Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Üzgünüm çocuk, erişim engellendi: Ücretsiz Ebeveyn kontrol yazılımı

ebeveyn

Bilgisayar

Üzgünüm çocuk, erişim engellendi: Ücretsiz Ebeveyn kontrol yazılımı

Üzgünüm çocuk, erişim engellendi: Ücretsiz Ebeveyn kontrol yazılımı

Ücretsiz Ebeveyn kontrol yazılımı

Ebeveyn lik Dijital çağda kolay değildir. Bir zamanlar, internetten önce, birinin “takip” ettiği yasadışı kabul edildiğinde ve mevcut tek pornografik görüntülerin Hustler ve benzeri yayınların iç kısımlarında dolaştığı zamanlardı.

Çoğu çocuk bu günlerde bilgili teknolojiye alışmış ve bu alanda uzmanlaşmıştır. Birçoğumuz, siber zorbalığı kısıtlamaya, uygunsuz web sitelerini engellemeye veya yalnızca çocuklarımızın bilgisayar kullanımını sınırlamaya gelince küçük bir yardım almazsınız pek çoğu günde sekiz saat internette dolaşıyor. Neyse ki, yardımcı olabilecek çok sayıda ücretsiz ebeveyn kontrol yazılımı var.

Çocuklarınızı çevrimiçi ortamda güvende tutmak şu anda çok fazla iş gibi gözüküyor; bunun için windows ve mac os işletim sistemlerinin kendi özelliği olan 2 ücretsiz kontrol yazılımı işinizi kolaylaştıracaktır.

Dahili işletim sistemi özellikleri

Çocuklarınıza yaş grupları için tasarlanmış teknolojiyi vermeleri onlara çevrimiçi ortamda güvenliği sağlamak için iyi bir adımdır. Ancak daha genel bilgi işlem cihazlarında eriştiklerinde, işletim sisteminin içine yerleştirilmiş ebeveyn denetimi özelliklerini kaldırabilirsiniz. Hem Windows hem de MacOS için ebeveyn denetimleri, ayrıntılı günlükleri görüntüleme ve e-posta alış verişlerini izleme ile birlikte Web erişimi ve sohbet işlevselliğini kısıtlamak için uygun ve kabul edilebilir bir araç sağlar.

Windows Aile Güvenliği

ebeveyn

Windows 10 için, bir Aile Güvenliği hesabına kaydolmanız gerekir. Ardından, çocuklarınızın kullanabileceği aile hesabınıza belirli bir çocuk hesabı (veya daha fazlası) ekleyebilirsiniz.

Bu yaklaşım biraz karmaşık olabilir, ancak çeşitli avantajlarla birlikte gelir. Tüm çevrimiçi etkinlikler için alt hesaplardan etkinlik raporları alırsınız ve istediğiniz herhangi bir uygulamayı, oyunu veya siteyi engelleyebilirsiniz.Ayrıca, hesapta ne kadar zaman harcadıklarını sınırlayabilir ve satın alma etkinliklerini kesinlikle kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, Windows mobil cihazları kullandığınız sürece çocuklarınızın yerlerini izleyebilme yeteneği de dahil olmak üzere bazı gerçek dünya güvenlik özellikleri bulunur.

 

Mac os işletim sistemi

ebeveyn

MacOS, ana Sistem Tercihleri ​​panelinde yer alan “Ebeveyn Denetimleri” bölmesi aracılığıyla erişilebilen ebeveyn denetimleri konusunda birkaç seçeneğinden fazlasını sunar. Yazılım, belirtilen uygulamaları ve web sitelerini engelleme seçenekleri içerir. Ayrıca, değersiz veya uygunsuz gördüğünüz belirli kişilerle mesajlaşmayı engelleyebilirsiniz. Ebeveyn denetimleri her bir kişi için ayrı ayrı ayarlanmalıdır. Ancak bir kez kullanıldığında kullanıcılar zaman sınırlarını da ayarlayabilir.

Çoğu kaynağın içeriğinde küfür gizleme yeteneği gibi diğer seçenekler de vardır. Ve kullanıcılar ayrıca bilgisayarın yerleşik kamerasını ve disk yazma araçlarını yasaklar. Tek bir ağda birden fazla Mac varsa, kullanıcılar söz konusu ebeveynlerin kontrollerini farklı bir bilgisayardan tamamen uzaktan yönetebilir. Mac ayarlarında, her şeyin doğru bir şekilde kurulduğundan emin olmak için biraz zaman harcamanın sakıncası yoksa, oldukça kapsamlı bir çözümdür. Yakalamak, yalnızca ebeveyn kontrollerini kullanıcıya göre yönetebilmenizdir, bu nedenle her bir çocuk için ayrı hesaplar oluşturmanız gerekir.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Bilgisayar

Reklâm
En üste