Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Araçları

Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Araçları

SEO

Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Araçları

Anahtar Kelime Bulma Araçları

 

Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Araçları Listesi:

 1. Google Keyword Planner
 2. Ubersuggest
 3. InfiniteSuggest ve SearchVolume.io
 4. Google Search Console
 5. Google Otomatik tamamlama
 6. YouTube Otomatik tamamlama
 7. Bing Otomatik tamamlama
 8. KeywordTool.io
 9. Kparser
 10. Wordtracker ve Wordtracker Scout
 11. Google Trends
 12. HyperSuggest

 

Freemium ve Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Araçları: Aşağıda listelenen anahtar kelime araçlarından bazıları “freemium” aracıdır. Yani ücretsiz bir sürüm ve ücretli bir sürüm sunarlar. Yalnızca ücretsiz sürümde bile çok sayıda anahtar kelime sunan premium anahtar kelimeler araçları bulunuyor.

Bazıları ücretsiz PPC anahtar kelimeler araştırma araçları olarak daha iyidir çünkü ortalama bir tıklama başı maliyet gösterirken, diğerleri Arama Motoru Optimizasyonu için daha faydalıdır.

Ücretsiz Anahtar Kelime Araştırma Araçları

 

1. Google Keyword Planner

Keyword Planner

Google Reklamları Anahtar Kelime Planlayıcı, en sevdiğim anahtar kelime araştırma aracıdır. Google AdWords arama kampanyalarınızı oluşturmak için kullanılabilir. SEO anahtar kelime araştırması için kullanılabilir ve içerik fikirleri bulmak için kullanılabilir.

İpucu: Google’ın anahtar kelime aracını kullanmak için bir Google Ads hesabına ihtiyacınız var. Ayrıca, verileri elde etmek için etkin bir kampanyaya veya hesabınıza harcama yapmanız gerekir.

Nasıl Kullanılır: İşletmeniz için en alakalı ve popüler anahtar kelimeleri bulmak için anahtar kelimeler girerek arama yapıyorsunuz.

Google tarafından sunulan harika bir araçtır çünkü Reklam Grupları oluşturabilir, önerilen anahtar kelime tekliflerini bulabilir, arama sonuçlarında anahtar kelimeler için rekabet bulabilir ve kampanyalar oluşturabilirsiniz. Son olarak, Google Anahtar Kelime Planlayıcı, hedeflediğiniz anahtar kelimeler için kampanyalarınızı tahmin etmek için kullanılabilir.

2. Ubersuggest

Ubersuggest

Ubersuggest, Neil Patel’in web sitesinde sunulan bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Bir anahtar kelime veya web sitesi girebilir ve girdiklerinize dayanarak bazı önemli bilgileri alabilirsiniz. Ayrıca Türkçe kelimeler araştırabilirsiniz.

Anahtar Kelimeye Genel Bakış: Arama Hacmi, SEO Zorluğu, Ücretli Zorluk ve Tıklama Başına Tahmini Maliyet hakkında daha fazla bilgi edinin. Anahtar Kelimeye Genel Bakış raporu, size bir yıl boyunca aylık arama hacmini gösterir ve aynı Alan adı puanına ve aynı anahtar kelime için sıralamada yer alan rakiplerden daha yüksek bir sıralamaya ihtiyaç duyabileceğiniz konusunda fikir edinebilirsiniz.

Anahtar kelimeler fikirleri: Girdiğiniz anahtar kelimeye bağlı olarak çeşitli anahtar kelime fikirleri bulabilirsiniz. Ek olarak, bu anahtar kelimelerin tümü için Arama Hacmi, TBM, Ücretli Zorluk (PD) ve Arama Zorluğu (SD) gösterecektir. Uzun kuyruk anahtar kelimeleri de bulmak için harika bir yoldur.

İçerik Fikirleri: Ubersuggest, girdiğiniz bir anahtar kelimeye dayanarak size en iyi İçerik Fikirlerinden bazılarını da gösterecektir. Tahmini Ziyaretler, Geri Bağlantılar, Facebook Paylaşımları ve Pinterest Paylaşımlarını da içerik için bulabilirsiniz.

Ubersuggest size anahtar kelimeler, bol miktarda anahtar kelime fikri, içerik fikri ve anahtar kelime araştırmanızla işinizi büyütmenin bazı yararlı yolları hakkında çok fazla bilgi verecektir.

3. InfiniteSuggest ve SearchVolume.io

InfiniteSuggest

SearchVolume.io

InfiniteSuggest, girdiğiniz anahtar kelimeye göre size ücretsiz bir anahtar kelime listesi verecektir. Ne yazık ki, size herhangi bir arama hacmi sağlamaz, ancak anahtar kelime listenizi ücretsiz olarak genişletebilirsiniz. Yapabileceğiniz arama sayısında bir sınırlama yoktur. Tek bir arama size 300’den fazla anahtar kelime getirebilir. SearchVolume.io ile birlikte kullanırsanız, kullanmanız için harika bir araç olabilir.

