Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Volkswagen 2022 yılına kadar 22,8 milyar € yatırım yapacak

Volkswagen

Otomotiv

Volkswagen 2022 yılına kadar 22,8 milyar € yatırım yapacak

Volkswagen 2022 yılına kadar 22,8 milyar € yatırım yapacak

Volkswagen 22,8 milyar € yatırım yapacak

Volkswagen, elektrikli otomobil üreticisi olarak konumunu güçlendirmeyi amaçlayan bir dizi yatırım yapacak.

Otomobil üreticisi VW yapacağı harcama programının ilanından yaklaşık bir gün sonra. Cumartesi günü yaptığı açıklamada, ana otomobil markasına 22.8 milyar € yatırım yapacağını söyledi.

Yaklaşık 14 milyar € civarında olan bu miktarın çoğu Almanya’da geçecek Volkswagen, kilit önlemlerden birinin otomobil üreticisinin Zwickau tesisini saf bir e-hareketlilik tesisine dönüştürmek için 1 milyar avroluk bir enjeksiyonun dahil edildiğini belirtti.

VW markasının Genel Müdürü ve VW yönetim kurulu üyesi Herbert Diess’in yaptığı açıklamada; “Şu an kabul edilen yatırım paketi, markanın tarihinde en büyük ürün ve teknoloji saldırganlığına belirleyici bir katkı sağlayacak” dedi.

Analistler, uzun süredir yüksek personel ve geliştirme maliyetlerinden dolayı çekilen VW markasını, grubun otomobil üreticisini kavrayan bir dizel emisyon skandalından kurtulma yeteneği açısından kritik olarak canlandırdığını görüyorlar.

Reuters‘ın haberine göre; Cumartesi günü açıklanan yatırımlar, Volkswagenin 2018-2022 dönemi için 72 milyar € harcama planının bir parçasıydı ve Cuma günü açıklandı.

Okumaya devam et

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Otomotiv

Reklâm
En üste