Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Volkswagen Crozz elektrikli modeli Auto Show’da Tanıtıldı

volkswagen crozz

Otomotiv

Volkswagen Crozz elektrikli modeli Auto Show’da Tanıtıldı

Volkswagen Crozz elektrikli modeli Auto Show’da Tanıtıldı

Volkswagen Crozz 2020’de

Volkswagen Crozz, 2020 yılı civarında başlayacak olan çeşitli elektrikli otomobilleri piyasaya çıkarmayı planlıyor ve konsept araçlarıyla bu cesur yeni elektrik dünyasını tanıtıyor.

Önce Volkswagen ID hatchback konsepti , daha sonra ID Buzz, klasik VW Microbus’tan bir övgü geldi. Volkswagen, bu yılın başlarında ailesini swoopy crossover ile genişletti ve konsept Los Angeles Auto Show’da Kuzey Amerika başlangıcını yaptı.
(en iyi görünüm için anasayfadan giriş yapın)

[smartslider3 slider=6]

İlk olarak 2017 Şanghay Otomobil Fuarı’nda Nisan ayında gösterilen ve Eylül ayında Frankfurt fuarı için güncellenen Volkswagen Crozz, satışa çıktığında bu araçların görünüşte doymayan talebini karşılayacak bir elektrikli geçittir.  Sadece bir tasarım çalışması değil: Wolfsburg merkezli marka,  2020’de Amerikan yollarında üretim modelini göreceğimizi açıkladı.

Diğer kimlik kavramları gibi, garip bir biçimde adlandırılan Volkswagen Crozz, Volkswagen’in kompakt elektrikli otomobiller için MEB platformuna dayanıyor. VW, bu son konsepti bir SUV ve bir “dört kapılı coupe” yapmayı düşünüyor. Bu, Crozz’in alıcıların muhtemelen sportiflikle eşdeğer olacağı eğimli bir tavan çizgisine sahip olduğu anlamına gelir. Ancak bu gerçekten pratikliği etkiliyor ve aracı, çatısında iniş yapan ağır bir nesne tarafından ezilmişmiş gibi gösteriyor. Birçok markanın onayladığı gibi, görünüm giderek popüler hale geliyor.

Sıkıştırılmış tavan ve kompakt oranlara rağmen, Volkswagen Crozz’in 2018 Tiguan geçitiyle aynı iç mekana sahip olduğunu söylüyor. Bu MEB platformunun nispeten uzun dingil mesafesine ve bir elektrikli güç aktarma organının paketleme verimliliğine bağlı. Zeminin altında bir pil takımıyla ve büyük içten yanmalı güç aktarma organlarıyla tasarımcılar daha fazla esnekliğe sahip.

Volkswagen Crozz ID Pilot

Crozz, her bir aks için bir tane olmak üzere iki elektrikli motor tarafından çalıştırılır. Bunlarla birlikte 302 beygir gücü üretiyorlar, bu da 112 mil / saat’e kadar çıkarıyor. 83 kilovat saatlik bir lityum iyon pil paketi, Avrupa EPA döngüsünden biraz daha iyimser olan Avrupa test döngüsünde 311 mil aralığında bir aralık sağlıyor. Volkswagen Crozz yaklaşık 30 dakika içinde yüzde 80’e kadar şarj edilmesine izin veren DC hızlı şarj için donatılmıştır.  Volkswagen, üretim modelinin bu şartnamelere uyacağını ya da bu şartnameleri iyileştireceğini söylüyor.

Crozz, direksiyon üzerindeki Volkswagen logosuna basarak aktive edilen “ID Pilot” isimli tamamen özerk bir sürüş moduna da sahiptir. Bu modda, aracın pilot modda olduğunu belirtmek için dış aydınlatmayı değişir ve araç sürücüsü, gösterge panelinde 10,2 inç’lik tablet biçimli bir ekranı içeren, teknoloji dolu dolabın tüm avantajlarından yararlanabilir. Crozz park edildiğinde, ID Pilot devre dışı kalır.

İlginizi çekebilir: Mazda 2021 yılına kadar 4.crossover’i hazırlıyor

Volkswagen Crozz, 2020’de elektrikli otomobillerin ID ailesinin üretimine başlaymayı planlıyor. Şampiyona, saldırıyı başlattığı zaman e-Golf’in yerini alacak olan ID hatchback’i ve şahsen gelecek olan retro dan esinlenmiş ID Buzz’ı da içeriyor. VW, 2025 yılına kadar yılda bir milyon elektrikli araba satmayı umuyor ve çeşitli modeller dizisi bu amaca ulaşmasına yardımcı oluyor.

Okumaya devam et

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Otomotiv

Reklâm
En üste