Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Twitter yeni özellik, tweetstorm’ların feed’inizi tıkmasını engeller

Twitter yeni özellik

teknoloji

Twitter yeni özellik, tweetstorm’ların feed’inizi tıkmasını engeller

Twitter yeni özellik, tweetstorm’ların feed’inizi tıkmasını engeller

Twitter yeni özellik

Twitter yeni özellik, Tweetstorm iplik adı verilen yerleşik bir özellik haline geldiğinden, Twitter başka bir kullanıcı fikrini kalıcı bir özelliğe dönüştürüyor.

Kullanıcılar kendi tweet’lerini yıllarca manuel olarak oluştururken, Twitter artık bu özelliği manuel olarak yanıtlamıyor veya numaralı mesaj gerekmiyor. Twitter’ın 12 Aralık Salı günü açıkladığı yeni threaded tweets özelliği önümüzdeki haftalarda hem uygulama hem de masaüstü sürümlerine aktarılacak.

Kullanıcılar zaten günde yüz binlerce iş parçacığı gönderdi, ancak Twitter yeni görevi basitleştiriyor. Şimdi, yeni bir tweet oluşturmaya yönelik seçenekler içinde. Kullanıcılar seriye bir başka tweet eklemek için artı simgesine dokunabilir. Diziyi tamamladıktan sonra tüm tweetleri dizerek, seriyi bir kerede gönderecek.

İplik halinde tweet

Twitter ayrıca, kullanıcıların tweet’e gidebildikten ve daha sonra aynı diziye eklemeye devam etmek için “başka bir Tweet ekle” yi tıkladıktan sonra kullanıcıların bir tweet dizesine daha sonra eklemelerine izin verecek.

Bu tweetstorm’ların yazımını kolaylaştırmanın yanı sıra, yeni araç da tüm iplikli tweetleri bir araya getirerek tüm seriyi incelemeyi basitleştiriyor. İş parçacığına sahip tweet’ler, kullanıcıların bir sonraki yazıyı görmek için. Tıklamalarını veya ilk tweet’in kendilerini ilgilendirmiyorlarsa bir başka kısa mesaj gibi geçmiş kaydırmalarını sağlayan “bu ipliği göster” e sahip olacaklar.

Twitter, bu özelliği Kasım ayında test edeceğini doğruladı. Tweetstorms yıllardır birkaç farklı formatta dolaşıyor. Bazıları, hangi sıranın okunacağını ve kaç tane tweet’in içerildiğini belirten sayılarla yayınlanmıştır. Diğerleri, kendi tweet’lerine cevap göndererek daha uzun postalar oluşturdu. çoğu kez, feed’deki aynı konuda onlarca tweet koymaktan kaçınmayı tercih etti.

Yeni format, hem threaded tweet’lerin daha kolay oluşturulmasını sağlıyor hem de daha uzun serilerin, haber akışını tıkamamasını ve her şeyi bir araya getirerek biçimi biraz daha hoş karşılayacak şekilde bir araya getirmesini engelliyor. Twitter Twitter karakter sınırını 280’ye ikiye katladıktan sonra güncelleme geliyor; çünkü Twitter, kullanıcıların söyledikleri daha fazla alana sahip olmasına izin veriyor.

Konular artık retweets gibi standart Twitter özelliklerine ve @reply, Twitter’ın fikri platformun farklı araçlarına ve seçeneklerine dahil etmeden önce kendi başlarına yapmaya başlamış özellikler olarak katılıyor.

İlginizi çekebilir:

 

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer teknoloji

Reklâm
En üste