Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Takipçi: Twitter’da daha fazla takipçi nasıl edinilir

takipçi

internet

Takipçi: Twitter’da daha fazla takipçi nasıl edinilir

Twitter’da daha fazla takipçi nasıl edinilir

Twitter’da daha fazla takipçi sayısına nasıl ulaşılır?

Bir işletmeyi veya herhangi bir organizasyon türünü işletiyorsanız. Sosyal medyaya sahip olmak ve takipçi sayınızın çok olması şarttır.

Ürün ve hizmetleri daha geniş bir kitleye tanıtmanızı sağlayan bir işletmenin bilinirliğini artırmaya yardımcı olur. Sadece bu değil, müşterilere ve birlikte çalışabileceğiniz diğer şirketlere doğrudan bir bağlantı sağlar.

Twitter’da gönderilerinizi az sayıda takipçiyle paylaşmak, zamanınızı ve enerjinizi en iyi şekilde kullanamayabilir. Gerçekten ihtiyacınız olan şey, kuruluşunuzla ve içeriğinizle aktif olarak ilgilenecek. Twitter takipçilerinin sayısını artırmaktır.

Markanızı geliştirmek istiyorsanız, büyük bir Twitter‘a sahip olmanız şarttır.

Daha fazla takipçi, bu kişilerin yayınladığınız içeriği paylaşma olasılıkları daha yüksektir. Bu da kuruluşunuzu takipçilerinizin bilincine taşımaya yardımcı olur. Bu, promosyon kampanyaları yürütürken de size yardımcı olur. Mesajı organik olarak almak, sponsorlu yayınlarda daha az harcama yapmak anlamına gelir. Twitter takipçi sayısını artırmak için önerilerimiz aşağıda açıklanmıştır.

 

Twitter araçları ve kodları kullanın

Twitter’ı daha etkin bir şekilde kullanmak istiyorsanız. Twitter araçlarını kullanarak hesabınızın ve rakiplerinizin durumunu analiz edebilirsiniz.

Twitter kullanıcıları için 75 Adet Ücretsiz Mega Koleksiyon hazırladık. Bu koleksiyon içersinde istediğiniz bütün twitter araçlarını bulabilirsiniz. Ayrıca Twitter’da kod kullanmak isterseniz, ortalama bir kullanım için Twitter kodları makalemize gözatın.

 

İyi içerik yayınlayın

Twitter takipçi artırmanın en iyi yolu sık sık yüksek kaliteli tweet’ler yayınlamaktır. Tweet yüksek kaliteyi yapan şey, çok öznel bir şey olsa da. Bununla birlikte, bir tweet’in hedef kitlenize nasıl ilgi gösterdiğini ve kendileri için ne kadar alakalı olacağını düşünün. Bir video iyi bir fikir, bu yüzden bir anket yapıyor veya takipçilerin sorularını soruyor. Anahtar, takipçilerle etkileşim halindedir.

Eğer tweet’leriniz ilgi çekici ve bilgilendirici ise insanlar hesabınızı takip etme olasılıkları daha yüksek olacaktır.

 

Hashtag kullanın

Hashtag’ler, içeriğinizi daha fazla kişinin önünde almak için harika bir araç olabilir. Bu, her tweet’e olabildiğince çok sıkmanız gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, hangi hashtag’ları kullandığınıza dair seçici olun. Alakalı olduklarından emin olun ve iyi bir miktar insanın bunları kullanacağı kadar genişler.

Yapabilirseniz, içeriğinizi güncel trendlere veya konferans etkinliklerine bağlamak için uygun hashtag’ları kullanın. Örnek bir seçenek de #Güvenlik veya #Microsoft gibi, ilgili hashtag’leri kullanmaktır. Bu hashtag’leri arayan kişiler tweet’lerinizi görecek ve size bir takipte bulunacaktır. Alternatif olarak, hashtagler, belirli bir konudaki müşterilerden yarışmalara veya geri bildirimlere katılımı izlemenin harika bir yolu olabilir.

 

İnsanlarla etkileşimde bulunun

Twitter sosyal bir ağdır, ancak ‘sosyal’ kısmı unutmak çok kolay olabilir. İnsanlar özenle inşa edilmiş pazarlama kopyasıyla karşılaşmak istemiyorlar. Gerçek insan etkileşimlerine sahip olmak istiyorlar.

Takipçilerle ya da tanınmış endüstri figürleriyle tartışmaya başlayarak. Twitter hesabınıza, insanları sizi takip etmeye daha istekli hale getirecek olan. Robotik bir kurumsal ağızlığın ötesinde bir kişilik duygusu verebilirsin.

 

Çapraz tanıtım

İyi bir sosyal medya stratejisi, daha geniş bir bütünlük içinde hizmetinizde olan. Çeşitli araçları kullanmanız anlamına gelir. Sosyal medya hesaplarınızı diğer hizmetlere çapraz olarak tanıtmak. Tüm yayınlarınızı mümkün olduğunca çok sayıda kişinin izlediğinden emin olmanızı sağlar.

Facebook sayfalarınızın ve Instagram hesaplarınızın biyografisinde Twitter özet akışınıza bağlantılar koyduğunuzdan emin olun. Ayrıca, web sitenizin her sayfada, kullanıcıların içeriğinizi paylaşmasına. Twitter’da sizi takip etmesine olanak tanıyan belirgin bir düğmesinin olduğundan emin olmalısınız.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 28,316.592%
ethereumEthereum
$ 1,802.533.3%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001293.4%
En üste