Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Windows 10’da görüntülü konuşma nasıl yapılır

Windows 10'da görüntülü konuşma nasıl yapılır

Bilgisayar

Windows 10’da görüntülü konuşma nasıl yapılır

Windows 10’da görüntülü konuşma nasıl yapılır

Skype destekli ‘Anında Toplantı Yap’ özelliği, Windows 10’a görüntülü konuşma ekler. Ancak şu anda bazı cihazlarda görev çubuğu aracılığıyla kullanılamamaktadır.

Pandemi döneminde, video görüşmeleri birçok insanın günlük yaşamının temel bir parçası haline geldi. Çoğumuz için ailenin, arkadaşların ve meslektaşların yüzlerini görmenin tek yolu buydu.

Yazılım şirketlerinin yanıt verdiğini görmek şaşırtıcı değil, geniş bir hizmet yelpazesi artık bilgisayarda görüntülü konuşma işlevi sunuyor. Ancak, duymamış olabileceğiniz biri, son sürümlerde doğrudan Windows 10 kullanıcı arayüzünde yerleşik bir özellik olan ‘Anında Toplantı Yap’ olabilir.

Skype tarafından desteklenmektedir, 24 saate kadar 100 katılımcıya kadar bilgisayarda görüntülü konuşma sağlamak için Microsoft Edge veya Google Chrome kullanır. Ancak, Eylül 2020’de görev çubuğuna eklenen özelliğe rağmen, yalnızca Şimdi Toplantı Yap web sitesi aracılığıyla çalışmasını sağlayabildik.

Şimdi Toplantıyı kullanarak bir toplantı nasıl oluşturulur?

Öncelikle, Anında Toplantı Yap simgesini görev çubuğuna ekleyip ekleyemeyeceğinizi kontrol etmeye değer, çünkü bu süreci olabildiğince sorunsuz ve sorunsuz hale getirecektir. Zaten orada olabilir – üstünde ve altında eğri çizgiler olan bir video kamera simgesi arayın.

görev çubuğu

Buradan, “Bildirim alanı” alt başlığına gidin ve “Sistem simgelerini aç veya kapat” ı tıklayın.

Sistem simgelerini aç veya kapat

‘Anında Toplantı Yap’ seçeneğini görürseniz, açmak için açma / kapatma düğmesini tıklayın. Değilse, yukarıda belirtildiği gibi muhtemelen cihazınız için mevcut değildir. Bu durumda, toplantıyı Skype‘ın Şimdi Toplantı Yap sitesi aracılığıyla oluşturmanız gerekir – görüşmeye bir ad verin ve ‘Ücretsiz bir görüntülü görüşme oluştur’u tıklayın.

Anında Toplantı Yap

Simgeye erişiminiz varsa, simgeye tıklayın ve “Toplantı oluştur” u seçin.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Bilgisayar

bitcoinBitcoin
$ 27,685.422.03%
ethereumEthereum
$ 1,890.241.45%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000872.31%
En üste