Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Android Uygulamalar SD karta nasıl taşınır?

Uygulamalar

Android

Android Uygulamalar SD karta nasıl taşınır?

Uygulamalar SD karta nasıl taşınır?

Android Cihazınızda bulunan Uygulamalar SD karta nasıl taşınır?

Cihazınızda bulunan uygulamalar bir SD karta nasıl taşındığı aşağıda açıklanmıştır.

Her yeni nesil ile Android cihazların varsayılan dahili depolama alanı artmaya devam etse de. Bir çok kullanıcı ek bir alan için harici SD kartlarına dönüyor.

Google, son birkaç yılda, yüklü uygulamaları dahili depolama biriminden. SD karta taşımanıza olanak tanıyan bazı şık özellikler sunmuştur.

Yine de, bir 256GB SD kart satın almadan önce, akıllı telefonların genellikle maksimum kapasiteye kadar. Harici belleği desteklediğini unutmayın. Birçok akıllı telefon SD kartlarını desteklerken, cihazınızın özellik sayfasını kontrol etmeye değer.

Uygulamaları bir SD karta taşımak için uygulamanız gereken adımları inceleyelim

Maalesef, tüm uygulamalar bir cihazın dahili depolama biriminden taşınamaz. Taşınabiliyorsa Uygulamalar menüsünde Ayarlar uygulamasında görünecektir.

Ayarlar

Liste açıkken, taşımak istediğiniz uygulamaya ilerleyin ve ona dokunun. Depolama bilgilerini görene kadar bir sonraki menüyü aşağı kaydırmanız gerekebilir.

Yüklenen

Uygulamanızı bir SD karta taşıyabilme seçeneği bu bilgilerin altında görünecektir. Eğer “SD KARTA TAŞI” kısmı, gri renkte ise uygulamanız taşınamayanlar dan biridir.

Uygulama bilgisi

Bu seçeneğe dokunmak, uygulamayı “TAŞINIYOR” olarak gösterir. Bu yapıldığında, SD karta taşınmak için bu seçenek artık telefona geçeceğini söyleyecektir.

Android Marshmallow‘dan itibaren işletim sistemi, kullanıcıların bir SD kartı dahili depolama olarak benimsemelerini sağlıyor. Daha sonra, verileri kendiniz manuel olarak taşımak yerine. Varsayılan olarak izin verilen uygulamaları SD karta otomatik olarak yükler.

Kabul edildikten sonra, SD kartın cihazın işlevselliğini etkilemeden telefondan çıkartılamayacağını unutmayın. Kabul edildiğinde, SD kart, yerel bir EXT4 sürücüsü olarak biçimlendirilir. 128 bit AES şifreleme kullanılarak şifrelenir ve sistemin bir parçası olarak monte edilir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Android

bitcoinBitcoin
$ 22,997.160.5%
ethereumEthereum
$ 1,574.010.12%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001680.98%
En üste