Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Windows 10 Telefon Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Windows 10 Telefon Uygulaması Nasıl Kullanılır

Windows

Windows 10 Telefon Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Windows 10 Telefon Uygulaması Kullanımı

Windows 10 Telefon uygulaması Android, iPhone kullanımı ve sorunları çözme yöntemleri.

Fotoğraflarınızı telefonunuzdan PC’ye aktarırken sorun mu yaşıyorsunuz? Farklı cihazlardaki dosyalara kendinize e-posta göndererek veya telefonunuzu USB ile bağlayarak erişiyor musunuz? Windows 10’daki en son özelliği kullanarak bu titiz yollardan kurtulabilirsiniz. Evet, bu, Windows 10 Telefon uygulamanızla mümkündür. Telefon uygulamanız sizi sürekli olarak geçiş yaptığınız ikileminden kurtarır. PC’niz ve akıllı telefonunuz. PC’de çalışırken, bu, telefonunuzdaki fotoğraflara erişememek için gerçek bir engel olabilir.

Microsoft, bu özelliği bir yıldan beri Windows Insider ile test ediyor. Telefon uygulamanız masaüstündeki Başlat Menüsünde bulunabilir. Her ikisi için de kullanılabilir; Android ve iPhone. Android 7.0 sürümleri ve üzeri destek için, bu özellik ile fotoğraf paylaşabilir, metin gönderebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. IPhone kullanıcıları için bu, web sayfalarını doğrudan telefonlarından PC’ye paylaşabilir.

 

Cihazınızdaki Telefon Uygulamasının Kurulumu

Başlat Menüsünü açın ve “Telefon” ifadesini aratın ve uygulamayı başlatmak için Enter tuşuna basın. Telefon uygulamanız Windows 10 sürüm 1809‘da önceden yüklenmiş olarak gelir. Sisteminizde yoksa, Microsoft Mağazası‘ndan edinebilirsiniz. Diğer sürümlerde kurulum için buraya bakınız.

 • İki seçenek verilir; Android veya iPhone, cihazınıza göre seçim yapın ve Başlayın’ı tıklayın.
  telefon seç
 • Hesap Ekle sekmesinde Microsoft hesabınızda oturum açmanızın istendiği bir sonraki adıma geçersiniz. Hesap bilgilerinizi girin veya bir Microsoft hesabı oluşturun.
 • Telefon numaranızı girin, bağlantı telefonunuza gönderilir. Android için, Telefon Yardımcısı’nı indirmek ve iPhone kullanıcıları için alacaksınız, bağlantı App Store’daki Microsoft Edge uygulama sayfasına yönlendirilecektir.Numaranızı girin

 

Android Telefonda

Telefon Eşlikçiniz uygulamasını bağlantı yoluyla kurmanız ve PC’de oturum açtığınız aynı Microsoft hesabınızla oturum açmanız gerekir.

telefon eşlikçisi

Oturum açtığınızda, sizi bir Uygulama İzinleri sayfasına götürecektir, Devam et düğmesine tıklamanız gerekir. Telefon Eşlikçiniz Uygulamasına izin vermek için birkaç mesaj isteyecektir:

 • Cihazınızdaki fotoğraflara, medyaya, dosyalara erişmek için.
 • Mesajları görüntülemek ve göndermek için.
 • Erişim kurmak için.
 • Uygulamayı her zaman arka planda çalıştır.
 • Tüm bu izinlerin Android telefonunuzun PC’nize bağlanmasına yardımcı olmasına izin verin.

Daha sonra bir sayfa göreceksiniz PC’nizde Telefon Uygulamanızı kurun. Bu size iki seçenek verecektir. Sizi telefon uygulamasının PC’de nasıl kurulacağı konusundaki talimatlara götüren beni göster ve aynı şeyi tamamladıysanız Bilgisayarım hazır. Böylece PC’lerimizi daha önce belirlediğimiz için daha sonra seçeneğe tıkladık.

 

Telefon Uygulamanızı Kullanarak Fotoğraflara Nasıl Erişilir?

