Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Yeni buluşlar pekte mümkün görünmeyen

Yeni buluşlar

Bilim

Yeni buluşlar pekte mümkün görünmeyen

Yeni buluşlar pekte mümkün görünmeyen

Yeni Buluşlar

Yeni buluşlar Mucizevi zamanlarda yaşıyoruz, tarih boyunca günümüze ışık tutmuş ve hayatı kolaylaştırmak adına faydalı olmuştur.

Hayalin ötesine geçen bazı Yeni Buluşlar akıl ve mantığın kabul etmediği türden olabiliyor. Bunlardan bazılarını özetlemeye çalıştık. Belkide önümüzdeki yıllarda bu Mucidlerin yeni buluşları hayatımızı daha da kolaylaştırır.  Açıklanabilir teknolojik mucizelerle yaşadığımız halde, bazıları bu harikaları hâlâ bilime meydan okuyor gibi görünüyor. İşte mümkün görünmeyen birkaç buluş. Zihninizi eski moda bir savaşa hazırlayın.

İşte mümkün görünmeyen Yeni buluşlar

 

Quell

Yeni Buluşlar

Vücudunuzun kronik ağrıya karşı savaşmasına yardımcı olmak için kendi doğal sinir darbelerinizi kullanan OptiTherapy adlı patentli bir teknolojiyi kullanan küçük, elektronik bir cihazdır. Quell’in ağrıdan kurtarmaya yönelik yaptığı şeyler FDA tarafından onaylandı.

 

3Doodler kalemi

Yeni Buluşlar

İnsanlar, çizim var olduğu sürece kağıda dokunmadan çizmeyi hayal ettiler ve nihayet mümkün oldu. Hızlı bir şekilde ısıtılan ve soğutulan ince, plastik bir filament kullanarak, 3Doodler kalemi, materyal bilimi tamamen görünüyor olsa bile yerçekimi nin yasaları hala geçerli olduğu için çizimlerinin bir kısmının sabit bir yüzeye sabitlenmesini sağlayarak kullanıcıların herhangi bir yere çizmesine izin veren gerçek dışı bir buluş.

Bilgisayarlı tasarımlar, heykelcilik ve diğer yapı biçimleri genelde çok zaman alıcı ve her zaman sezgisel değil, fikirleri üç boyutta hızla ileten bir devrim. Bir kerede üç ya da dört boyutlu düşünebilen bir beyne sahipseniz, fikirlerinizi hayata geçirmeye başlamak için harika bir yol gibi görünüyor.

 

Kendi kendine Şişen Lastik

Yeni Buluşlar

Bir lastiğin şişirilmesi, gürültülü, yağlı ve tatsız bir deneyimdir. Bu nedenle kendiliğinden şişen lastiğin basit hareketin evrensel olarak uygulanmadığı şaşırtıcıdır. Teknoloji aynı anda birden fazla şirket tarafından geliştirilmiş olsa da, havanın bir peristaltik pompa kullanılarak lastiğin sürekli hava yutmasını sağlıyor.

 

Biyonik Göz

Yeni Buluşlar

Biyonik göz, tam da şu şekilde: insanların daha önce göremedikleri zamanı görmelerini sağlayan, Geordi LaForge tarafından Yeni Nesil‘de kullanılan teknolojiye çarpıcı bir şekilde benzeyen bir elektronik göz implantasyonu. Göz ile beynin arasındaki karmaşıklığı göz önüne alındığında, teknolojiyle tamir edilen en hafif sinyal bile biraz mucizevîdir.jetpack

Yeni Buluşlar

İster inanın ister inanmayın, çok sayıda, çalışan jetpack’ler var, hepsi benzer teknolojilerin farklı modellerini kullanarak kullanıcılarını gökyüzüne gönderiyor. Yves Rossy’nin kendisinin ve arkadaşının bir uçaktan atladığı ve minyatür jet benzeri jetpack’ler ile Dubai gökyüzünde uçtuğu video izlemiş olabilirsin ya da belki de Özgürlük Anıtı etrafında dönen çok daha küçük JB-9 jetpack’ini görmüşsünüzdür.

Hareket halinde gördüğünüz jetpack ne olursa olsun, hepsinin sadece özel efekt olmadığına inanmak zor ancak bunlar hala seri üretimden uzak. Herkes kendi karamsar dönüş sinyallerini nasıl kullanacağını öğrenene kadar, kişisel jetpack’lere zaten hazır değiliz.

 

Kanı durduran Enjektör

Yeni BuluşlarModern bir dünyada akıllı insanlarla dolu XStat’a bile gereksinim duyduğumuz için, sahip olduğumuz harika XStat, vücudun hemostatik basıncını korumak ve kanamayı durdurmak için kurşun yarasına enjekte edilebilen küçük, genişleyen süngerleri içeren büyük bir şırıngadır.

Ve mağdurun uygun tıbbi bakıma ulaşması için daha fazla zaman tanır. Daha da iyisi, her kan süngeri röntgen filmi ile algılanabilir. Cihaz sadece herhangi bir delik yarası için kullanılamazken, şimdi hayatını kurtarmak için küçük süngerler kullanabilmemiz mucizevi bir şey.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Bilim

bitcoinBitcoin
$ 27,683.421.4%
ethereumEthereum
$ 1,892.750.59%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000871.83%
En üste