Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook’tan yemek siparişi verebilirsiniz

Yemek Siparişi

internet

Facebook’tan yemek siparişi verebilirsiniz

Facebook’tan yemek siparişi verebilirsiniz

Yemek Siparişi ABD’deki Facebook kullanıcıları artık sosyal medya sitesinden ayrılmaksızın yerel lokantalardan yiyecek sipariş edebilirler.

Yemek Siparişi

Yemek Siparişi

Bir yemek siparişi etmek günümüzde oldukça basittir. JustEat, Deliveroo’da veya benzeri sitelerde ve uygulamalarda istediğiniz sayıda restoran bulursanız, yiyeceklerinizi seçin ve bekleyin. Ve şimdi bunu Facebook’ta da yapabilirsiniz.

Facebook, sürece bir adım daha ekleyerek işleri kolaylaştırdı. İşte ABD’de Facebook kullanıcılarına yeni sunulan özellik.

Önce, Facebook uygulaması veya web sitesinde ‘yemek siparişi’ sekmesine gidin. Bu, yerel bölgenizde teslimat veya toplama hizmeti sunan bir dizi restoran getirecektir. ‘Başlama emrini’ tıkladığınızda siparişinizi vermek için ChowNow veya EatStreet gibi gıda dağıtım servislerine yönlendirileceksiniz.

Bu hizmetlerde bir hesabınız yoksa, öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekir. Ardından yemeğinizi seçin, adresinizi girin ve ödeyi yapın.

Neden bir paket servisi olan restoranla Facebook’tan sipariş alıyorsunuz? Sosyal medya şirketi, insanların zaten Facebook’ta olduğunu ve bunun nedenini yediğini ve arkadaşlarının yerel restoranlar hakkında söylediklerini, gördüklerini söylüyor. Bir ‘başlatma emrini’ tıklamak insanların yerel lokantalardan ve midelerine doğrudan yiyecek getirebilmelerini kolaylaştıracak ve daha hızlı yapacaklarını ortaya koyuyor.

İnsanlar Delivery.com, DoorDash, ChowNow, Zuppler, EatStreet, Slice ve Olo aracılığıyla teslim alan lokantalardan yiyecek sipariş edebilir. Papa John’s, Wingstop, Panera, Jack in the Box, TGI Friday’s, Denny’s, El Pollo Loco, Chipotle, Five Guys ve Jimmy John’s da dahil olmak üzere doğrudan restoranlardan sipariş verebilirler.

Facebook uygulamasından yemek siparişi vermek için tıklayabileceğiniz bir düğme, Facebook’un kendi görüşlerinin Facebook Messenger’dan geçtiği gelecek vizyonundan biraz uzakta. Jimmy John’s a “Yemek” diyerek bir mesaj göndererek yiyecek sipariş etmenin geleceği görünüyor gibi.

Bunun Facebook için anlamı ne olsa, insanlar platformlarından daha önce olduğundan çok daha fazla vakit geçirecekler. Facebook Biraz daha, dikkatimizi çekecek başka bir küçük bölümü köşeye sıkıştırmaya çalışıyor ve insanlara sadık kalmaları ve biraz daha uzun süre kalmaları için nedenler sunuyor.

ABD’de Facebook kullanıcıları, sosyal ağın sitesinde veya uygulamasında işleri araştırıp başvurabilir ve kullanıcılara web sitesine yönelmek için bir başka sebep sunabilir.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

Reklâm
En üste