Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

WordPress hosting nedir?

WordPress hosting

WordPress

WordPress hosting nedir?

WordPress hosting, WordPress’in performans ve güvenlik ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için optimize edilmiş bir hosting servisidir. Ayrıca, WordPress’i kullanmaya başlamayı kolaylaştırmak için genellikle tek tıklamayla WordPress yüklemeleri içerir. Bazı WordPress sunucuları da WordPress yazılımınızı gerektiği gibi otomatik olarak güncelleyecektir.

WordPress’i çalıştırmak için WordPress hosting gerekli mi?

Hayır. WordPress’in minimum gereksinimleri oldukça önemsizdir. Tek ihtiyacınız olan, WordPress’i çalıştırmak için PHP sürüm 5.2.4 veya üzeri ve MySQL 5.0.15 veya üstü olan normal bir hosting içinde WordPress kullanabilirsiniz. Ancak, web siteniz diğer WordPress siteleri gibi performanslı olmayacaktır. Bu sebeple WordPress için özel tasarlanmış bir WordPress hosting paketi seçmeniz gerekir.

 

Paylaşımlı WordPress Hosting Nedir?

Paylaşımlı WordPress hosting ile siteniz bir sunucuyu diğer web siteleriyle “paylaşır”. Sunucu yine de WordPress için performans açısından optimize edilmiş olur, ancak herşeyi ortak kullanırsınız. Yani kar ve zarara ortak olursunuz, Daha açık anlamda; Sunucuda bir websitesi çok fazla kaynak kullanırsa doğal olarak genel bir yavaşlama olur ve sizde bundan nasibinizi alırsınız. Performans ayarlarına ek olarak, Kontrol panelinden tek tıklamayla WordPress yükleyicisine ve (varsa) WordPress araçlarına erişebilirsiniz.

 

Yönetilen WordPress Hosting Nedir?

Paylaşılan WordPress hosting 3 yıldızlı temiz bir otel ise, yönetilen WordPress hosting sahil manzaralı 5 yıldızlı bir tesistir.

Paylaşımlı hosting tarafından sunulan her şeye ek olarak, yönetilen WordPress hosting genellikle:

  • Daha yüksek hız: Yönetilen WordPress, daha iyi donanım özellikleri sunar, bu da daha hızlı bir WordPress sitesi anlamına gelir.
  • Sunucu tarafı önbellekleme: Önbellekleme, WordPress sitenizi hızlandırmak için yapabileceğiniz en büyük özelliklerden biridir. Genellikle bunun üstesinden gelmek için bir önbellek eklentisine ihtiyacınız vardır. Ancak yönetilen WordPress sunucuları, daha iyi önbellekleme sağlar.
  • Daha iyi güvenlik: WordPress’e özgü güvenlik duvarlarının yanı sıra düzenli kötü amaçlı yazılım taramaları ve izinsiz giriş tespiti alırsınız. Tüm bunlar, çok daha güvenli bir WordPress sitesi anlamına gelir.

 

VPS mi Yoksa Hosting mi?

VPS/VDS sanal sunucu almak her zaman daha iyidir. Tâbiki sanal sunucu kullanma-yönetme gibi becerilere-bilgilere sahipseniz Normal hosting paketi yerine VPS veya VDS satın almak en mantıklısıdır. Satın aldığınız hosting paketinde sadece size sunulan bileşenlerle web sitenizi yönetebilirsiniz. Ancak bir sanal sunucuda durum böyle değildir. İstediğiniz bileşeni ekleyebilir, çıkarabilirsiniz. Örnek PHP ayarlarını değiştirebilir, PHP versiyon yükseltmesi yapabilir, NGINX veya Apache gibi sunucu servisleri arasında değişiklik yapabilirsiniz. Yani herşey kontrolünüzde olur.

vds sunucu

VPS – VDS Farkı nedir?

Bu çoğu kişi için kafa karışıklığına sebep olabilir, çünkü her ikiside sanal sunucu arasında ne fark olabilir ki?

Aslında durum öyle değil, her ikisinin arasında çooook fark var. En basit anlamda VPS – VDS farkı;

  • VPS yazılımsal işler,
  • VDS donanımsal işler.

VPS sunucuda satın alma paketlerinde belirtilen CPU ve RAM bileşenlerini yazılımsal olarak kullanırsınız. Bu, her iki bileşeni Yüzde yüz kullanacağınız anlamına gelmez.

VDS sunucu satın aldığınızda, CPU ve RAM bileşenlerini donanımsal olarak kullanırsınız. Bu aslında bilinen en iyi yöntemdir. Çünkü gerçekte ne kullandığınız bellidir. VDS sunucuda VPS’de olduğu gibi sanal olarak CPU ve RAM kullanmamış olursunuz. Performans olarak, VDS tercih edilebilir bir sanal sunucu hosting paketidir.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer WordPress

Reklâm
En üste