Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Vlogger Nedir Ve Nasıl Olunur – Vlogger ve Blogger farkı

vlogger

internet

Vlogger Nedir Ve Nasıl Olunur – Vlogger ve Blogger farkı

Vlogger Nedir Ve Nasıl Olunur

Vlogger nedir ve nasıl vlogger olunur artıları eksileri.

Vlog için kaliteli içerik nasıl oluşturulur. Kamera çekimleri nasıl olması gerekir vs.

Bu makalede Vlogger ve Blogger hakkında bilmek isteyeceğiniz herşeyi kısa bir şekilde anlatıyoruz.

 

Blogger nedir nasıl olunur

Bloglama, kendi yayınlarınızı veya görüşlerinizi, yorumlarınızı, fotoğraflarınızı, seyahatlerinizi vs. İçeren makalelerinizi paylaştığınız bir web sitesi oluşturmaktır.

bloglama

Blogger olmak, çevrimiçi bir topluluk oluşturabileceğiniz bir kitleye ulaşmak için harika bir yoldur.

Blogcular için içerik oluşturmaya gelince, bir makale yayınlamak nispeten kolaydır. Bu, sık sık sitenize bir yazı gönderebileceğiniz anlamına gelir. Genellikle ihtiyacınız olan şey bir dizüstü bilgisayar veya akıllı telefondur. Bir Blogger olarak, çeşitli para kazanma stratejileri aracılığıyla içeriğinizden kolayca para kazanabilirsiniz.

Bloglama, deneyimlerinizi aynı konularla ilgilenen diğer benzer kişilerle paylaştığınız için son derece faydalı olabilir. Bloglama yaparken kesinlikle karşılaşacağınız bazı zorluklar vardır.

 

Bloglamanın Zorlukları

Bir web sitesi oluşturma, bazıları için zor olabilir. Kodlama bilgisi olmadan bir saatte Blog oluşturmanıza olanak tanıyan çok fazla kaynak ve eğitim var. Blogger, WordPress gibi blog oluşturacağınız bazı büyük platformlar vardır.

Bütçenize bağlı olarak, ücretsiz ya da 100 $’a iyi bir Blog oluşturabilirsiniz. Bu, bir web sitesinin nasıl kurulacağı, barındırma, alan adı vs. Hakkında bilgi edinilmesini gerektirecektir. Burada, kolay bir şekilde WordPress site oluşturma hakkında resimli anlatım var.

Blogcular’ın karşılaştığı diğer bir sorun, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hakkında güncel bilgilerinizin olması. İyi SEO bilmek ve uygulamak, başarılı bir blogger olmanın yoludur. Bu, Anahtar Kelime Araştırması, Permalink, Etiketler, Meta Etiketleme, doğru başlığı seçme vs. Gibi teknik bilgiler bir blogger için olmazsa olmazlardan biridir.

Bunlar bir Blogger olarak öğrenmek için değerli bilgiler dir. Bunları doğru yaparsanız Blog’unuzda tam zamanlı bir kazanç elde edebilirsiniz.

 

Vlogger Nedir, Nasıl Çalışır?

Birçok yönden Vlogger, Blogger’e benzer. İkisi arasındaki en büyük fark, içerik yazmak yerine, bir kamerayla kendinizi ve deneyimleri kaydettiğinizi YouTube’a yüklemenizdir.

Eğer bir Vlogger olmak istiyorsanız, 3 şeye ihtiyacınız var. Vlog’larınızı YouTube’a yüklemek için bir YouTube kanalı, kamera ve bir dizüstü veya masaüstü bilgisayar.

 

İçerik Oluşturma

Vlogger olarak odak noktanız, kullanıcıların izlemek ve paylaşmak istedikleri kaliteli içerikler oluşturmaktır.

Eğer milyonlarca izleyicisi olan Vloggerlere bakarsanız, Vlog konusunda uzmanlaştıklarını görebilirsiniz. Bu, yapılması kolay bir şey değildir ve öğrenmesi biraz zaman alabilir.

