Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Web Sitesi Nasıl Yapılır – Pratik Bilgi

WordPress

Web Sitesi Nasıl Yapılır – Pratik Bilgi

Hızlı ve kolay bir şekilde kişisel veya kurumsal Web sitesi nasıl yapılır detaylı anlatıyoruz. Bir Web sitesi başlatmak kurumsal olarak ticaretin bir parçası, kişisel olarak bir hobi ve internetten para kazanma yöntemidir.

Bir Web sitesi oluşturmak için 4 bölüm vardır:

  • Alan adı,
  • Hostimg,
  • İçerik yönetimi,
  • Tasarım.

Her web sitesinin barındırılması gerekir. Bir web barındırma yani hosting, yalnızca siteniz ve içeriği için (uzak bilgisayar gibi) bir evdir.

Barındırma (hosting), Alan adınızı web tarayıcısına yazdıklarında web sitesini ziyaretçilere sunan sistemin adıdır.

Bu makalemizde kolay bir şekilde web sitesi nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Teknolojinin hızlı ilerleyişi, işlerin daha hızlı ve kolay olmasını sağlıyor. Günümüz şartlarında Web site oluşturmak, Hazır içerik yönetim sistemleriyle kodlama bilmenize gerek kalmadan web sitenizi hazırlamanıza yardımcı oluyor. Bu için sadece biraz bilgisayar kullanma deneyimi yeterli olacaktır. Web sitesi için bir çok yöntem mevcuttur. Bunların en kolayı bir WordPress kurulumu yapmaktır.

WordPress, web barındırıcınızda bulunan ücretsiz bir içerik yönetim sistemidir. Bilgisayarınızın işletim sistemine biraz benziyor olabilir. WordPress ile herhangi bir kod bilmeden herkesin kendi web sitesini yapmasına, tasarlamasına, yazmasına ve yönetmesine izin veriyor. WordPress, dünya genelinde tüm web sitelerinin (CNN, NASA ve bu site dahil) %25’inde kullanılıyor.

 

4 Adımda Web sitesi nasıl yapılır

Bir web sitesi oluşturmak için bu 4 basit adımı izlemeniz gerekir. Eğer nasıl bir web sitesi yapacağınıza karar veremediyseniz, Yeni Başlayanlar İçin Web Sitesi Fikirleri makalemizi kontrol etmek isteyebilirsiniz.

1- Bir alan adı seçin ve kaydedin

Alan adı, kullanıcıların web sitenizi görüntülemek için tarayıcılarına yazdıkları addır. Bahusus.com bir alan adıdır. Ayrıca, siz@siteniz.com gibi e-postalar için de kullanılır.

.Com, .org, .net, .info, .biz dahil olmak üzere çok çeşitli alan adı uzantıları mevcuttur.

2- Web sitesi barındırma

Web sitenizin için hazırladığınız içeri yayınlamak için hosting (web barındırma) servisine ihtiyacınız vardır. Başlangıç seviyesi için 1-3 GB kapasiteli bir hosting paketi işinizi görecektir.

3- Bir WordPress teması seçin

Şimdi yeni siteniz için ilk tema tasarımını seçmeniz gerekir.

Her türlü site (hatta e-ticaret) için ücretsiz ve ücretli olarak bir çok tema vardır. Bunlar arasında seçim yapabilir, tekrar silebilir ve tekrar yükleme yapabilirsiniz. Bunun için WordPress Admin panelinde sol tarafta yer alan Görünüm kısmında Temalar seçeneğinden tema seçimi yapabilirsiniz.

4- İçerik ekleyin

WordPress, harika görünen içerik yazmaya başlamayı kolaylaştırır. Bir web sitesi nasıl yapılır sorunun ileri seviye cevabı içerik ile ilgilidir. “Yazılar”> “Yeni Ekle” yi tıkladığınızda, yazınızı kod gerektirmeden oluşturmanıza, biçimlendirmenize ve yazmanıza olanak sağlayan düzenleyici penceresi açılır.

Yeni Ekle

Web sitenizin konusuyla ilgili birkaç makaleniz yayınlandıktan sonra, kitlenizi büyütmeye ve hatta para kazanmaya başlamak için sonsuz fırsatlar var. WordPress kullanımı hakkında daha detaylı bilgi için burayı kontrol edin.

 

Trafik kazanmanın 5 yolu

Yüksek kaliteli içerik yayınlamanın yanı sıra, en önemli şey ziyaretçileri (trafiği) web sitenize yönlendirmektir. Web sitesi nasıl yapılır bilgilerini öğrendikten sonra, sıra Web sitenizi tanıtma ve trafik oluşturmaya geldi! Web sitenize nasıl ziyaretçi çekiyorsunuz? İşte sizi hemen işaretten çıkarmak için bazı pratik fikirler.

