Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

YouTube Abone Arttırma Yöntemleri

YouTube Abone Arttırma Yöntemleri

internet

YouTube Abone Arttırma Yöntemleri

YouTube Abone Arttırma

YouTube kanalı en fazla trafiği abonelerinden alır. Bunun nedeni, kanalınızı izlemek için YouTube kanalınıza abone olmayan diğer izleyicilerden daha fazla zaman harcadıklarıdır. YouTube’da, izleme süresi ve görünümleri yüksek kanallar, arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alır. Yani, bir abone tabanı oluşturmak için YouTuber için şarttır.

Bunu yapmak için YouTube’a abone olmanız gerekir. Ancak, nasıl daha fazla YouTube abonesi elde edersiniz? Kanalınızda halihazırda biraz abone varsa, YouTube abonelerini nasıl artıracaksınız?

Bu makalede, YouTube’da abone arttırmanın en hızlı yollarından bahsedeceğiz.

1. Videolarınız için bir Script Planlayın ve Oluşturun

YouTube kanalı başlatmanın ilk ve en önemli adımı, kanalınızın neyle ilgili olacağını strateji ve planlamaktır.

Ne oluşturmayı sevdiğiniz ve ilgi alanınızla ilgili videoları planlayın. Karar verdikten sonra, videoların yapısını stratejilere ayırmanız gerekir.

Videolarınız için seçtiğiniz komut dosyaları yoluyla daha fazla YouTube abonesi edinebilirsiniz. Komut dosyaları, aynı zamanda izleyicilerin ilgisini çeken ve tamamen yazma biçiminize bağlı olarak etkili video düzenlemede ve oluştururken yardımcı olur. Bu, iyi odaklanmış ve modern videoyu ortaya çıkarır.

Video komut dosyasında ekleyebileceklerinizin listesi:

  1. Söyleyeceğin kelimelerin hepsini yaz.
  2. Videoda gerçekleştireceğiniz eylemleri prova edin.
  3. Daha fazla odaklanmanız gereken noktalar.
  4. İşlem ile gerekli tüm çağrılar. Örneğin, bu bağlantıya tıklayın, kanala abone olun gibi..
  5. Senaryo yazarken, hedef kitleyi ve onların anlama seviyelerini de aklınızda bulundurun.

2. Çok Bilgilendirici ve Etkileyici İçerik Oluşturma

Oluşturduğunuz içerik açık bir şekilde ilgi çekici, eğlenceli ve bilgilendirici olmalıdır. Bu nedenle, yazarken içeriğinizin video boyunca eğlenceli ve bilgilendirici olduğundan emin olun. Bu senaryoyu yazmak için temel standarttır. Ve ‘Screencasts’ kullanıyorsanız, onları eğlenceli ve bilgilendirici hale getirebilirsiniz.

Yayınla düğmesine basmadan hemen önce, videonuzun oldukça eğlenceli ve bilgilendirici olduğundan. Ve izleyicileriniz için değerli olacağından ve daha fazla YouTube abonesi edinmenize yardımcı olacağından emin olun.

3. Videolar Yükleme Tutarlılığınızı ve Sıklığınızı Artırın

Bunu söylemek kolay, ancak yürütmek ve planlamak çok daha zor. İzleyiciler kanala yalnızca abone olarak yayıncının yaratıcılığını ve içeriğini sevdikleri ve gelecek gelecekte onu takip etmek istedikleri için abone olurlar. İçerik kötüyse veya yükleyici tutarlı ve daha eğlenceli videolarla çıkmıyorsa, kullanıcılar genellikle bu YouTube kanallarını sevmez ve abone olmaz.

Hepimizin bildiği gibi, tek biçimlilik ve tutarlılık, YouTube abonesiyle birlikte gelişen ve uzun süreli ilişkiler oluşturan iki şeydir. Bu nedenle, videoları zamanında yayınladığınızdan emin olun, haftada en az bir video yüklenmelidir.

Hazırladığınız programa bağlı kalın ve kanalınızın düşmesine neden olabileceğinden bu programdan çıkmayın.

4. İnsanları Tutan bir Giriş ve Çıkışla Başlayın

YouTube videonuz, kanalınızı markalaştırmaya ve video yapısını oluşturmaya yardımcı olan havalı ve eğlenceli bir giriş ve çıkışa sahip olmalıdır. Videonuzda inanılmaz bir tanıtım varsa, ilgisiz ve klişe bir şey bulana kadar kesinlikle hemen çıkma oranlarını düşürür.

Intro ve Outro profesyonellik duygunuzu sergileyecek ve ayrıca izleyicilerin videonun sonuna kadar ekrana takılı kalmasını sağlamada yardımcı olacaktır.

5. Çekici Video Küçük Resimleri Tasarlayın

Bu, birçok YouTuber’in, izleyicinin tıklaması için karşı konulmaz kılan çekici bir video küçük resmini tasarlama konusunda hemfikir olacağı yerdir.

Özelleştirilmiş küçük resimler tasarlarken, YouTube videolarınız için ek açıklamaları ve alakalı görüntüleri bile kullanabilirsiniz. Küçük resim (thumbnail) kişiselleştirme, videonuzdaki TO’yu (Tıklama Oranı) da artıracaktır. Küçük resminizin, izlemenizi kullanabileceğiniz videoyu tıklatmadan önce izleyicinize küçük detaylar verdiğinden emin olun. Şu anda, YouTube, 1/4’üncü, 1/2 ve 3/4’üncü küçük resimlerin seçimi için üç aralık sunar. Videonuz için en uygun olanı seçin.

