Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Elektrikli otomobil için Volkswagen Group 11,8 milyar dolar ayırdı

Elektrikli otomobil

Otomotiv

Elektrikli otomobil için Volkswagen Group 11,8 milyar dolar ayırdı

Elektrikli otomobil için Volkswagen Group 11,8 milyar dolar ayırdı

Volkswagen Elektrikli otomobil

Elektrikli otomobil için Volkswagen Group, Yeni yatırım için Perşembe günü bir açıkla yaptı.

2025 yılına kadar Çin’de yakında çıkacak olan sıkı kurallara uymayı hedefleyen tüm elektrikli ve plug-in hibrid araçlarını geliştirmek ve üretmek için 10 milyar euro (44.2 milyar dolar) harcama yapmayı planladığını söyledi.

Volkswagen ve Audi’yi içeren grup, önümüzdeki iki ya da üç yıl içinde 15 yeni enerji aracı (NEV) modelini piyasaya çıkarmayı planlıyor. Çinli şef Jochem Heizmann Perşembe günü yaptığı açıklamada, 2025’ten sonra 25’inin eklenmesini istedi.

2019’da karşılanması gereken Çin’in NEV üretimi ve satış kotaları. Çin’deki otomobil üreticilerinin kısa sürede düşmemelerini sağlamak için yarışa katılan elektrikli otomobil fırsatı ve yeni lansmanlara neden oldu. Kısa sürede düşen otomobil üreticilerinin kredi alması gerekecek.

Bir şirket sözcüsüne göre, tümü sınırlı satış hacmi ile ithal edilen modeller olmakla birlikte. Volkswagen’in şu anda Çin’de yaklaşık 10 civarında NEV var.

400bin Elektirkli araç

Guangzhou otomobil fuarı öncesinde konuşan Heizmann, grubun 2020’de Çin’de yılda 400.000 yeni enerji aracı satmayı. Ve 2025 yılına kadar yılda 1.5 milyon satmayı hedeflediğini belirtti. NEV’ler, tüm elektrikli akülü arabalar ve aşırı elektrifikasyonlu eklenti melezleri.

Heizmann, bu modellerin bazılarının tek bir dolu şarjla 400-600 km’lik bir sürüş alanına sahip olacağını söyledi. Şirkete göre Tesla’nın model S, batarya kapasitesine bağlı olarak 490km ve 632km kadar bir menzile sahip.

Heizmann, Volkswagen Group, grup şirketlerinin ve yerel Çin ortak girişim ortaklarının, NEV kontratlarını 2019 yılına kadar sağlayacak kadar NEV satış hacminin gerçekleşebileceğinden emin olduklarını ve kredi almaya gerek olmayacağını da sözlerine ekledi.

“Yeni enerji araçlarının büyük miktarlara ihtiyacımız var… bunun üzerinde tam hız çalışıyoruz.”

General Motors’un Çin şefi Matt Tsien geçtiğimiz hafta GM’in Çin ortak girişimlerinin 2014 yılına kadar NEV kotalarında hesap verebilecek yeterli sayıda. NEV satış hacmine sahip olacağını ve kredileri satın almak zorunda kalmayacağını söyledi.

Tsien, hem GM hem de Çin ortak girişim ortaklarının “en azından bu kredi görev süresinin şartlarını yerine getirmek için çalışıyor” dedi.

Guangzhou otomobil fuarı Cuma günü başlıyor.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Otomotiv

bitcoinBitcoin
$ 27,184.283.27%
ethereumEthereum
$ 1,715.683.78%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001213.92%
En üste