Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Ulusal Suçlar Hacker Yetiştirme

Ulusal Suçlar Hacker Yetiştirme

Rehabilitasyon Hacker yetiştiriyor

 

Ulusal Suçlar

Ulusal Suçlar 13 yaşındayken Jake Davis, Shetland Adalarındaki evinde bütün gününü Bilgisayar başında harcıyordu. Anonim bir sohbet odasını keşfetmeden ve saldırı grubunun bir parçası olan ve kendi grubunu oluşturan Lulzsec’den beş yıl daha geçti.

Yeni grubu ile X Factor’u hedef alanından ABD Senatosu, CIA ve Ciddi Organize Suçlarla Mücadele Dairesine gitti ve sonuçta tutuklanmasına yol açtı.

Ulusal Suçlar Ajansı (NCA), bu hafta Beyaz şapka korsanlığı yapan ve yakında çıkacak olan Spyscape’de işbirliği yapan Davis gibi genç insanlara yönelik bir hacker ‘rehabilitasyon’ programının başlatıldığını duyurdu.

Lulzsec’in şöhretlerinden Jake Davis, hacking nedeniyle tutuklanmasından yıllar önce 13 yaşında bu programa katılmak istediğini söyledi.

Ulusal Suçlar

Davis, verdiği demeçte, “Muhtemelen 13 yaşındayken böyle bir programa katılmak ve çoğunlukla daha iyi bilgisayar korsanları ile etkileşim içine girmek isteyebilirdim” dedi. “Çocukların her konuda mentorlara ihtiyacı var. Hackerlar doğal olarak meraklıdır. Onlara kendilerini ifade etme fırsatı vermek harika bir fikirdir. Çok basit ve etkilidir. ”

Prevent programı sıkıntılı bir olaydı – BBC, ilk ‘kamp’ haftasonunun Temmuz ayında Bristol’da yapıldığını ve yedi katılımcının hepsinin bilgisayarla suç işlemekten yakalanan gençler olduğunu bildiriyor. Herkes tutuklanmadı, ancak NCA’nın Önleme programı, polis memurları ile genç korsanları hedef alıyor. BBC makalesine göre, NCA bu şekilde yüzlerce gençle temasa geçti. Bir hafta sonu boyunca grup, adli analiz becerileri öğrenildi, oyun hacklerini gerçekleştirdi ve büyük organizasyonların sistemlerinde güvenlik açıklarını bulmak için insanlara para ödediğini öğrendi.

Davis ve diğerleri gibi korsanlara karşı, siber suç rolü nadiren kötü amaçlarla ceza davası açma arzusu ile ilgilidir ancak anonim bir çevrimiçi dünyadan başka herhangi bir yerde teşvik edilmeyen, henüz kullanılmayan bir merak ve yetenek hakkında daha fazla  ‘Rehabilitasyon’ geri çekilişine katılanlardan biri, “numaraları ile erken bir hayranlık” ve bir ilkokul şebekesinin “tesadüfi” kesilmesinin ardından saldırıya uğradı. Bu kişilerin fikir birliği, işlenen suçların zarar görmemek için eğlencenin olması gerektiği yönündeydi.

Davis, NCA ve Önleme, sistematik cezalardan uzak ve herkes için faydalı olabilecek bir eğitim yaklaşımına doğru” doğru yönde ilerliyor” diyor.

 

“Saldırı, olumlu değişim için gerçek bir güç olabilir,” diyor Davis. “Bu meşru ve kullanışlı bir yetenektir ve beslenmelidir. Korsanlık sanatını uygun bir saygı ile tedavi etmek, diğer ana akım mesleklerde olduğu gibi iyi bir başlangıç. ”

Korsanların şeytanlaştırıldığı ve ağır hapis cezalarının verildiği ABD’deki gibi bir sistem. Davis hala cezası şartıyla yaşıyor – internet geçmişi mayıs 2018 yılına kadar siliniyor. Ancak İngiltere, genç korsanlara yaklaşımlarında “daha iyi adımlar atıyor”, etkinlikleri daha ciddi cezalandırılmadan önce “bazı iyi” adımlar attığına inanıyor.

“Açıkçası herkesin mahremiyetini ve güvenliğini arttırmak için daha açık kaynaklı yazılım, kimlik doğrulama ve şifreleme kullanmamız gerek” dedi.

“İngiltere, bu suçluları iadesi girişimlerine karşı durmalı ve ABD’nin bilgisayar hukuku uygulamalarından kaçınmalıdır. Savcılar ve polis memurlarından jüri üyelerine ve politikacılardan İngiltere’de korsanların ABD’ye karşı tepkisini oldukça şaşırtan ve ciddi bir revizyona ihtiyaç duyan çok kişi var. “

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 23,060.181.63%
ethereumEthereum
$ 1,638.362.68%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.000187.99%
En üste