Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

YouTube Kanal Engelleme Nasıl Yapılır

YouTube Kanal Engelleme

internet

YouTube Kanal Engelleme Nasıl Yapılır

YouTube Kanal Engelleme

YouTube kanal engelleme için YouTube’un kuralları dışında, üçüncü taraf uygulaması kullanmanız gerekir.

YouTube için Video Engelleyici, yalnızca kanalları tamamen engellemez. YouTube’unuzda hangi tür kanalların görüneceğini kontrol etmenizi sağlar. YouTube kanal engelleme ana sayfanızda görünmesini engellemek için birkaç ipucunun yanı sıra. Nasıl kullanılacağınız aşağıda anlatılmaktadır.

 

YouTube Ana Sayfanızda Ne Görünüyor?

İlk olarak, YouTube videolarını en azından kısmen engelleme yöntemini denemeye değer.

YouTube ana sayfanız, düzenli olarak ziyaret edilen kanallardaki son yüklemelerden, görüntüleme alışkanlıklarınıza dayalı olarak “Önerilen” videolara kadar ilgilendiğini düşündüğü her tür videoyu görüntüler. Ancak, bu videolar, istemediğiniz videoları içerebilir.

Belirli kanallardaki videoların önerilen feed’inizde görünmesini engellemek için. YouTube ana sayfanızdaki bir videonun başlığının yanındaki üç noktalı menü simgesini tıklayın. (Farenizi sağ alan üzerinde gezdirene kadar görünmez) ve ardından “İlgilenmiyorum” u tıklayın.

ilgilenmiyorum

Bundan sonra, “Bu kanalla ilgilenmiyorum” seçeneğini içeren bir videoyla ilgilenmemenizin birçok nedenini seçebilirsiniz. Bunu seçerseniz, bu kanaldaki videolar önerilen feed’inizde görünmeyi durduracaktır.

Bunun, kanalın yalnızca YouTube ana sayfanızdan arama sonuçlarında görünmesini engellemeyeceğini unutmayın. Kanalları doğrudan engellemek istiyorsanız, bir adım daha ileri gidebilirsiniz.

 

Kanalları Engelleme

Akıllı telefonlar için YouTube uygulamasında bir YouTube kanal engelleme için güvenilir bir yol bulamıyorum. Ancak, masaüstünde, videoları ve kanalları engellemek için. Chrome, Firefox ve Opera için YouTube kanal engelleme uzantısından yararlanabilirsiniz.

Bu uzantı, tüm videoları bir kanaldan veya belirli bir video türünden tamamen engellemenize. YouTube’a hiç yüklenmedikleri gibi erişilemez hale getirilmesini sağlar. Öneriler olarak görünmeyecekler ve hatta kanalın adını aradıklarında hiçbir sonuç gösterilmeyecek.

 

Video Engelleyici ile Kanalları Engelle

Tanıtım amaçlı olarak, aynı talimatların Firefox ve Opera için de geçerli olmasına rağmen, Chrome’da uzantıyı kullanıyor olacağız. Temel engelleme işlemi basittir; Beğendiğiniz bir kanaldaki bir videoyu gördüğünüz anda, sağ tıklayın ve “Bu kanaldaki videoları engelle” yi seçin. Bu kanaldaki tüm videolar hemen gözünüzden kaldırılacak.

Ancak, bunu kendimiz test ettiğimizde, yukarıdaki yöntemi kullanmaya çalıştığımız ilk kez, bizim için işe yaramadı.

Video Engelleyiciyi kullanan alternatif bir yöntem, Chrome’daki Video Engelleyici uzantı simgesini tıklayıp “Blocklist” i tıklamaktır. Burada, engellenen tüm videolarınızı yönetebilirsiniz. Manuel olarak engelleme listenize kanal eklemek için soldaki bölüme “Add” ye gidin. Bunu ilk kez yaptığımızda, yukarıda ana hatlarıyla belirttiğimiz sağ tıklama yönteminin kilidini açmış görünüyordu.

Video blocker

 

Engelleme Listenizi Yönetme

Video Engelleyici menüsüne girdikten sonra, uğraşabileceğiniz birkaç seçenek vardır. Örneğin, engellenecek yeni bir video eklerken, “Type” açılır menüsünde üç farklı seçenek görürsünüz.

Add new

  • Channel: Bu seçenek seçildiğinde, YouTube kanal engelleme için istediğiniz kanalın tam adını (büyük/küçük harfe duyarlı) girmeniz gerekir. Kanalın adını kopyalamak/yapıştırmak daha iyidir, bunu kendiniz de yazabilirsiniz.
  • Wildcard: “Channel” seçeneğiyle aynıdır, ancak büyük/küçük harfe duyarlı değildir. Buraya girilen tüm kelimeler aranacak ve kelimeler eşleştiğinde bu kanal engellenecektir. Bu seçenek, aynı türde birden fazla kanalı engellemek için mükemmeldir.
  • Keyword: Bu seçenek, belirli bir anahtar kelime içeren tüm videoları filtreler (büyük/küçük harfe duyarlı değildir). Sadece anahtar kelimeyi girin ve Video Engelleyici, söz konusu kelimeyi içeren tüm önerileri ve aramaları herhangi bir sırayla filtreleyecektir.

Diğer kullanıcıların blok listesinden kanal ekleyip kaldırmasını durdurmak için. Video Engelleyicisine de bir şifre ekleyebilirsiniz. Bu özellik Firefox ve Opera’da mevcut değildir ve sadece Chrome’da kullanabilirsiniz.

Video Engelleyici uzantısı simgesini tıklayın ve “Options” ı seçin.

Options

Video Engelleyici menüsünde, soldaki bölmede bulunan “Security” i tıklayın ve şifrenizi ayarlama seçeneğini göreceksiniz. Bu kullanıcının Video Engelleyici uzantısını silmesini engellemeyeceğini. Bunu sildiyse, en azından bir kullanıcının engellediğiniz içeriği izlemeyi denediğini unutmayın.

Security

Korumanın yanı sıra, YouTube kanal engelleme’de blok listenizi dışa aktarmanıza ve içe aktarmanıza izin verir. Böylece blok listesini kaybetmeden herhangi bir Bilgisayar’da uzantıyı kullanabilirsiniz.

Export

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 22,881.131.36%
ethereumEthereum
$ 1,572.451.15%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001661.62%
En üste