Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Yapay Zeka Gerçek Görünümlü Sahte Yüzler Üretiyor

Yapay Zeka Gerçek Görünümlü Sahte Yüzler Üretiyor

teknoloji

Yapay Zeka Gerçek Görünümlü Sahte Yüzler Üretiyor

Yapay Zeka Gerçek Görünümlü Sahte Yüzler Üretiyor

TheVerge‘nin haberine göre, insanın yüz fotoğraflarını üretmek için yapay zeka kullanan yeni bir web sitesi hazırlandı.

Bu resimler, eğer henüz bilmiyorsanız, yapay zeka tarafından üretilip üretilmediğini söyleyemediğiniz ölçüde gerçektir.

Bu web sitesi aniden ortaya çıkmadı. Bu, son birkaç haftada ortaya çıkan olayların bir sonucudur. Bu ayın başında (Şubat 2019), StyleGAN (Stil Tabanlı Üretme Ağları) projesi üzerinde çalışan NVIDIA mühendisleri açık kaynak kodları vermeye karar verdi. StyleGAN gerçek resimlerden veri alabilir, çok gerçekçi görünen yeni resimler oluşturmak için jeneratörüne besleyebilir. Kendiniz denemek isterseniz, o zaman StyleGAN kaynak kodunu buradan alabilirsiniz.

https://github.com/NVlabs/stylegan/commits/master

NVIDIA, StyelGAN’ın nasıl çalıştığını açıklayan bir Youtube videosu bile hazırladı. Bu videoda, AI’nın verileri birden fazla yüzden nasıl aldığını. Ve daha yeni yüzler oluşturmak için rasgele bir araya getirdiğini gösteriyorlar. Bu yeni yüzler, gerçek insanların yüzlerinden farklı görünüyor.

Bu yeni web sitesi https://www.thispersondoesnotexist.com/, insanların açık sahte portrelerini oluşturmak için bu açık kaynak kodlu StyleGAN projesini kullanmaktadır. Bu web sitesini ziyaret eder etmez, hiç bulunmamış bir kişinin sahte bir resmini oluşturacaktır. Daha fazla resim istiyorsanız, sadece web sitesini tekrar tekrar yenilemeye devam edin.

site

Bu sitenin amacı, sahte profiller için internette bulunan resimlerden karma bir sahte resim üretmektir. Eğer böyle birşeye ihtiyacınız varsa, siteyi sürekli yenileyin beğendiğiniz bay veya bayan resmini kopyalayın.

Bununla birlikte, yapay zeka (henüz) insan gözü kadar akıllı değildir. Web sitesini yenilerken, sık sık yeni başlayanlar Adobe Photoshop kullanarak hatalar yapılmış gibi görünen. Çok büyük hatalar gibi görünen resimlerle karşılaşırsınız. Bazı resimlerde, yüzün farklı kısımlarının birbirine nasıl karıştırıldığını açıkça görebilirsiniz. Diğer resimlerde, küpeler gibi insanlar tarafından takılan mücevherleri de dikkate almamaktadır. Şimdi StyleGAN açık kaynaklı olduğu için, tüm bu aksaklıklar açık kaynak geliştiricilerin işbirliğiyle kaldırılacak.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 27,724.430.98%
ethereumEthereum
$ 1,896.530.33%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000862.09%
En üste