Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

WiFi 6 Nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey

WiFi 6

teknoloji

WiFi 6 Nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey

WiFi 6 Nedir

Yeni nesil kablosuz standardı olan WiFi 6 için hazır olun.

WiFi 6 Özellikle dar alanlarda daha iyi hız ve performans sunuyor. Wi-Fi 6, 802.11ax olarak da bilinen ve bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan en yeni Wi-Fi standardı olacak.

Kaynaklar ayrıca, WiFi 6 piyasaya sürüldüğünde, artık bu numaraları cihazlarımızda göreceğimizi, böylece eskiler yerine daha hızlı Wi-Fi ağlarını kolayca ayırt edip seçebileceğimizi söylüyor.

Böylece, telefonunuzda, tabletinizde veya PC’nizde Wi-Fi’ye bağlı olup olmadığınızı. Hangilerinin daha yeni ve daha hızlı olduğunu anlamanız için sürümleriyle birlikte farklı Wi-Fi ağ adları göreceksiniz.

Bu en son ağ bağlantısını kullanmadan önce WiFi 6’nın özelliklerine ve akılda tutulması gereken her şeye göz atalım.

 

Wi-Fi 6 Ne Sunuyor?

Wi-Fi 6, daha hızlı veri aktarım hızı ve daha akıcı bir deneyim sunacak yeni nesil kablosuz standart protokoldur. Ve Wi-Fi 6’yı önceki Wi-Fi sürümleriyle karşılaştırırsanız, yaklaşık %40 daha hızlı bir hız sunacağı söyleniyor. Bununla birlikte, 2,4 GHz ağlarda daha hızlı bir hız yaşayacaksınız.

Wi-Fi 6 ile daha az miktarda radyo dalgasıyla daha fazla veri toplandığından daha hızlı kodlama elde edersiniz. Wi-Fi 6 ağının sahip olduğu çipler, sinyalleri daha verimli ve güçlü bir şekilde kodlayacak ve çözecektir.

Sadece hız değil, aynı zamanda Wi-Fi 6 biraz akıllı bir mühendislik kullanıldığından. Teknik açıdan harika bir gelişme sunuyor.

 

Genişletilmiş Batarya Ömrü

Bu en yeni Wi-Fi teknolojisi sadece yeni bir isimlendirmeyle gelmiyor, aynı zamanda pil ömrünü uzatıyor.

Wi-Fi 6 ile modem ve router yakındaki cihazlardan herhangi biri bağlı olmadığında otomatik olarak uyku moduna girer. Daha fazla güç tasarrufu sağlamak için herhangi bir aktarım alındığında uyanır.

 

Geliştirilmiş performans

Wi-Fi ağınızın performansı, özellikle kalabalık veya dar bir konumdayken gerçekten düşüyor. Wi-Fi 6 ile böyle bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Bu en yeni nesil Wi-Fi, kaç tane cihazın bağlandığına bakılmaksızın dar bir konumda olsanız bile, yüksek hızlı bağlantılar sunan akıllı teknolojiyle birlikte gelir.

 

Cihazlarda WiFi 6 Nasıl Algılanır?

Wi-Fi 6 resmi olarak kullanıma sunulduktan sonra. Wi-Fi 6 sertifikalı logosu veya sadece satın aldığınız herhangi bir cihazın teknik özelliklerinde yazan “Wi-Fi 6” göreceksiniz.

Böylece, bundan sonra Wi-Fi 5 veya Wi-Fi 6 gibi adlandırma kurallarını aygıtlar üzerinde görmeye başlayacak. Böylece bağlantıları kolayca ayırt edebileceksiniz.

 

Ne Zaman Çıkacak?

Kaynaklar, yakında 2019’un ilk birkaç ayında olduğu gibi çevremizde Wi-Fi 6 olacağımızı iddia ediyor. Bu en yeni nesil Wi-Fi standardı kesinleşir kesinleşmez tüm teknolojiler ve araçlar Wi-Fi 6’yı destekleyecektir.

Wi-Fi 6’yı kullanmak için hem router hem de modem cihazlarının Wi-Fi 6 destekli olması önemlidir. Örneğin, yalnızca Wi-Fi 5’i destekleyen bir akıllı telefonunuz varsa ve WiFi 6’yı destekleyen yeni bir router satın aldıysanız. Bağlantı yalnızca Wi-Fi 5 modunda çalışır.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer teknoloji

bitcoinBitcoin
$ 23,015.171.8%
ethereumEthereum
$ 1,637.212.75%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001816.07%
En üste