1- Hashtag kullanarak Twitter’da yayınlama

takipçi

Twitter, web sitesi sahipleri için harika bir pazarlama aracıdır. İçeriğinizi fark etmenin en iyi yollarından biri, kitlenizle alakalı hashtag’leri kullanmaktır.

Hashtagify gibi kullanışlı bir ücretsiz twitter araçları kullanmayı düşündüğünüz hashtag’leri aramanıza ve popüler ilgili hashtag’leri görüntülemenize olanak tanır.

Bu sonuçlardan, tweet’lerinize eklemek için iyi bilinen hashtag’leri bulabilirsiniz – çok fazla etiket kullanmamaya dikkat edin. Spamden kaçınmak için en iyi iki ila üç!

Twitter’da harcamak için zamanınız yoksa, önümüzdeki hafta için sosyal medya içeriğinizi planlamak ve planlamak için TweetDeck’i kullanmayı düşünün.

 

2- Bağlantıları Facebook gruplarında paylaşma

Facebookta Anket Nasıl Yapılır 2018

Konunuzla ilgili en az bir etkin Facebook grubu olması muhtemeldir (Facebook’ta arama alanını kullanın). Ve zaten bir niş üzerine odaklandıkları için, hızlı bir şekilde sadık bir kitle ve trafik oluşturmanın güçlü bir yoludur!

Birçok grup, içeriğinizi başkalarıyla paylaşmanın, örneğin belirli günlerde bağlantı yayınlamanın yollarını sunar. İçeriğinizi paylaşıyorsanız, diğer üyelerle sohbet oluşturarak ve asla yalnızca spam göndermeyerek gerçek olmanız önemlidir.

Ayrıca, web sitenizi tamamlamak için kendi Facebook grubunuzu oluşturmanızı öneririz. Bu, üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz anlamına gelir ve yakında ele aldığınız konuları arayan yeni üyeler çekersiniz!

 

 

3- Pinterest gruplarına katılın

Pinterest, blog trafiğinizi artırmanın en az kullanılan yöntemlerinden biridir. Doğru stratejiyi kullanmanızı sağlayarak, diğer kullanıcılarla etkileşime geçerek web sitenizin isabetlerini artırabilirsiniz.

Bir Pinterest grup panosu birçok katılımcıya sahiptir ve normalde sağ alt köşede iki kişilik küçük bir simgeye sahiptir. Grup panoları normal panolardan daha fazla takipçiye sahip olma eğilimindedir, yani daha fazla kişi içeriğinizi yeniden sabitler ve sitenizi ziyaret eder.

Nişinizde grup panoları bulmak için PinGroupie’ye bir göz atın. Bu ücretsiz araç, bir tahtanın kaç abonesine ve yeniden iğneye sahip olduğunu ortaya çıkarır. Bir grup panosuna katılmak istiyorsanız, genellikle o panoya sabitleme daveti almak için Pinterest hesap sahibine e-posta göndermeniz gerekir.

4- Nişinizde iyi bilinen bloglar hakkında yorum yapın

Nişinizde popüler bloglar hakkında yorum yapmak yorucu bir egzersiz gibi görünse de, sitenize trafik çekmek için hala en etkili yöntemlerden biridir.

Web sitenizin URL’siyle diğer blogları spam yapmak yerine, blog içeriğiyle ilgili düşünceli yorumlar yapın ve site bağlantınızı bir by-line olarak bırakın – bu, web sitenize yeni okuyucuları çekmenin gerçek bir yoludur.

Bloglar hakkında yorum yapabileceğiniz bir konu yayınladığında size e-postayla gönderilecek ilgili kelime öbekleri için Google Alerts’ı ayarlayın!

5- Facebook Reklamları

Ücretli bir trafik olmasına rağmen, Facebook Ads tam anlamıyla bir kitle oluştururken inanılmaz derecede etkilidir. Facebook’ta bir reklam oluşturduğunuzda, çok, çok spesifik bir demografiye ulaşmak için odaklanabilirsiniz.

 

Web sitenizden nasıl para kazanılır?

Bir tür trafiğiniz olduğunda, web siteniz farklı yoldan para kazanılabilir.

Yeni web sitelerinin para kazanması için en kazançlı iş fırsatları:

  • Sponsorlu makaleler
  • Google AdSense
  • Ürün İncelemeleri
  • Danışmanlık (veya serbest çalışma)
  • Eposta pazarlama
  • Affiliate marketing
Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer WordPress

bitcoinBitcoin
$ 27,905.480.75%
ethereumEthereum
$ 1,764.340.25%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001242.85%
En üste