SearchVolume.io en fazla 800 anahtar kelime girmenize izin verir ve girdiğiniz anahtar kelimeler için arama hacmini bulabilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir anahtar kelimeler arama hacmi aracıdır ve girdiğiniz anahtar kelimeleri arama hacmi ile birlikte verebilirsiniz.

4. Google Search Console

Google Search Console

Google Search Console, Google arama sonuçlarında trafik ve gösterim almaya başladığınızda harika bir araçtır. Favori anahtar kelime araştırma araçlarımdan biri Google Search Console dur. İçerik oluşturmaya başladığınızda, web sitenize trafik çeken en iyi anahtar kelimeleri bulabilirsiniz. Ayrıca, en üst sayfalarınıza bile girebilir ve o sayfaya trafik çeken belirli anahtar kelimeleri bulabilirsiniz.

Her web sitesi, anahtar kelimelerin listesini genişletmek ve optimize etmek için ihtiyaç duydukları mevcut anahtar kelimeleri bulmak için Google Search Console’u kullanmalıdır.

5. Google Otomatik Tamamlama

Bir arama yaparken Google Otomatik Tamamlama özelliğini doğrudan Google.com’da kullanırsınız.

Google otomatik tamamlama

Google Otomatik Tamamlama özelliği, anahtar kelimeleri girdiğinizde Google’daki en iyi aramaları sağlar. Google arama çubuğuna anahtar kelimeler girmeye başladığınızda, Google size önerileri gösterir ve bir aramayı Otomatik Tamamlamanıza izin verir. Bu manuel bir işlem olsa da, Google size aynı anahtar kelimelerle arama yaparken çoğu kişinin yazdıklarını söylüyor.

İpucu: Oluşturduğunuz veya güncellediğiniz içeriğe ilişkin ek anahtar kelimeler bulmak için Google Otomatik Tamamlama özelliğini kullanın. Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulmak için anahtar kelimeleri bir elektronik tabloya manuel olarak girebilirsiniz.

Bazı insanlar bunun bir araç olmadığını söyleyebilir ama ben katılmıyorum. İşlem manuel olsa da. İşletmeniz için anahtar kelimeler bulmaya çalışırken çok yararlı olabilir.

Google, popülerliğe ve benzerliğe dayalı arama tahminleri yapar. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulmak için harika bir yoldur.

6. YouTube Otomatik Tamamlama

Arama yaparken YouTube Otomatik Tamamlama özelliğini doğrudan YouTube.com‘da kullanırsınız.

YouTube Otomatik Tamamlama özelliği, kişilerin aktif olarak aradığı videoların bir listesini verecektir. Dünyadaki en büyük 2 arama motoru Google ve YouTube’dur. İnsanların çoğunluğu bu iki arama motorunda web siteleri, satılık ürünler, videolar, eğitim, bloglar veya haberler aradıklarında arama yapıyor.

Anahtar kelimeleri YouTube arama çubuğuna girdiğinizde, YouTube, kullanıcıların tutarlı bir şekilde yazdıklarına göre önerilerde bulunur. YouTube’da video yapan insanlar için harika bir araçtır. Ek olarak, YouTube ve Google’a gelince çok fazla çakışma söz konusudur. Bu nedenle YouTube arama önerilerine dayanarak birçok içerik fikrinize rehberlik edebilirsiniz.

7. Bing Otomatik Tamamlama

Bir arama yaparken Bing Otomatik Tamamlama özelliğini doğrudan Bing.com‘da kullanırsınız.

Bing Otomatik Tamamlama, daha fazla anahtar kelimeleri bulmak için çok kullanışlı bir yoldur. Bing Autocomplete’ı diğerlerine ek olarak kullanabilirsiniz. Bilgi çekmek için çok fazla farklı kaynak gibi görünse de, Bing’teki önerilere göre daha da fazla anahtar kelimeler bulabilirsiniz.

Anahtar kelimeler çekerken Google, YouTube, Amazon ve Bing Otomatik Tamamlama’yı kullanmaya değmeyeceğini düşünebilirsiniz. Ancak anahtar kelime listenizi genişletebilir ve işletmeniz için uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulabilirsiniz. Hepsinden iyisi, sizin için en popüler ve benzer anahtar kelimeleri çekecektir.

8. KeywordTool.io

KeywordTool.io

KeywordTool.io bir freemium anahtar kelimeler araştırma aracıdır, ücretsiz birçok anahtar kelime önerisi sunar. Bu ücretli bir araç olsa da, ücretsiz aramalarından birçok bilgi edinebilirsiniz.