 

YouTube Abone SEO İpuçları

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), YouTube abone kazanmada büyük rol oynar. SEO, kanalın arama sonuçlarındaki sırasını arttırmasına yardımcı olur. Önemli anahtar kelimeler kullanarak, biri daha fazla YouTube abonesine hızlı ve ücretsiz erişebilir. YouTube Aboneleri edinmek için SEO ipuçlarından bazıları.

6. Başlıklarınızı Optimize Edin

Başka bir şeyden farklı bir şey yapmak sizi öne çıkarır ve YouTube abone kazanmada önemli bir husustur.

Bunu yapmak için, YouTube videonuz için sıradışı ve ayırt edici bir başlık ayarlamaktır. Bu, izleyicilerin başlığa tıklamaları için biraz merak uyandıracak. Sıra dışı ve ilginç başlıklara sahip olmak daha fazla görüş almanıza yardımcı olacaktır.

Ancak, maksimum sayıda görüş elde etmek için ayrıca YouTube pazarlamasının bir parçası olan YouTube video SEO’suna da dikkat etmeniz gerekir.

Yani, bunun için, maksimum tıklama ve görünüm elde etmek için başlığınızı optimize etmek için bazı SEO pazarlama adımları:

Başlıktaki anahtar kelimeleri kullanın:

En başından beri anahtar kelimeler SEO’nun büyük bir bölümünü oluşturuyor ve kullanıldığında çok büyük bir etkiye sahip. Görüntüleyenler blog yayınlarını okuduğu gibi, okudukları gibi izlemezler. Bu yüzden, başlığa bir anahtar kelime ekleyerek Google’a videonuzun ne hakkında olduğunu ve izleyici aradığında ne yapacağını bilecek, videonuz tabloda olacak ve söz konusu anahtar kelime için arama yapıldığında daha fazla tıklama alacaktır.

Web’deki başlığın anahtar kelimelerini tanımlamak için Google AdWords’ü kullanın:

Başlığınızın anahtar kelimelerini bulmak için Google AdWords’ü kullanın. Başlığınızda mükemmel yüksek hacimli ve düşük hacimli aramaların bir kombinasyonunu oluşturduğunuzdan emin olun.

Kısa Her Zaman Daha İyidir:

YouTube, videonun uzunluğu için yalnızca 66 karaktere izin verir; Google’da arandığında, ön ek olarak ‘YouTube |’ eklemek için 10 karakter daha ekleyerek 50 karaktere kısaltır. Bu yüzden ünvanı çok uzun yapma. Bunun yerine, kısa ve tatlı her zaman daha iyidir.

Unutmayın ki video kelimesini başlığınızda asla kullanmayın. Başlığınıza video eklemek, fazladan yer kaplar.

Açıklayıcı ve İlgi Çekici Başlığın Gerekliliği:

Başlığı yazarken, açıklayıcı ve ilgi çekici olması gerekir. Böylece görüntüleyenler videonuzun ne hakkında olduğu hakkında biraz bilgi alabilir. Oysaki ilgi çekici başlık, videonuza daha fazla tıklama ve görünüm kazandırır.

7. Akıllı ve Aranabilir Açıklamaları Yazma

Video açıklamaları, kanalınıza YouTube abone edinmede çok faydalıdır. Videolarınızı aramada bulmak için, iyi anahtar kelimeler içeren iyi yazılmış bir açıklama, kanalınızın YouTube arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayabilir. Bunun için yapabilecekleriniz:

  1. Videonuzun neyle ilgili olduğuna dair basit ve basit kelimelerle bir genel bakış yapmaya çalışın.
  2. En önemli ve değerli anahtar kelimenin açıklamasının başında olması gerekir.
  3. Ana anahtar kelimeleri bulun ve bunları hem açıklamaya hem de başlığa eklemeyi deneyin. Anahtar kelime araştırma için videolarınızda maksimum trafik almanıza yardımcı olacak Google AdWords Keyword Planner veya Google Trends’i kullanabilirsiniz.
  4. Açıklamanıza alakasız ve uygunsuz kelimeler eklemeyin. Zira bu düşük rütbelere yol açabilir ve ayrıca YouTube politikalarının ihlal edilmesine yol açabilir.
  5. Açıklamayı yazarken anahtar kelimeleri aşırıya kaçmayın, doğal ve açıklayıcı tutmaya çalışın.

8. Erişiminizi Artırmak için YouTube Ek Açıklamalarını Kullanma

YouTube’da ek açıklamalar, abonelerinizi artırmak ve maksimuma ulaşmak için YouTube’un sunduğu en etkili ve güçlü araçlardan biridir. Ek açıklamalar video oynatılırken ekranda görüntülenen düğmelerdir.

Örneğin, videonun sonunda, sağ alt köşede, ‘Abone Ol’ etiketli beyaz bir kutu göreceksiniz. Tıkladığınızda, sizi abone sayfasına yönlendirecektir. Ayrıca videoyu veya bazı oynatma listesini tanıtmak için benzer bir ek açıklama kullanıp ekleyebileceğiniz yer. YouTube arama motorunda sıralamanızı yükseltmek için harika bir yol.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 17,039.110.09%
ethereumEthereum
$ 1,262.950.35%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.000172.97%
En üste