Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Twitter şiddet ve nefret dolu hesapları kapatacak

Twitter şiddet

internet

Twitter şiddet ve nefret dolu hesapları kapatacak

Twitter şiddet ve nefret dolu hesapları kapatacak

Twitter şiddet ve nefret dolu davranışlara ilişkin yeni önlemler

Twitter şiddet ve fiziksel zarar tehditleri de dahil olmak üzere kötüye kullanım ve nefret uyandıran davranışlarla mücadele etmek için şimdi geçen ay açıkladığı yeni kuralları yürürlüğe koymaya başlayacağını açıkladı.

Yeni kurallar, kullanıcı adlarında ve profillerde içeriği kötüye kullanan veya tehdit eden ve hem nefes alan gruplara hem de açık / kapalı platformlara bağlı hesaplara genişletmektedir.

Twitter Heyecan nefret dolu, saldırgan veya nefret dolu içeriklerle mücadele ediyor. Nefret söylemi ve kötüye kullanımın platformda yaygınlaşmasıyla ünlü beyaz milliyetçilerden çıkarmadan önce kimlik doğrulama rozetleri bile veriyordu. Twitter da, kurallarını zorlayan görünüşte keyfi yolla eleştirildi ve daha önce, kullanıcıların kötüye kullanma raporlarına daha iyi bir şekilde yanıt vermeyi planladığını söyledi.

Twitter politikaları uyarınca, belirli bir şiddet, ölüm veya hastalık tehdidi bir kişiye veya bir gruba ihlal olarak kabul edildi. Yeni kurallar, “nedenlerini daha ileri götürmek için sivillere karşı şiddeti kullanan veya bunlara teşvik eden” örgütlerle bağlantılı olanları da içeren hesaplar için geçerli olacak.

Twitter, şiddeti yüceltecek tweet’lerin veya şiddet içeren eylemin faillerinin kaldırılmasını istiyor. Bu kuralı defalarca ihlal eden hesapları kalıcı olarak askıya alabilir.

Dikkate değer bir istisna vardır: politika değişiklikleri askeri veya hükümet birimleri için geçerli değildir. Bu, Başkan Trump’ın “Kim joung un”‘a yönelik tehditlerine devam etmesini ve görünüşte sahte haberler olarak kanıtlanmadığında aşırı sağcı aşırılık yanlılarının tercih ettiği şiddet içeren yabancı düşmanlığını öne çıkaran videoları desteklemeye devam etmesini sağlayacaktı.

 

Şiddet içeren hesaplar askıya alınacak

Twitter ayrıca, profil bilgilerinde şiddetli tehditler ve korku uyandıran ırkçı veya cinsiyet ayrımı içeren hesapları. Veya insanları insan koşullarından daha düşük bir seviyeye indirdiği hesapları kalıcı olarak askıya alacak. Ayrıca “hassas medya” olarak ırk, din, engellilik, cinsel yönelim veya etnik köken temelinde başkalarına karşı düşmanlığı teşvik etmek için kullanılan logolar, semboller veya resimler gibi nefret dolu görüntüleri sınıflandırıyor.

Twitter, bu resimlerin başlıkta veya profilde göründüğünde söylüyor görüntüler için hesap sahiplerinden bunları kaldırmalarını gerektirir.

Twitter, yaptığı açıklamada, “Buraya daha agresif olma çabalarımızda bazı hatalar yapabiliriz. Ve bu hatalar hakkında bir itiraz süreci üzerinde çalışıyoruz” dedi. “Önümüzdeki günlerde ve haftalar boyunca bu değişiklikleri değerlendirip tekrarlayacağız ve yol boyunca ilerleme kaydedilmesini sağlıyoruz” diye ekliyor.

Twitter, kullanıcı raporlarını tamamlamak için ihlal eden hesapları tespit etmek için dahili araçlar geliştirmeyi planlıyor. Bu kuralların uygulanması, rahatsız edici içeriğin platformda nasıl olabildiğince hoş karşılanacak bir adım olacaktır. Ancak test, Twitter’ın bunları tutarlı bir şekilde uygulayıp uygulamayacağına karar verecektir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 27,651.410.1%
ethereumEthereum
$ 1,891.912.1%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000880.29%
En üste