Artık telefonunuzun bağlantısı yapıldığı için PC’nize gidip Telefon Uygulamanızı açabilirsiniz. Uygulamanın fotoğraf ve metinleri göstermesine izin vermek için Ayarlar’a gidin (ekranın altında bulunur) ve Aç seçeneğini seçin.

 • Burada Fotoğraflarınız seçeneğini görürsünüz, onu seçin. Android telefondan yeni fotoğraflar pencerede görünecektir.
 • Artık görüntüleri düzenlemek veya paylaşmak için kolayca kullanabilirsiniz.
 • Kamera ve Ekran Görüntüleri klasörünüzdeki uygulamada en fazla 25 fotoğraf gösterilir. Görüntüleri Telefon Uygulamanızdan PC’nize kopyalayabilirsiniz. Bunu yapmak için bir resim seçin ve üzerine sağ tıklayın, bu size doğrudan Kopyala veya Paylaş seçeneğini sunar. Telefon Uygulamanızı kullanarak PC’nize erişmek için bu iki klasördeki fotoğrafları Android üzerinde taşıdığınızdan emin olun.
 • Görüntüleri PC’nize kopyalamak için bir görüntü seçin ve ardından masaüstüne veya bir klasöre sürükleyin.

Telefon uygulamanız fotoğraflarınız için yalnızca geçici bir dosyayı telefondan kaydeder. Bu nedenle, düzenleme sırasında herhangi bir fotoğrafta yaptığınız herhangi bir değişiklik, telefonunuzdaki fotoğraf üzerinde etkili değildir.

 

Telefon Uygulamanızı Kullanarak Nasıl Metin Gönderilir?

PC’nizdeki Telefon uygulamasını açın, şimdi Mesajlar’a gidin. Yeni Mesaj tuşuyla yeni bir konuşma başlatabilirsiniz. Telefon rehberinizdeki kişilere erişebildiğinden, bir ad yazmaya başladığınızda doğrudan burada önerileri görebilirsiniz. Seçin ve PC’den sohbeti başlatın.

Bazen, Telefon uygulamanızı arka planda tutarsanız, metin gönderme veya alma konusunda bir gecikme olabilir. Telefon uygulamanız, daha yüksek performans için son 30 gün içindeki mesajları gösterir.

IPhone’da

Şu anda, iPhone’da açılan web sayfalarını, Telefonunuz uygulamasının yardımı ile PC ile paylaşabilirsiniz. Uygulamanın bilgisayarınızda çalışmasını sağlamak için yukarıda belirtilen adımlarla başlayabilirsiniz. Telefon numaranızı girdikten sonra, iPhone’unuza bir bağlantı gönderilecektir. Şimdi, uygulamayı PC’nize bağlamak için iPhone’a uygulamayı yüklemek için alınan bağlantıyı tıklayın.

 • Bir mesajla iPhone’unuza gönderilen bağlantıyı açın ve Microsoft Edge uygulamasını yükleyin.
 • Microsoft hesabınıza giriş yapın ve web geçmişinize erişmek için izin verin.
 • IPhone PC ile başarılı bir şekilde bağlandığında, pencerede “iPhone’unuz bağlı” mesajı görünecektir.

Web Sayfasına Erişim

İPhone’da, Microsoft Edge’de bir web sayfası açın ve alt çubuktaki Telefon simgesini bulun.

Üzerine tıkladığınızda bir mesaj PC’nize bağlanmak için sizden izin isteyecektir. Kullanmak istediğiniz Cihazınızı listeden seçin.

Bilgisayarınızdaki aynı web sayfasını anında Microsoft Edge tarayıcısında açacak. İPhone’unuzda istediğiniz kadar web sayfası açabilir ve bunları masaüstü ekranınıza alabilirsiniz. Bu özellik, aynı web sayfalarını bilgisayarda tekrar aramanıza yardımcı olmak için büyük ölçüde yardımcı olur.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Windows

bitcoinBitcoin
$ 28,316.592%
ethereumEthereum
$ 1,802.533.3%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001293.4%
En üste