Keyword Tool, Google, YouTube, Bing, Amazon, eBay, Google Play Store, Instagram ve Twitter’da arama yapmanızı sağlar. Bir anahtar kelimeyi girdiğinizde, araç Google Otomatik Tamamlama’yı kullanarak uzun kuyruklu anahtar kelimeler oluşturur.

Ek olarak, Anahtar Kelime Önerileri ararken KeywordTool.io size en çok kullanılan anahtar kelimeleri gösterir. Daha fazla bilgi için Sorular, Edatlar ve Hashtag’leri de bulabilirsiniz.

9. Kparser

Kparser

Kparser, bir anahtar kelimeyi anında aramanıza ve işletmenize benzer anahtar kelimeler bulmanıza olanak sağlayan freemium anahtar kelimeler araştırma aracıdır. Ücretsiz sürüm size tüm verileri sağlamazken, girdiğiniz anahtar kelimeye bağlı olarak size birçok anahtar kelimeler önerisi sunar.

Ayrıca Google, Google Mobile, Google Haberler, Google Alışveriş, Google Books, YouTube, Google Videolar, DuckDuckGo, Google Görseller, Yahoo, Bing, Ebay, Amazon, Twitter, Yandex, Google Play, Fiverr gibi çeşitli kaynakları da arayabilirsiniz.

10. Wordtracker ve Wordtracker Scout

Wordtracker

Wordtracker Scout

Wordtracker ve Wordtracker Scout bir freemium aracıdır. Ücretsiz sürümüyle birçok anahtar kelimeleri elde edebilirsiniz. Wordtracker’da, Google, Amazon, YouTube ve eBay için anahtar kelimeler bulabilirsiniz. Günlük çok fazla ücretsiz arama yapabilirsiniz. Ancak girdiğiniz anahtar kelimeye göre 50 anahtar kelime bulabilirsiniz.

Wordtracker Scout ile, internette gezinirken sayfalar için anahtar kelimeler bulmanızı sağlayan bir chrome uzantısı indirebilirsiniz. Chrome uzantısı ücretsizdir ve size bir sayfa özeti, sayfa bilgileri ve anahtar kelimeler verecektir. Kendi sayfalarınızı izlemek veya rakip sayfalarını izlemek çok faydalıdır.

11. Google Trends

Google Trends

Google Trends, trend aramaları ve girdiğiniz terimle ilgili en iyi anahtar kelimeleri bulmak için çok yararlı olabilir. Google Trends, artan aramaları bulmak ve İlgili Sorguları bulmak için mükemmeldir. Ayrıca, haber web sitelerinin trendin ne olduğunu ve herhangi bir zamanda dünyanın en iyi hikayelerinden bazılarını bulması için harika bir kaynaktır.

12. HyperSuggest

HyperSuggest 

HyperSuggest, Google, Sorular, Görseller, Amazon, eBay, YouTube, Instagram ve Haberler’de arama yapmanızı sağlayan ücretsiz bir anahtar kelime aracıdır. Ücretsiz sürümü ile, çeşitli anahtar kelimeler bulabilirsiniz. Size potansiyel arama hacmi sağlayacaktır. Ücretsiz plan biraz sınırlıdır ve yalnızca 10 anahtar kelimeyi gösterir. Ancak YouTube’da ve Google’ın yanı sıra diğer kaynaklarda da anahtar kelimeler aramak istediğinizde faydalı olabilir.

Google Keyword Planner Ücretsiz mi?

Evet, ancak bir Google Ads hesabı ve etkin bir kampanya veya bazı hesap geçmişi gerektiriyor. Yalnızca bir Google Ads hesabınız varsa, Keyword Planner’ı yine de kullanabilirsiniz. Ancak gerçek arama hacmi yerine arama hacmi verisi aralıkları elde edersiniz. Hesabınızda bir kampanya oluşturduktan sonra, tüm verileri görmenize ve Google Keyword Planner’ın tüm işlevlerini kullanmanıza izin verecektir.

Sonuç

Bence şu anda en iyi ücretsiz anahtar kelimeler araştırma aracı Ubersuggest. Keyword Planner ile aynı işlevselliğe sahiptir. Verileri serbest bırakmak için bir hesaba veya etkin bir kampanyaya ihtiyacınız yoktur. Ek olarak, size anahtar kelime fikirleri, arama hacmine sahip anahtar kelimeler genel görünümü ve içerik fikirleri de sunar. Girdiğiniz anahtar kelimeler için Google arama sonuçlarındaki üst sayfaları da kolayca görebilirsiniz.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer SEO

bitcoinBitcoin
$ 26,610.131.31%
ethereumEthereum
$ 1,852.911.32%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.00018.01%
En üste