 

Kamera Seçme

Bir Vlogger olarak kendinizi kaydetmek için iyi bir kameraya ihtiyacınız olacak.

kamera

Başlamak için yeni bir kamera almaya gücünüz yoksa, akıllı telefonlardan kolayca yararlanabilirsiniz. Buradan, En iyi Kameraya Sahip Telefonlar listesinden bakabilirsiniz. Zaten çoğu Vlogger çekimlerini akıllı telefon kullanarak yapıyor. Yani bazı yabancı Vloggerler o şekilde yapıyor.. Yüksek kaliteli telefonunuz yoksa, normal bir Android telefonla Sinematik video çekimi yapabilirsiniz. Daha sonra En iyi Video Düzenleme Programı yükleyerek videolarınızda düzenlemeler yapabilirsiniz.

İçeriğinizi hazırladıktan sonra, YouTube’a yüklenebilecek bir videoya dönüştürmeniz gerekir. Vlog stilinize bağlı olarak, düzenlemeniz gerekmez. Bazı Vloggerlar sadece bir seferde konuştuklarını kaydeder. Bazıları ise parça parça kayıt işlemi yapar.

 

Eksileri

Vlogger olmanın en büyük yanlarından biri de. Yüzünüzü milyonlara ulaşma potansiyeline sahip bir videoya çekebiliyor olmanızdır.

Kendinizi kamera karşısında tam olarak ifade edemezseniz, bu sizin için büyük bir engel olabilir. Ancak, kendinize güveniyorsanız, bu bazıları için olumlu sonuçlar verebilir.

Bazı Vloggerlar sadece sesiyle önplana çıkarak izlenme oranı olarak, yüksek seviyelere çıkabiliyor. Bazıları ise hem ses hem görüntü olarak kendini ön plana çıkarıyor. Vlogger için en kaliteli video, kendini önplana çıkararak yayınladığı video dur. Sadece fon müziğine güvenerek yola çıkmayın.. Vlog’unuzda kalite istiyorsanız, eğer ön planda siz varsanız fon müziği eklemeyin. Eğer siz arkaplanda olacaksanız, izleyiciyi sadece fon müziğine adapte edecek bir müzik seçmeyin.

Kaliteli bir video, ses, müzik ve benzeri düzenlemeler yaparak oluşturabileceğiniz bir video anlamına gelir. Buradan, YouTube için en iyi video düzenleme programlarına bakabilirsiniz.

 

Artıları

Bir Vlogger olmanın artıları gerçekten çoktur. Öne çıkan profesyonel becerilerden biri, bir şeyi sıfırdan oluşturma becerisidir. Bu, bir şeyler yapma ve onu herkesle paylaşma konusunda oldukça değerli bir deneyim olabilir.

Bloglamaya benzer şekilde, benzer ilgi alanlarına sahip olacak bir kitleye de ulaşabilirsiniz. YouTube’da devam ederseniz, her kategori listesinden video içeriği oluşturabilirsiniz.

Bir Vlogger olmanın bir başka cazibesi, YouTube’da meşhur olma potansiyeli. Bu temelde, videoların Blog gönderileriyle karşılaştırdığı paylaşım faktörüne bağlıdır. YouTuber’lar, 21’inci yüzyılın yeni yıldızları haline geldi. Bu büyük kitlelere ulaşarak, içeriğinizden oldukça özgürleştirici olabilecek bir yaşam kurmayı başarabilirsiniz.

Kazanç, evet kazanç olmazsa olmaz birşeydir. Çoğu Vlogger gibi sizde kanalınızdan gelir elde edebilirsiniz. Buradan, YouTube ne kadar kazandırıyor makalemize bakabilir ve ilerisi için hesaplar yapabilirsiniz.

Konuyla ilgili merak ettiğiniz herhangi birşeyler varsa aşağıya yorum yapabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 28,316.592%
ethereumEthereum
$ 1,802.533.3%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001293.4%
En üste