. Korumalı işlemlere sahiptir ve Z cash ile ilgili her şey gizliliği ve güvenliği sağlamak için tasarlanmıştır.

 

Kurulum

Z cash geliştiricileri, bunu Debian ve Ubuntu Linux dağıtımları için hazırlamıştı. Ancak aynı zamanda genel bir ikili paket de var.

Debian veya Ubuntu’da değilseniz, Z cash indirme sayfasına gidin ve en yeni tarball’ı indirin. Kurulum talimatları için okumaya devam edin.

Öncelikle, Apt’nin HTTPS üzerinden yüklemeleri desteklediğinden emin olun.

sudo apt install apt-transport-https

Ardından, Z cash imzalama anahtarlarını indirip içe aktarın.

wget -qO – https://apt.z.cash/zcash.asc | sudo apt-key add –

Z cash deposunu kaynaklarınıza eklemeniz gerekecek. “/etc/apt/sources.list.d/zcash.list.” Adresinde bir dosya oluşturmak için seçtiğiniz metin editörünüzü kullanın.

Aşağıdaki satırı dosyaya koyun ve kaydedin:

deb [arch=amd64] https://apt.z.cash/ jessie main

Şimdi, Apt’yi güncelleyin ve Z cash paketini yükleyin.

sudo apt update
sudo apt install zcash

 

Yapılandırma

Z cash madenciliğine başlamadan önce, biraz yapılandırma yapmanız gerekecek.

kurulum

İhtiyacınız olan ilk şey Z cash parametreleridir. Korumalı işlemler oluşturmak için kullanılıyor. Bu oldukça uzun bir indirme, bu yüzden beklemek için biraz zamanınız olduğunda başlatın.

zcash-fetch-params

Yapılandırma dosyanızı ayarlamanız gerekir. Bunun bir kısmı kullanıcı adınızı ve şifrenizi oluşturuyor. Bu şekilde Z cash’i saklayabilir ve işlemleri tamamlayabilirsiniz. Bunun için klasör oluşturun ve kullanıcı adınızla başlayın.

mkdir ~/.zcash
echo “rpcuser=username” >> ~/.zcash/zcash.conf

Ardından şifreniz olarak rastgele bir anahtar oluşturun.

echo “rpcpassword=`head -c 32 /dev/urandom | base64`” >> ~/.zcash/zcash.conf

Dosyaya, bağlantı kurulacak ve isteğe bağlı olarak madenciliğe başlamak için. Nerede olduğunu gösteren birkaç satır ekleyerek dosyayı tamamlayın.

restart

Z cash hizmetini başlatın. Bunu daha sonra –daemon olarak çalıştırabilirsiniz.

 

Cüzdan Adresinizi Alın

Cüzdanınızı kurmak için tüm adımları uyguladınız. Şimdi, işlemleri tamamlamak için kullanacağınız adresi almanın zamanı geldi.

cüzdan

Neyse ki, bu işlev zaten kurmuş olduğunuz Z cash yardımcı programına dahil edilmiştir. Cüzdanınıza bir adres oluşturmak için Z cash CLI’yı çalıştırın.

zcash-cli getnewaddress

Daha sonra, cüzdan adresinizi şu şekilde listeleyebilirsiniz:

zcash-cli getaddressesbyaccount

 

Bir Havuz Seçin

Z cash için çok fazla havuz var. Özellikle bu şeylerin her zaman değiştiği için hangisinin en iyisi olduğunu söylemek zor. Bu liste oldukça kapsamlı ve başlamanıza yardımcı olacaktır.

Havuzlu madenciliğin anahtarıdır. Yalnız kalırsanız, kar etme şansınız çok zayıftır. Başladıktan kısa bir süre sonra Z cash’in damlamaya başladığını göreceksiniz.

 

GPU

Elbette, CPU’yla bunu yapabilirsin, ama bu çok verimsizdir. Yine de iyi bir GPU ile, kesinlikle daha fazla başarıya sahip olabilirsiniz.

Birkaç GPU madenciliği çözümü var, ancak bu kılavuz Claymore ile AMD madenciliğine odaklanacak. AMD kartları madenciler arasında en popüler olanıdır ve Claymore kullanımı ve çalıştırılması için basit bir betiktir.

En son değişiklik notlarını ve bu Bitcointalk iş parçacığı üzerindeki indirmenin bağlantısını bulabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bağlantıyı kullanın ve mevcut en yeni sürümü edinin.

Claymore’u indirmeyi tamamladıktan sonra, onu çalıştırmak istediğiniz dizinde paketinden çıkarın. Bu konumda bir terminal açın. Madenciyi sadece orada “zecminer64” script’i yürüterek başlatabilirsiniz.

Adresi istediğiniz havuzdan kopyalayın ve komut dosyasına -zpool işaretini kullanarak gönderin. Ardından, cüzdan adresinizi -zwal ile geçin.

Son olarak -i bayrağıyla 1 ile 9 arasında bir yoğunluk seviyesi ayarlayabilirsiniz. Bu kesinlikle gerekli değildir ve komut dosyası sizin kartınızı esas alarak sizin için ayarlayacaktır. Hepsini bir araya getirdiğinizde, böyle bir şeye sahip olacaksınız:

./zecminer64 -zpool ssl://us-zec.2miners.com:1010 -zwal t1ancMiAivyvCkX5y2BkYfmmjgVjDsXXXXX -i 3

Makinenizin başlangıçta madenciliğe başlamasını istiyorsanız. Bunu bir başlatma komut dosyasıyla yapabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Linux

bitcoinBitcoin
$ 27,756.440.54%
ethereumEthereum
$ 1,900.480.02%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000861.94%
En üste