Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Windows Defender Uzantısıyla ile Chrome Güvenliği

Defender

internet

Windows Defender Uzantısıyla ile Chrome Güvenliği

Windows Defender ile Chrome Güvenliği

Microsoft, Edge’in güvenlik özelliklerini Google Defender Browser Protection adlı bir uzantı biçiminde Google Chrome’a taşıdı.

Microsoft, uzantıyı web’de gezinirken sürekli olarak kötü amaçlı bağlantılar aradığını. Veritabanıyla eşleştiğinde uyarıda bulunduğunu söylüyor.

Örneğin, kimlik avı e-postalarındaki ve kullanıcıların kişisel bilgileri. Finansal ayrıntıları gizlemek için bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılım yüklemelerini kandıran sitelerdeki bağlantılar.

Google Chrome, kullanıcıları güvenli olmayan sitelere ve diğer malware yazılımlara karşı korumak için yerleşik güvenlik önlemlerine de sahiptir. Microsoft, 2017 test sonuçlarını NSS Labs’den alıntılayarak. Edge’in Chrome ve Firefox‘tan çok daha iyi koruma sunduğunu iddia ediyor.

Edge (% 99) ile karşılaştırıldığında. Chrome, kimlik avı saldırılarına karşı % 87 koruma sağlıyor ve Firefox % 70 seviyesinde.

  • Bu bağlantıyı kullanarak Windows Defender Browser Protection’ı indirebilirsiniz.

Durum, uzantının iyi bir siteyi ziyaret etmenizi engellemesidir; “Safeguard against suspicious and malicious sites“. (Şüpheli ve zararlı sitelere karşı koruma) yazan geçiş düğmesini kapatabilirsiniz.

Sayfa monitörü

Ayrıca, Microsoft gizlilik bildiriminin bir bağlantısı da vardır. Çünkü bu tür bir uzantının, kullanıcıların göz atma etkinliklerini izlemesini gerektirdiğini söylemez.

Bu uzantıyı Web tarayıcınıza ekleyerek, sizi zor durumda bırakacak web sitelerinden korunabilirsiniz.

Bilgisayarınız için ekstra malware (kötü amaçlı yazılım) yüklemek istiyorsanız bu bağlantıyı kullanarak güvenle yükleyebilirsiniz.

 

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

Reklâm
En üste