Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Web Sitesinden Para Kazanma Yolları

Web Sitesinden Para Kazanma Yolları

internet

Web Sitesinden Para Kazanma Yolları

Web Sitesinden Para Kazanma

Ürün ve hizmet satmadan Web sitesinden para kazanma için çeşitli yöntemler vardır.

Para Kazandıran Bloglar, bu segmentteki en popüler yoldur. Para kazanmak için bloglama, bir blog veya web sitesi oluşturma ve ondan para kazanmak anlamına gelir.

 

Nasıl çalışır

reklam

Asıl soru, bir web sitesinden veya blogdan nasıl kazanılacağıdır. Bloglardan kazanmak, tıpkı TV programları gibi çalışır. Herhangi bir TV programını izlerken, belirli bir program için ödeme yaparsınız. Reklam şirketi, reklamları TV programları arasına yerleştirir.

 

Kazanç başladığında

 

Para kazanılan bloglar da aynı prensipte çalışır. Kaliteli içeriğe sahip bir (okuyuculara göre ilginç) web sitesi veya blog oluşturursunuz. Reklamveren reklamları web sitenize ve blogunuza yerleştirir. Ziyaretçiler blogunuza geldiğinde ve reklamları tıkladığında size para öder ve kazancınız başlar. Bunlar ayrıca PPC tıklama başına ödeme olarak da bilinir. Web siteniz popülerleştiğinde ve trafik arttıkça kazancınız da artar.

 

Nereden başlamalı?

Kazanmak için bir web sitesi başlatmaya karar verdiyseniz. Web sitesinden para kazanma konusunda kararlıysanız, bazı temel gereksinimleriniz vardır.

  • Para kazanmanız için bir alan adı satın alın
  • Web sitesini başlatın
  • Web sitenizi aranabilir SEO dostu hale getirin
  • Google Adsense ve Taboola gibi bir reklamveren hesabı

Öncelikle bir web sitesine ve para kazanmaya yönelik bir uygulamaya ihtiyacınız var. Blogunuzu, WordPress gibi açık kaynak kodlu içerik yönetimi çözümünü kullanarak kendiniz oluşturabilir. Veya kullanıma hazır bir web sitesi satın alabilirsiniz. Ama onu kendiniz yapmanızı öneririm. Bilgi kodlamadan bir blog oluşturabilirsiniz.

 

Aranabilir Web sitesi

İkinci kısım, web sitenizin internette görünürlüğünü arttırmanızı sağlar. Bu bölüme SEO veya arama motoru optimizasyonu denir. Başlangıçta, sadece google veya bing arama motorlarında yaratmanız gerekir. Çünkü internet aramalarının %85’i Google ve Bing’de yapılıyor. Bir Google web yöneticisi araçları hesabı oluşturun ve web sitenizi buna ekleyin. Aynı zamanda ücretsiz bir araçtır.

 

Yayıncı hesabı oluşturun

Bir web sitesi veya blog oluşturduktan sonra, reklamverenin web sitesinde bir yayıncı hesabı oluşturmanız gerekir. Yukarıdaki yayıncılardan herhangi birinin yayıncı hesabını oluşturun. Ancak Google AdSense ile başlamanızı öneririm. Çünkü hesabınız düşük trafikli web sitelerinde bile onaylanabilir. Hesap onayından sonra web sayfalarına reklam kodunu girin. Ve artık Web sitesinden para kazanma adımları için tıklamaları bekleyin.

Bu şekilde web sitesinden, blogunuzdan veya uygulamanızdan para kazanabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 23,128.201.09%
ethereumEthereum
$ 1,585.230.91%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001733.74%
En üste