Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Twitter CEO’su Jack Dorsey Koronavirüs Yardım Fonuna 1 Milyar Dolar Bağışladı

Twitter CEO'su Jack Dorsey Koronavirüs Yardım Fonuna 1 Milyar Dolar Bağışlıyor

Gündem

Twitter CEO’su Jack Dorsey Koronavirüs Yardım Fonuna 1 Milyar Dolar Bağışladı

Günde bir öğün yemek yiyen milyarder Twitter CEO’su Jack Dorsey, kendi servetinin 1 milyar dolarını koronavirüs yardım fonuna bağışlayacağını söylüyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey alışılmadık bir lüks yaşam sürüyor

Dorsey Silikon Vadisi’nde çalkantılı bir kariyere sahiptir. 2006’da Twitter‘ı kuruttuktan iki yıl sonra şirketin CEO’su oldu, ancak ikinci şirketi Square’i kurduktan sonra 2015 yılında geri döndü.

O zamandan beri, şirketi sosyal medya şirketlerini içine alan teknoloji ile yönetti, bir noktada Kongre’den önce Facebook COO Sheryl Sandberg ile birlikte tanıklık etti.

Bloomberg’in haberine göre, en son tehdidi, Dorsey’in Twitter’dan kaldırılmasını isteyen aktivist bir yatırımcı olan Elliott Management’tan geliyor. Firma Twitter ve dört yönetim kurulu koltuğunda önemli miktarda stok bulunduruyor.

Dorsey’in bağışlarını açıklamak için kurduğu bir Google Dokümanına göre, katkıda bulunduğu ilk fon 2 Nisan’da Amerika Gıda Fonu’na 100.000 dolardı; Leonardo DiCaprio, Apple, Laurene Powell Jobs ve Ford Vakfı tarafından başlatılan ve Oprah tarafından desteklendi Winfrey, koronavirüs krizi sırasında ihtiyaç sahiplerine yiyecek sağlayacak.

Dorsey, diğer bazı milyarderler gibi, çarpıcı bir evi var, modellerle çıkıyor ve hızlı arabalar kullanıyor. Kısa süre önce servetini daha hayırsever çabalar için kullanacağını açıklasa da. CEO, Square’de 1 milyar dolarlık özkaynağını küresel koronavirüs salgınıyla savaşmaya yardımcı olacak yeni bir yardım fonuna koyma niyetini Twitter’da yayınladı. Dorsey, mali desteğin toplam servetinin kabaca %28’ini oluşturduğunu tahmin ediyor.

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Gündem

bitcoinBitcoin
$ 17,057.640.05%
ethereumEthereum
$ 1,265.170.16%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.000173%
En üste