Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Windows insider güncellemesi yayınlandı

Windows insider

Windows

Windows insider güncellemesi yayınlandı

Windows insider güncellemesi yayınlandı

Windows insider

Windows insider, Tamam zaman yolculuğun en heyecan verici şekli olmayabilir, ancak kesinlikle en kullanışlısı.

Microsoft bugün 19 Aralık tarihinde yeni bir Windows insider Güncelleştirmesi yayınladı. Ve başlık özelliği “Geçmiş Zaman Çizelgesi” olarak adlandırılan ve yalnızca birkaç tıklama ile geçmiş etkinlikleri sürdürmenize olanak tanıyan bir şey.

“Zaman çizelgesi burada!” Windows blog yazısı okuyor. “Geçmişte üzerinde çalıştığınız şeylere geri dönmenin zor olabileceğini biliyoruz. Eğer bizim gibi iseniz, bazen hangi siteyi veya uygulamayı kullandığınızı veya bir dosyayı nerede kaydettiğinizi unutabilirsiniz. Artık, Timeline ile endişelenmeden uygulamaları sonlandırabilir, bıraktığınız yere geri dönebilirsiniz. ”

Her şey, Zaman Çizelgesi’nde görebileceğiniz geçmiş etkinliğinizin anlık görüntüsünü depolayarak çalışır. İstediğinizi bulana kadar son birkaç uygulamanıza geri dönün ve bıraktığınız yere geri dönmek için tıklayın.

Doğal olarak yeni Zaman Çizelgesi özelliği gizlilik için birkaç etkiye sahiptir ancak Zaman Çizelgesi’nde hangi uygulamaların gösterileceğini ve hangilerinin gerçekleşmediğini kontrol edebilirsiniz. Ayarlar menüsünün altındaki “etkinlik koleksiyonu” nu ve yeni Etkinlik Geçmişi panelini kapatarak tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Windows, Cortana’yı Etkinlik Geçmişinize entegre edecektir; bu da, size üretken olmanızı sağlamak için geri adım atmak isteyebileceğiniz etkinlikleri hafifçe önermesi anlamına gelir. Artı, Windows 10’da devam etmenizi sağlayacak diğer Cortana özellikli cihazlardan etkinlikler önerecektir.

Zaman Çizelgesi’ne erişmek için yapmanız gereken tek şey, etkinliklerinizi ve en son Zaman Çizelgesi’ni ortaya çıkaracak yeni Görev Görünümü düğmesini tıklamaktır.

Windows Task View

Windows Task View

Hepsi bu değil! Birkaç artımlı Microsoft Edge iyileştirmesi olmadan Windows insider Güncelleştirmesi nedir?

Edge’e gelen değişiklikler arasında ilk önce biraz yeni bir görünüm. Dark Mod, hafif bir güncelleme, renkler, metin ve simgeler için daha iyi kontrast elde ediyor.

Edge görsel değişimin yanı sıra Microsoft, aralarında bir tanesi de dokunmatik yüzey jestleri için geliştirilmiş destek olmak üzere birkaç sahne arkasında değişiklik yapıyor.

Windows blog yazısı “Bugün, dokunmatik ekranla yapabileceğiniz web sitelerindeki etkileşimlere ulaşmak için, tutam ve yakınlaştırma veya iki parmakla kaydırma gibi hareketleri kullanabilirsiniz.”

Edge’e gelen, Windows Blog’da burada okuyabileceğiniz diğer küçük değişiklikler var.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Windows

bitcoinBitcoin
$ 23,402.270.03%
ethereumEthereum
$ 1,667.890.18%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001912%
En üste